Баба Марта бърза, на ФЕВРУАРчета мартеничка да връзва!

  • 18 898
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 717
Прибрахме се и ние от скитня. Напазарувах за двете хлапета това-онова, разходихме се и сега е време за у дома. Wink
И Янчето има подути гърдички, с Лили не съм имала подобни проблеми. В началото слагах компреси от риванол, но постепенно спрях, а гърдичките ще се нормализират сами. Това било хормонално. Освен това имахме и хормонална екзема, която Слава Богу отшумя. Не знаех, че и при момченцата се проявява. Embarassed
За болничните, идея си нямам какво са ми превели.  Embarassed newsm78
Иланка, капки можело да се купят от д-р Субев, на ул. Цар Асен 52, 0888 53 80 55, по 15 лв. Някой беше писал в темите назад. Това за София.
Лепенки за пъпче и аз си взех, и от временните, и от постоянните на 3М. Евелинка, страхотни са тези лепенки, за които говориш. Направени са от нетъкан текстил и нямат късане. И ние ги ползваме в къщи, но наистина ги няма по аптеките.  Peace
Два часа пиша този пост ooooh!

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 19:28 от GoldenEyeful

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Момичета,ако искате да разберете какви болнични са ви изплащани,за кой период се отнасят най-добре да се снабдите с персонолен идентификационен код,чрез който може на страницата на НОИ да се свери.Този код обаче трябва да се вземе ЛИЧНО от НОИ,с помощта на молба(има я на страницата на нои) или едно време ако са ви пращали извлечения от нои в края на годината,там може да го откриете този код.
Надявам се да съм била полезна.

# 257
  • Мнения: 336
desi_sunshine  На Давид днес му лепнаха лепенка за пъпче, която е прозрачна и изглежда много зловещо, как ще я свалям незнам. Той милия също е от бебетата, които много плачат и беше много трудно за лекарката да му я лепне. Днес пищеше толкова силно, че ме хвана срам. А и понеже татко му го домързя сутринта да му извари бибата и нямаше как да го успокоим, не че бебо много я иска де. А аз едва се оправям. С четрима мъже в къщи и една болна баба по-голямата част от домакинството е моя работа. Едва се оправям. Боли ме и кръст и ръце и всичко. Педиатърката сутринта се ужаси колко съм бледа. Ами нормално - гладене, пране, чистене, миене на бебо, кърмене, простиране от 6:00 до 24:00. Две нощни хранения в 1:00 и в 4:00 и никакво спане. Е по половин час от време на време. Добре, че не готвя, че тогава незнам.

# 258
  • Мнения: 387
Добьр вечер на всички сладурчета мамчета, и аз да кажа нещо за моята мама -ако я няма нея ........дори и за малко такава работа вьрши и е страхотен човек , а чувството и за хумор-незаменимо..  bouquetМного си я обичкам ... Hug
Имам един отговор  специално за МЕРИ  ,като имам свободно време и такива неща сьтворявам ...

Мила Мери,пита ме дали е сьвпадение
буквата В вьв моето поколение,
или някаква причина официална
прави фамилията ми  доста  специална ...

Набьрзо ще ти разкажа аз
историята на имената в този час,
на Виктория сьм голям любител-
трябва да се знае , че имам победител ,
за Вяра -най-чистото има на света ,
сьбрало е надежда,любов и красота ,
а Велизара -великолепно и царствено ми прозвуча
и веднага го избрах за другата си дьщеря !!!

Това е горе -долу  историята за нас ,
  и  за кьрмене ме викат в този час         Laughing Laughing

Целувам ви всички   bouquet  bouquet



# 259
  • Мнения: 4 242
да живее кредора че ми се скапа флекса на големия комп
Бубе благодаря за красивия отговор!  bouquet
Виви период е споко пиле, стисни малко зъби и изчакай. Добре действаш, продължавай така!
На Емма и падна най сетне пъпа, на 08.03, значи на 23 ден. И на Тян и на Ива им падаха около 20ден понеже са все с много дебели пъпни връви. Обаче и ние сме за лепенка като гледам и ще говоря с педи на 19 на консултацията.
Деси, същата работа сме с майка ми, но понеже не се понасяме тя и не идва много, пък е и все уморена, от живота сигур, обичаме си се, но отдалеко. Никога не е предлагала помощта си, винаги вдига рамене един вид "оправяйте се", болни, здрави, в нужда, няма значение, само по празници се нарежда с нас щото я мързи да се приготви сама, идва, наяжда се и си тръгва с думите "отивам да спя". Понякога ми тежи, липсва ми упора, ласка, разбиране, но се свиква с годините...
Днес ми е зле, пак ме подгони депресията вероятно от преумора и спирам да пиша...

# 260
  • София
  • Мнения: 717
Срам ме е да редактирам и ще си допиша поста отпреди, само дано да не е пак два часа. Twisted Evil
Та за пъпчето исках да добавя, на каката го лепих, сега съм си купила пак лепенки, но то взе че се прибира само лека-полека. Ако не постигна желания резултат без намеса, ще го залепя и на Яна.
Джой, Деси, момичета давайте игнор на всички и всичко. #2gunfire
Мери, защо така бе душо? Хайде и ти към игнора...... #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire
Теди, мерси за инфото!
За погачата, така наречена ще я направя в заведение, мисля нещо с градина, че малко множко ще ми дойде с повечко хора у нас.

# 261
  • Мнения: 668
Мери мила - ти си нашата опора, не се поддавай на депресията. Знаеш че е временно явление и утре пак ще грее слънце и на нашата улица  Heart Eyes .
Моята мама много ми липсва, след седмица ще станат 2 години откакто я няма и ми се плаче  Cry Толкова ми е мъчно че няма как да споделя с нея радостта си от раждането на втората ни дъщеричка. Тя винаги ми е помагала когато е могла, дори и малко преди да почине е взимала Вики да я "бави", гушкаха се заедно и много бързо я приспиваше, спинкаха си заедно и бяха чудна гледка.
Мен ме вбесяват други хрантутници - етърва ми например. Поредния пример: в неделя бяха прошки. Със свекърва ми бяхме решили да приготвим месно "Руло Стефани" и други вкусотии, но тя щеше да ходи през деня на село да работи в градината, и подготовката остана за вечерта. Прибра се жената, и няма и половин час и ми се довтасаха и етърва ми, девер ми и двете деца. Е нямаха срам, при положение че тя цял ден си е била у дома, при нейната майка, да дойдат толкова рано, а знаят че не сме имали време да се подготвим. Свекърва ми току що беше замесила баницата, а аз зарязах бебето на Ники, за да направя рулото. И понеже това си е все пак времеемка работа се забавихме. Междувременно като сложихме всичко в печките отведох Вики в банята за да я изкъпя (иначе трябваше да чакаме да стане никое време). И представете си изумлението ми, когато после мъжът ми каза че "госпожата" възнегодувала че много се забавило яденето!!!  #Crazy Ми да си беше седяла у дома и да  си го беше приготвила сама, а не да ми чака наготово и да ми проявява претенции на всичкото отгоре! И аз пак останах изолирана, защото останах с бебето да го нахраня - всичките адети с ламкането и тн пак минаха без нас, ама това никой не го отчита... Те си направиха веселото у нас, направили са си същото и на обед у тях и пей сърце. А после миенето на камарата мръсни чинии и другите неща - ми нека лудите да се занимават, тя защо да го прави?!?!?! Тъй че Мери, Jjoy : не сте самички милички. И други си патим в това отношение, от доброто сърце.  Hug ви и гледайте напред. Има справедливост и все някога ще се раздаде на всеки каквото е заслужил.
За пъпчето - струва ми се че и нашето е малко изпъкнало, ще снимам утре при банята и ще ви покажа. Но пък педи нищо не каза по въпроса. Дали трябва и ние да слагаме лепенки? На Вики не съм правила нищо такова.
За погачето: ние го направихме на 14-тия ден, у дома, събрахме най-близките женски роднини и сложихме на масата сладки и солени неща, сладки, питка, мед, сирене, соленки, кекс, и ликьор. Поседяха жените, видяха бебето, разчупиха питката над главата й и оставиха даровете. Всичко по мирно и по тихо и това беше. Нищо особено.
Бубе - ти си страхотна с тези твои стихове. Наистина е идея да ги събереш за стихосбирка. Заслужава си!!!
Хайде - лека нощ, аз лягам да успивам големия звяр, за да се наспи за утре и да стане за градината. Приятни сънища сладуранки.

# 262
  • Мнения: 58
Здравейте и от нас.....
Алинка, много мило, че си ни сънувала....Живот и здраве, ще сбъднем твоя сън....А като дойде време да наминаваш насам се обади и с Алекс ще си спретнем среща в Търново.... Hug
Момичета, не се поддавайте на негативни емоции...Винаги ще има някой, който да се опита да ви вгорчи живота.....Теглете по една "благословия" и гледайте на вас да ви е добре....
Меренце, никакви депресии от теб....Ти си толкова силна и борбена личност....Всички черпим сили от теб... Hug
Бубе, страхотна си....  Hug Само как ги редиш тези рими като маниста....Възхищавам ти се искрено....
Днес ми се наложи да оставя стелко на Бабиндом при свекървичка и баба ми, че имахме една контролна работа....Ама пусто ще видим какво е станало като аз все за Стелко си мислех.... Embarassed

# 263
  • София
  • Мнения: 76
vivi.vivi забелязах че така успявам да изцедя нещо
Като започнах да се цедя за да стимулирам защото кърмата ми беше доста намаляла. Установих че  почти нищо не успявам да изцедя.Когато цедя едната ,а малкия е на другата гърда не знам защо или не мога да си го обясня  изцеждам  доста голямо количество от другата гърда.
 

# 264
  • Мнения: 668
Когато цедя едната ,а малкия е на другата гърда не знам защо или не мога да си го обясня  изцеждам  доста голямо количество от другата гърда.

Според мен е така, защото бебчето по естествен път задейства рефлекса на потичане на млякото (и в двете гърди, не само в тази от която суче в момента), защото хормоните естествено са в по-голямо количество и ефекта е налице. Аз почнах да цедя само така когато се налага да оставя кърма за бебка. На едно хранене на Алекс от другата гърда съм изцеждала до към 70-80мл, при това не съм изцеждала гърдата докрай. И ми е най-спокойно при нощните хранения, това вече незнам защо.  Simple Smile / За две цедения напълвам догоре шишенцето на Авент от 125мл, в него има поне 140мл кърма. /

# 265
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен момичета!
Вчера нямах врече да ви изчета и сега наваксвам...Виждам, че говорите за пъпчетата...
На мен ми е болна тема, защото нашето не се е затворило и стои направо като малко балонче Tired но днес сме на консултация и ще видим какво ще каже педито.Не съм ви занимавала с това,защото мислех, че сме изключение, но сега виждам, че и други имат този проблем.То май напоследък стана тенденция да не връзват пъпчетата добре в род. дом и после майката да си бере гайлето...и нашето падна чак около 15-16ден и след десетина дена....пак се отвори...
За сравнение само да кажа,че на племеника ми( той е на 5мес.) пъпа му падна още в болницата т.е. около 5-6ден,защото той е секцио и снаха ми не се е занимавала с никакви промивки, пудрене ит.н.
Ние погачата ще я правим сега в събота - смятам да поканя 6-7 жени ( приятелки и комшийки ) и ще си похапнем на обяд и сладичко, и соленичко.....после ще ви разкажа по-подробно.
На моето слънчице нещо му се запушва нослето и от вчера много киха - сигурно над 10пъти  Sad- та по този повод се чудя дали днес да бием ваксина....да не направим по-голяма беля.Нали ваксините се бият само когато си здрав, иначе имат обратен ефект
Бубе - невероятна си слънце, толкова ми става мило като чета твоите постове...като прочета нещо свежо от теб и през целия ден ми е едно такова весело... Heart Eyes
Хайде цунки и до после....

# 266
  • София
  • Мнения: 717
Добро утро!  Hug
Пожелавам Ви много слънце и пролетно настроение днес! Hug Flowers Sunflower Nature Sunny
Бубе, страхотни стихове!  bouquet

# 267
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро !
Честито на новообебилите се!
Да се отчета за мерки и теглилки след консултацията вече сме 3740гр наддали сме с 930 гр  и 53,5 см от първоначалните 50 см. Поуспокоих се Simple Smile Все ми се струваше ,че не й стига храната на моята хубосница. Биха ни и ваксината, доки препоръча петвалентната за в бъдеще, но не ни изписа витамин Д newsm78 Ще взема да му се обадя, да не би да е забравил, че дребната така рева , едва си чувахме приказката  ConfusedОт днес реших да замръзявам кърма, че смятам по малко да поработвам. нещо нещата в офиса за закуцукали и ще се наложи да се връщам на работа Cry по-рано, отколкото планувах. Изчетох доста нещо из нет-а .Та в крайна сметка ,ако съм разбрала правилно по различните публикации мога да съхранявам в хладилник на + до 20 часа, а във фризер до 3 месеца в стерилни контейнери, не трябва да смесвам прясно изцедане кърма със замръзена, да не размръзявам на микровеле.Май това беше най-важното.Моля, Мери , ако знае някакви хитрини да сподели  Simple Smile
Гледам пишете за болничните, аз още не съм видяла накъде са мойте и смятам скоро да посетя счетитата, че май ще ми ги изплатят когато дребната стане 1-ви клас  Laughing А , след колко време изплащат еднократната помощ? Успешен  ден на всички! Simple Smile

# 268
  • Мнения: 307
Добро утро и от мен kaffeetrmker_2
Бубе,страхотни стихчета smile3501 smile3525
Мери,не се поддавай на депресии,мила.Винаги съм се възхищавала на борбеният ти дух Hug
От вчера ви чета,но нещо не ми се пишеше.
За пъпчето-на Петър също го лепи педито когато беше на около месец,с лепенки на Чико.Два пъти го лепи и се прибра.Сега на Мони според мен не е изпъкнало,но на следващата консултация ще видим.
За майките-ние с моята мама много си се разбираме и обичаме,много ми помага когато има възможност.Не се бърка ако не й поискам съвет за нещо и не си налага мнението.Само ми е мъчно че рядко се виждаме,защото живеем на 120 км от тях. Sad
За погачата-не съм правила още,ама бабите се събрали и направили без нас Joy,изпратиха ми подаръците само.
мирка ив.,доколкото знам ваксина се бие на абсолютно здраво дете,сподели с педито преди да реши да ви я сложи.За запушеното носле   пробвай Стеримар или физиологичен разтвор и бързо да се оправяте Peace
evil,браво за мерките на малката госпожица Simple Smile

# 269
  • Мнения: 158
Добро утро на всички

За пъпчето Да не ви разочаровам, но на баткото му лепих какви ли не лепенки, но така и не се прибра това пъпче просто не го вързаха като хората и сега си му е изпъкнало навън, надявам се като попорасне и понадебелее да се прибере малко, даже навремето го водихме да видим дали няма пъпна херния...и така даже милото скоро ми каза, че децата в детската градина му се смеели, защото му било такова пъпчето....На Лора много добре са и го вързали, радвам се защото все пак е мома:)нали с голи пупи ще ходи....живи и здрави да сме тва да са ни кахърите... Hug
За майките За съжаление, моята майчица почина и ужасно много ми липсва Cry, но никога не сме имали пререкания и спорове, разбирахме се повече от чудесно и когато Боби беше бебе ужасно много ми помагаше, сега си имам прекрасна свекърва/тя не обича да я наричам така Mr. Green много грозно звучало, пък аз само я бъзикам/ тя е уникален и изключително тактичен човек, помага ни само когато я помолим и никога не се натрапва...е има от време на време някоя и друга забележка, но тя бива пресечена още в зародиш Joy с майтапи....

Общи условия

Активация на акаунт