HBsAg ???

  • 587
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте! Какво означава това? Какво представлява?
Болест ли е? Лекува ли се?

Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 17:43 от обикновен-човек

# 1
  • Мнения: 3 544
Антиген. Свързан е с Хепатит В.
Назначава се изследването му, за да се разбере дали имате Хепатит В.

# 2
# 3
  • Мнения: 750
Означава смъртоносен вирус хепатит B. Няма лечение, убива, за по-кратко или по-дълго време в зависимост от начина на живот и конкретния организъм. Преди това много влошено качество на живот, голяма умора и най-различни здравословни проблеми. Единственият вариант да живеете е да се окаже остра инфекция, която организмът може да преодолее, т.е да изчисти вируса, той да не работи и да не унищожава органите. Хроничен ли е - няма спасение. Краят е по-страшен и от филм на ужасите, отказват органите, кръвоизливи сериозни, пълна пареза или кома и смърт, подобно като при спин.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 155
Руми, бъркаш хепатит В с хепатит С.
Хепатит В е напълно лечим. Дори и хроничен, се поддържа безпроблемно.
Разликата с А е, че се хваща от заразени телесни течности, а не от обичаен контакт.
След преболедуване се проследява, докато австралийският антиген стане отрицателен. Ако е положителен, задължително се ползва презерватив при секс и изрично се предупреждава медицински персонал при каквито и да е интервенции.
Може да се хване при секс, при кръвопреливане, при операции, ваксини, зъболечение и др.

# 5
  • Мнения: 242
Хепатит С също вече е лечим. Не го стряскайте толкова човека. Просто трябва консулт с гастроентеролог дали има някаква увреда на черния дроб.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 155
Да, той също е лечим, разбира се. То вече и СПИН реално е лечим. Т.е. живее се нормално с него. И мен ме изненада подобно описание, особено след наблюденията ми в други теми, че авторът е хипохондрик и е жестоко да му се пишат такива неща.
Още повече, че съм крала хепатит В на 13 след медицинска интервенция, при която ме заразиха, пък вече съм почти на 50. Жива, здрава и щастлива. Австралийският антиген ми стана отрицателен около година след заболяването.
За С знам, че е по-трудно лечението, защото никога не изчезва напълно от тялото, но при правилно лечение никога не се стига до цироза. Това с другите органи, парези, кома и т.н. не заслужава коментар.

Последна редакция: вт, 26 дек 2023, 09:13 от Fever Ray

# 7
  • Мнения: 4 762
Още преди 15 години имаше лекарства за хепатит С. Баба бая години изкара с него, пиеше си лекарствата, спазваше много строга диета (без мазно и пържено) и в крайна сметка беше стигнала до някакво стабилно положение. Не почина от това - получи инсулт, както ходи по улицата, но тя имаше и диабет, и високо кръвно (второто от много млада след една трагедия).

# 8
  • Мнения: 185
Oт личен опит да споделите. Как протече при Вас болеста? Колко време беше лечението?

# 9
  • София
  • Мнения: 13 155
Ама ти пусна ли изследването?
При мен от момента на положителния тест моментално ме взеха с линейка я инфекциозна болница. Там стоях доста дни (мисля, че 2 седмици, но се чувствах много зле, черният ми дроб беше доста увеличен и не помня точно), слагаха ми системи, даваха ми лекарства. След изписването се лекувах още няколко седмици (около месец) с лекарства у дома, а после 6 месеца спазвах специална диета. След година получих писмо от инфекциозна да отида да повторя изследванията.
Сега вероятно още по-бързо се случват нещата с по-добри те лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт