Голямата тема за малките масла

  • 118 797
  • 684
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 630
Момичета, проверявате ли етеричните масла дали са истински?  newsm78
как?

# 301
  • Мнения: 1 095
Момичета, проверявате ли етеричните масла дали са истински?  newsm78
как?

Цитат от
http://www.zdravnitza.com/a/nav/products/one/one/products/463/ca … 4/koz/koz/koz_n/1

Начинът за това е много прост- капнете една капка от него на хартия или салфетка(не гланцирана) и изчакайте 1-2 минути. Ако етеричното масло е качествено, то капката ще се изпари бързо и няма да остави мазно петно, но ако се натъкнете на обратният ефект, то пред вас стои доста лукав коктейл от етерично и растително масло или зле преработено ароматно такова, в което се съдържат смоли в по- голяма концентрация.

Но не смея да пробвам, че ако не са ОК... ще съм си дала парите на вятъра.
Моите етерични масла са на Лавена, а растителните на Икаров (с изключение на маслото от гроздови семки, което е на Българска роза Карлово)

# 302
Тествах маслото от пшеничен зародиш на Икаров и излезе некачествено. Mr. Green

# 303
  • Мнения: 1 095
Тествах маслото от пшеничен зародиш на Икаров и излезе некачествено. Mr. Green

Това е защото то е растително, а не етерично.
Не съм много веща, а и не си спомням къде четох класификацията кое какво е, но например тези от чаено дърво, сандалово дърво, роза, лавандула, грейпфрут, салвия и др. са етерични, а маслата от авокадо, жожоба, бадемово, кокосово и др. са растителни.

# 304
^Чичко Гугъл споделя мнението ти. Simple Smile

Е, значи нямам масло за тест. Flushed

# 305
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте, скоро не бях чела темата ама сега като я изчетох си спомних че някой предложи да си направим собствена линия кремове и мазила. Ако някой чете само тук ще рече че тия булки си нямат друга работа а само забъркват разни мазила  Grinning не че аз се различавам много от Вас и аз от време на време бъркам разни каши  Joy как беше поговорката "трай бабо за хубост".

# 306
  • Мнения: 158
след като прочетох в няколко теми отзивите на една дама(останах с впечатление ,че е бъдеща мама)относно маслото на икаров за стрий го взех.Не знам заблуждавам ли се или наистина има резултата.Мисля че станаха по светли,дано се махне червеният им цвят.Желая успех на всички борещи се със тази напаст стрийте.

# 307
  • Мнения: 3 050
Начинът за това е много прост- капнете една капка от него на хартия или салфетка(не гланцирана) и изчакайте 1-2 минути. Ако етеричното масло е качествено, то капката ще се изпари бързо и няма да остави мазно петно, но ако се натъкнете на обратният ефект, то пред вас стои доста лукав коктейл от етерично и растително масло или зле преработено ароматно такова, в което се съдържат смоли в по- голяма концентрация.

Но не смея да пробвам, че ако не са ОК... ще съм си дала парите на вятъра.
Моите етерични масла са на Лавена, а растителните на Икаров (с изключение на маслото от гроздови семки, което е на Българска роза Карлово)
Моето май е лукав коктейл hahaha защото като капнах остана след 5 мин. мазно петно и си стои така на листа...  Confused  Иначе е ароматно листчето  Mr. Green -розмарин е, на фирмата "Етерика" - ползвам го за аромо лампа Peace

Чак след 20 мин се изпари  Peace

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 15:46 от iguanka

# 308
  • София
  • Мнения: 4 803
Аз имам лавандула на БГ-Роза, Карлово. Ако ми остане време и се сетя може да направя и аз теста.

# 309
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ще извинявате ама тоя тест скапа реномето на евтините ни масълца hahaha

# 310
  • София
  • Мнения: 4 803
Абе не знам дали го е скапало, вие за какво изпозлвате етеричните масла? Аз съм си капвала о 2-3 капки от лавандулата в маска за лице с хума. И когато без да искам съм прекалявала, например с 5-6 капки, лицето ми беше станало адски червено. Нещо страшно. Явно си е наистина чисто масло, че да е толкова силно. Confused

# 311
Здравейте! Попаднах случайно на тази ваша тема и се захласнах.  Blush Аз също наскоро се позаинтересувах от маслата и където мога и когато мога ги използвам. Не мога да се похваля с много опит, но за две неща мога да кажа, че наистина действат. Антицелулитен масаж с ароматни масла и мед и другото е бадемово маслко+лимоново за заличаване на пигментни петънца по кожата и за акне. Става както за лицето така и за тялото. Аз го изпозлвах за тялото. А също така намерих и някои интересни приложения на маслата. Например:
  МАСАЖ И РАЗТРИВАНЕ 
Маслото се приготвя като към тлъсто растително масло – например бадемово, зехтин, сусамово и др. се добавят няколко капки етерично масло.
  Смеси от етерични масла за масаж и разтриване:   За ревматични болки   
Тамян – 5 капки
Евкалипт – 5 капки
Розмарин – 15 капки
Бадемово масло – 50 мл
За тонизиране на мускулите и облекчаване на леки болки   
Тамян – 5 капки
Евкалипт – 5 капки
Розмарин – 15 капки
Бадемово масло – 50 мл   Общо отпускащо масло   
Индрише – 10 капки
Лавандула – 10 капки
Риган – 5 капки
Бадемово масло – 50 мл   Масло афрозидиак   
Розово масло – 13 капки
Жасмин – 4 капки
Иланг –иланг – 8 капки
Бадемово масло – 50 мл 
Студени компреси   
Ползват се при главоболие, остри травми, повредени сухожилия или стави, натъртвания, навяхвания, оттоци
Приготвят се като в 200 мл студена вода се добави 200 гр лед. Към тях се прибавят 25 капки етерично масло разтворено в 10-15 грама пчелен мед. В тая смес се потапя дебела многослойна марля и след леко изстискване се поставя върху поразения участък. В марлята може да се поставят парченца лед. Отгоре се изолира с парче дебела вълнена тъкан и се закрепя с бинт или лейкопласт. Студения компрес се държи докато се сгрее до температурата на тялото.
  ИЗМИВАНЕ
Простичка, но изключително приятна процедура. Обезпечава прекрасен цвят и свежест на кожата на лицето. Изглажда бръчките и предпазва от главоболие.
  В чаша вода се добавят 1-2 капки масло от лавандула, мента или роза. Лицето се наплисква със затворени очи и се изтрива със салфетка , след което очите могат да се отворят.


Това което споменах, за бадемовото маслко + лимоново - на всеки 5мл се слагат 5 капки лимоново масло. При мене видим ефект имаше след един месец.

А антицелулитния масаж.... той не е за всеки  Twisted Evil
Болезнен, а и трябва някой да хванете да ви го прави. Аз мога да се похваля, че издържах и съм горда! Ефект след края на продцедурите. Освен, че целулита изчезва, ако не напълно то поне 98%. Да не се оплашите в началото излизат едни гадории, които остават по вас и по ръцете на масажиста който сте си хванали  Wink Ето и самия масаж:
Меден масаж срещу целулит
Този метод е бил известен още в древен Тибет. Той е основан на взаимодействието на кожата и биологически активните вещества в състава на меда, включвайки стандартните механизми на действие на другите видове масаж.
Той е разновидност на рефлексотерапията - изумителното съчетание на лечебното действие на пчелния мед и масажа.

Рязкото подобрение на кръвообращението в дълбоките слойове кожа и мускулните влакна, способства за подобряване подхранването на вътрешните органи и тъкани. Медът, предавайки биологически активните вещества, абсорбира токсините и способства за бързото им изхвърляне от организма. Такъв вид масаж се прави за увеличаване на лимфотока и прочистване на кожата.

Кожата след прилагането на медения масаж става мека, копринена, стегната и с разгладени подкожни уплътнения, подобрява се общото състояние на организма. Курсът на меден масаж трябва да се проведе на 15 сеанса, които се през ден. Много важен е фактът, че масажът се прилага не всеки ден, а именно през ден.
Какво е необходимо за масажа?

Мед - натурален цветен, липов мед или всякакъв друг, без добавки и задължително да не е захаросан.
Като допълнение в меда може да се капнат аромамасла: лимоново, портокалово, мандариново, грейпфрутово, хвойно масло, евкалиптово, лавандулово, петит-грейн. Мярката е 1 чаена лъжичка мед - 5 капки масло или смес от масла. Ако правиш масаж на бедрата и дупето, достатъчни са 2 чаени лъжички мед и 5 капки масло.
Примерни смеси за меден масаж:

    * 2 ч.л мед, 5 капки лимоново масло, 2 капки евкалиптово, 2 капки лавандулово масло
    * 2 ч.л. мед, 3 капки лимоново масло, 2 капки портокалово, 2 капки лавандулово, 3 капки хвойново масло
    * 2 ч.л. мед, 5 капки лимоново масло, 5 капки портокалово масло
    * 2 ч.л. мед, 3 капки лимоново масло, 2 капки лавандулово масло, 5 капки мента
Медът с маслата се смесват непосредствено преди масажа. Ако се използват няколко вида масла, то отначало се смесват маслата, след това се добавя медът и старателно се размесват.

Масажът.

Медът се нанася на дланите на ръцете и с похлопващи движения се пренася на масажираната зона. Една част от сместа остава по ръцете. Ако има няколко такива зони, то всяка една се масажира по ред.

След като медът изцяло е нанесен на тялото, дланите здраво се "залепват" към тялото и рязко се отлепят. Постепенно, похлопващите движения трябва да станат по-рязки и по-силни. Притискай ръцето плътно и съответно ги отлепяй по-рязко.

Медът се вбива в кожата и на повърхността остава само тънък слой. След това по ръцете започва да се появява бяла маса. В началото тя излиза от порите и остава по кожата. А след това повечето маса преминава върху дланите. Процедурата се провежда около 5-10 минути.

След това медът се измива с топла вода и твърда гъба. След масажа задължително намажи кожата си с овлажняващ крем.

Възможно е след масажа да останат синини, които от само себе си минават. Обикновено тази процедура е много болезнена само първите сеанси, а след това кожата се адаптира и масажът минава много по-лесно.

Еми това е за сега от мене Wink

# 312
  • София
  • Мнения: 1 783
понеже прочетох горните речепти, искам да препоръчам, ако някой прави масажна смес с Иланг-Иланг, много внимателно да я дозира, то има много силен аромат и може да предизвика главоболие. Така че, особено в цветни комбинации- -с жасмин, роза, лавандула, нероли, трябва да се дозира мн. внимателно, иначе става неприятно. повече от 2 капки на 50 мл е  много, според мен.

# 313
Еми аз имам едно лимоново масло на Етерика и там в листовката прочетох това за 5 капки на 5мл, като разбира се не е задължително да е бадемово маслото.  Wink
П.П. Опитах се да намеря листовката в нета, но не можах ...   Blush

# 314
  • Мнения: 630
Благодаря на Све за инфото. Искам да попитам за този масаж с мед, дали е физически възможно човек да си го направи сам

Общи условия

Активация на акаунт