Нормално ли е - на 2 м. с пръст в устата?

  • 1 523
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Извинявай, ама дали е нормално? Сериозно ли питаш? Rolling Eyes

Виж, за това как да го избегнеш - трудно е, особено, като им растат зъбите, пъхат в устата си всичко. Давай залъгалка. Това е по-доброто, защото по-лесно се отказва.

# 16
  • София
  • Мнения: 415
Аз си смуках пръста до 12 годишна  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 092
Повече от нормално е .
Дъщеря ми сама го извади от устата си на около 3м.
Залъгалка не съм давала - изчаках младата госпожица сама да се откаже . Grinning

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нормално е.
Дияна успя на възраст от няколко дена да уцели устата си. Педиатърката много се смя. Ние млади родители, бебето малко. Гледам го как мило си заспало с ръчичка пред устата. Броя пръстите, бре 4 са. Както и да ги броя, от горе на долу, от долу на горе - все толкова. Хващам ръчичка и се чува едно "пльок". Палецът на Дияна излиза от устата й Simple Smile
hahaha Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 256
Нормално е, но ако искаш да го избегнеш му слагай ръкавички.Ние така спряхме да ги лапаме Peace

# 20
  • Мнения: 2 374
нормално е!и ние бяхме така давай залъгалката Wink

# 21
  • Мнения: 872
Бебетата имат силно изразен сукателен рефлекс.Ако вече не го кърмиш,така си задоволява потребността от сучене.Ако пък все още кърмиш,му предлагай в този момент гърдата.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Бебетата имат силно изразен сукателен рефлекс.Ако вече не го кърмиш,така си задоволява потребността от сучене.Ако пък все още кърмиш,му предлагай в този момент гърдата.
много точно казано

# 23
  • Мнения: 31 206
Непременно му подавай залъгалка, че ако се научи да си смуче палеца, зор ще видиш.

# 24
  • Мнения: 48
И Дебора непрекъснато си пъха ръцете в устата от самото начало. Не хареса залъгалките и аз не настоях.Така реших друго- оставих я по-дълго с бебешките ръкавички ( обаче и отделях по няколко часа дневно под мое наблюдение ги махаме и си играем с играчки ), не че тя не цокаше тях,но поне не бяха пръстите и като стана на 3м. и купих много играчки ( дрънкалки-гризалки,меки книжки и тн.) и винаги когато си лапне пръстчето аз и казвам "не така маме, ето ти играчка" и така си реших проблема навира си всички играчки в устата ,но не и пръстчетата.Пък и те са много по- интересни  smile3521. Желая ти успех  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 348
Бебетата имат силно изразен сукателен рефлекс.Ако вече не го кърмиш,така си задоволява потребността от сучене.Ако пък все още кърмиш,му предлагай в този момент гърдата.
Ми аз като кърмя, ако трябва всеки път да му давам гърдата... значи ще сме като сиамски близнаци с него.
 При нас е показалеца обаче, а не палеца и не го смуче, а си бърника по устата. Когато смуче или ръфа е юмрука

# 26
  • Мнения: 132
И при нас  е голям проблем смученето на пръстите,а за ръкавичките не те съветвам да го правиш,защото аз слагах докато не ми разказаха как едно бебенце се задушило с тях.Исега се чудя как да го отуча от тези пръсти ,а никакви залъгалки не иска Sad

# 27
  • Varna
  • Мнения: 603
И моето мишле на тази възраст си смучеше много ръчичките - и палчето и цялото юмруче. Някъде около 6 месец спря сама да го прави.При нас ръкавичките изобщо не помагаха - лапаше си ръчичката както е с ръкавичката, биберон никога не е харесвала!

# 28
  • Мнения: 433
И моят син мрази залъгалки, силикон или каучук - все тая. Заиграва се за секунда и веднага след това - мощен шут с езика навън. И ако се опитам да настоявам със залъгалката - следва цупене и рев.  Виж, ръката е друго нещо В момента се опитва да си пъхне дори двата юмрука едновременно и пъшка недоволно, но не се отказва  Joy
А цица отказва, като не е гладен. Още не е усвоил умението да държи стабилно нещо в ръце. Затова му давам една книжка от плат - тя е големичка, но той успява да я задържи за известно време в ръце и да похапне краищата на "страниците". Освен това с огромен кеф яде одеалото си  hahaha 

# 29
  • Мнения: 367
И моят син мрази залъгалки, силикон или каучук - все тая. Заиграва се за секунда и веднага след това - мощен шут с езика навън. И ако се опитам да настоявам със залъгалката - следва цупене и рев.  Виж, ръката е друго нещо В момента се опитва да си пъхне дори двата юмрука едновременно и пъшка недоволно, но не се отказва  Joy
А цица отказва, като не е гладен. Още не е усвоил умението да държи стабилно нещо в ръце. Затова му давам една книжка от плат - тя е големичка, но той успява да я задържи за известно време в ръце и да похапне краищата на "страниците". Освен това с огромен кеф яде одеалото си  hahaha 
И ние не признаваме никакви залъгалки, отскоро си лапа ръцете, даже се случва по време на кърмене да си лапа ръчичките

Общи условия

Активация на акаунт