Голямата тема за малките масла

  • 118 829
  • 684
  •   1
Отговори
# 600
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Много трудно успях да намеря това Масло за суха кожа Икаров /Ikarov/
За сух тип кожа. Регенериращо, стягащо, увлажняващо и противовъзпалително действие. Състав - Растителни масла: сусам, жожоба, маслина. Ефирни масла: розово, санталово, лайка. 30 мл
Цената му е 5.60лв. В повечето аптеки въобще не бяха чували за него. Разкошно е. Направих си една серия от 10 масажа на лицето. Ефектът е наистина добър.

# 601
  • Мнения: 321
ауу, момичета, как да я смели цялата тази инфо човек. явно сте компетентни, добре запознати и пробвали . та на въпросчето. Четох  скоро/което може би, вие си знаете/, че според последните проучвания  ,преди нощният крем,но на почистено лице трябва  да се направи второ почистване и подхранване с някои от тези масла:карите, бадемово,маслинова  или жожоба. как обаче става това? С  масаж или като маска? След това измивам ли преди крема? Няма ли да е мн.мазно, аз по принцип съм със суха кожа но знеа ли човек. Благодаря на знаещите!

# 602
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Аз правя масаж с масло, повечето попива, остатъка попивам със салфетка. Peace

# 603
  • Мнения: 5 825
Не мога да изчета цялата тема,ама някой може ли да обобщи кои масла се използват за лице,кои за тяло и за коса?Благодаря предварително!

# 604
  • Мнения: 212
Някой знае ли откъде може да се купи морковено масло?

# 605
  • София
  • Мнения: 570
Кое масло на Икаров е подходящо за околоочния контур за подхранване и хидратиране, като превенция против първите бръчки?Извинявам се, ако вече е писано по въпроса, но темата е много голяма и не успях да изчета всичко.

# 606
  • Paris
  • Мнения: 1 727
verche, темата е голяма, но доста полезна. Отдели й малко време, коментирани са масла точно за околоочния контур Peace И не само!

# 607
  • Germany
  • Мнения: 8 027
Здравейте момичета,
Сега започвам да чета темата, но бих искала да помоля за малко синтезирана информация. Бременна съм и кожата ми от мазна, изведнъж стана доста суха, като на места по лицето се бели. Препоръчайте ми моля, масло за лицето и такова за тяло.

# 608
  • Мнения: 84
Здравейте момичета !  bouquet
Изчетох цялата тема трябваха ми 2 дни но си заслужаваше !Страхотна тема и много полезна!!!
Днес си купих прасковено масло и смятам да го нанасям върху лицето си вечер защото много ми е суха кожата особенно сега при този студ а и забелязах че кремът който използвам ми идва малко слаб.Кожата ми дори има малки лишейчета
Ако някой има съвет за друго масло моля да пишете!!!.

# 609
  • Мнения: 137
iи аз се заплих по тези масла. Имам пшеничен зародиш. ползвах го известно време за почистване нагрим по следния начин-върху тампонче с розова вода капвам капка-две от маслото. чисти чудесно. после си купих и жожоба и си направих двуфазен дегримьор,но явно му е малко жожобата.
намазвам околоочния контур  и цялото лице с пшеничното преди сън(без да махам излишък) по следния препоръчан от дерматолог начин:върху тампонче напоено с топла вода и изцедено се капва маслото и се обтрива(целта е по-лесно да попие при затопляне). въпросът ми е дали може да се ползва постоянно, в смисъл всяка вечер или идва тежко на кожата(моята е суха и с малки лишеи през зимата) и дали трябва да се редуват различни масла. планувам да си взема и други подходящи за моята кожа плюс комбинираното на Икаров

# 610
  • София
  • Мнения: 570
verche, темата е голяма, но доста полезна. Отдели й малко време, коментирани са масла точно за околоочния контур Peace И не само!
Днес вече успях да изчета темата до край. Simple Smile За околоочния контур слещнах няколко варианта - масло от пшеничен зародиш, кокосово масло и бадемово масло. Само че не ми стана ясно къде пише, че бадемовото и кокосовото масло стават за кожата около очите. newsm78 Само за маслото от пшеничен зародиш изрично пише в листовката, че е за околоочния контур, но при застаряваща кожа. На мен ми трябва за подхранване и хидратиране, като превенция, защото все още нямам бръчки. Та в крайна сметка си взех кокосово масло, което мисля да ползвам и за косата. По-натам може да си взема бадемово и от пшеничен зародиш и да преценя кое как ми се отразява.

# 611
  • Мнения: 137
и мен това за застаряващата кожа малко ме стряска. аз съм още на 30,ама чак застаряваща не се чувствам : Twisted Evil

# 612
  • Мнения: 3 421
Може ли да ми кажете колко струва този Стимулатор на Икаров и да дадете линк със снимка или инфо Praynig Praynig

# 613
  • София
  • Мнения: 570
Може ли да ми кажете колко струва този Стимулатор на Икаров и да дадете линк със снимка или инфо Praynig Praynig
http://www.framar.bg/ikarov-stimulant-za-kosa-pid18002991.html

# 614
  • Мнения: 574
Може ли да ми кажете колко струва този Стимулатор на Икаров и да дадете линк със снимка или инфо Praynig Praynig
Аз си го купих за 5.60 лв от кварталната аптека. Днес си бях намазала със Стимуланта косата, много съм доволна Peace
Ползвам също и сусамово масло, но него го слагам в маската с тривитаминол. Доволна съм и от него Hug
Косата ми става лъскава и мека, каквато си я харесвам Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт