Кога трябва да се оформи акото?

  • 4 483
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Аз останах с впечатлението,че педито точно разтройство видя в акото на бебо. Не знам как го разбра,може би защото й казах,че бебо като му правя масажче на коремчето пръцка и изкарва пръски с ако.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 603
Просто стомахчето привиква към нов начин на хранене /не като този, който е бил в коремчето на мама  Grinning/ и хоп - колики, от тях пък се спасява с пръцкане. Всички бебета пръцкат, спокойно.

# 17
  • Мнения: 5 393
Аз останах с впечатлението,че педито точно разтройство видя в акото на бебо. Не знам как го разбра,може би защото й казах,че бебо като му правя масажче на коремчето пръцка и изкарва пръски с ако.

Нормално е да пръцка, ако има колики. Също така и да изкарва изпражнения под налягане. Разстройството при бебетата е мноооого течно, като изпишкано стои на памперса.

# 18
  • Мнения: 3 205
viku6a, бебчо ти има много газове, нали?
Нормално е да изкарва пръски с акото, докато коремчето не се успокои от коликите. Дани акаше течно - все едно че пишка през дупето. Аз също сметнах, че не е нормално, но педиатъра от родилното ме успокои, че в началото е така. Акането беше - какво да ти кажа - през десет минути, със всяко пръцкане имаше и жълто петно на памперса. Честотата на акането се оправи между 40-я и 50-я ден, като почнах да давам Саб симплекс - на знам дали точно от него, но се оправи по това време. Самото аки постепенно се посгъсти, пак е рядко и течно, но не е съвсем като жълта водичка, както беше в началото.
За да се оформи акото, трябва детето да е почти изцяло на твърда храна - това става чак след годинката. При това то пак не е като на възрастен човек, защото е доста по-кашесто и с несмлени парчета храна. Преди захранването детето не трябва да ака твърдо (щото това си е запек), а пък ако е кърмаче, това си е направо невъзможно.
И още нещо се сещам, докато траят коликите, акито може да мирише на кисело - като вкиснато мляко. Това също е нормално. След като минат коликите, това се оправя.

# 19
  • Мнения: 258
Shocked Мисля, че единственото, което е време да се оформи е формуляр за смяна на лекаря!


 Joy Много добре казано Peace

 Joy Категорично подкрепям!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 269
Ох, извинявай, ама много ми стана смешно.

Тая докторка не знам как вижда да се "оформи" акото на едно кърмаче на 43 дена. Сина ми беше само на кърма 5 месеца -акаше течно пюреопбразно, винаги. Изкараваше го под налягане отначало даже, особено по време на кърмене - отгоре пълни, от долу изпразва един вид  Joy Joy Joy

Чак след като го захраних се промени консистенцията, ама се запече зверки, та акаше с големи мъки едни трърди акита. Сега го опраивх с овесени ядки и акото му е като пюре.

Не съм вярвала, че ще пиша таива неща някога  Laughing

Така, че мисля, че определено трябва д аоформиш документите за друг лекар, както вече са те посъветвали. Не се притеснявай, а се радвай на бебо  Hug

# 21
  • Мнения: 523
Нищо му няма на акото. Още повече щом сте само на кърма, няма от какво да се притесняваш. Нашето беше така до 5 месеца. След захранването с други храни започна да се "заформя" акото. Много съм учудена от твоята лекарка.

# 22
  • Мнения: 3 695
Ужас, възмутена съм по какви абсурдни причини изписват лекарства на бебета!  Shocked
Кърмата е единственото, от което бебето ти има нужда, а не някой да търси под вола теле и да му държи сметка за формата на акото.  Peace

# 23
  • Мнения: 357
течно яде, течно ака - по-просто от това няма!

при нас се втвърди като започнахме пюретата, кашите и т.н., но и тогава не е задължително  Peace

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
#CrazyКакъв е тоя лекар, бе....да не би за първи път да вижда ако на кърмаче...не си трови детето с лекарства...Моето и на една приятелка бебетата започнаха да акат като пюре, чак като почнахме захранването....при всички е така
*MILADY* ти е казала какво да направиш Peace
Peace Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
Божеее,аз се чудя как да й втечня акото на моята,твоята лекарка искала да го сгъстява #CrazyДа беше докарала запек на такова малко бебе с тоя Хидрасек,тогава да вифиш какъв зор е.Не му мисли акитата на детето,всичко си му е наред.Но аз на твое място незнам как бих имала доверие занапред на тази лекарка,след такъв бисер...

# 26
  • Мнения: 89
Лошото в цялата работа е че сме от малък град. И да си сменя педито ще стане - от трън та на глог. Не знаеш на кого да вярваш, а не гледам трето дете та да знам що е и как е. Мъчат ни адски колики и само те са ни достатъчни и ни вземат акъла. Не стига че реве ами се и засинява. А когато се появи и нещо друго - я си обрине, я акото ни е течно, я ни окапва косичката на темето точно и се чудим кво да правим. И пак се налага да й звъним.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Shocked Мисля, че единственото, което е време да се оформи е формуляр за смяна на лекаря!


Много добре написано  hahaha

Абе тая лекарка нормална ли е? Какво трябва да бъде акото на бебе което се храни само с АМ или кърма. Вече съвсем се побъркаха тия педиатри.  ooooh! Поредния шедьовър на глупостта  fight

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами най-малкото ако събереш малко повече информация от форума,ще знаеш,че на всички бебета им окапва косичката и няма да звъниш на личната да я поташ за това.Обривите също са често срещани при новородените,чистят се от майчините хормони.Тук ще намериш доста информация,която ще ти помогне да не се панираш чак толкова в отглеждането на първото дете,защото наистина коликите в началото са достатъчни.Ааа,и да се засинява също е нормално,духваш лекичко в лицето и си поема въздух Peace

# 29
  • Мнения: 228
43 дневно бебе трябва да ака като голям човек, така ли????

Извинявай, ама тва е идиотско.
Докато не започне да яде нормални храни, тоест манджи и сухи храни, ще си ака така.

Нямам думи. Не давай лекарства.
  newsm10 newsm10 newsm10
Докато Мария беше изцяло на кърма акото и беше такова - воднисто с жълтеникъв цвят.... След като започнах с пюренцата и АМ нещата се промениха...

Общи условия

Активация на акаунт