Подготвяте ли вече бебетата си за яслата?

  • 3 385
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090


Мен все ми е притеснено за храната, че нали не искам да избързвам с всичките храни ...

Е,предполагам че няма да избързаш с храните само заради яслата,нали newsm78.Колко ще е голямо детенцето като тръгнете на ясла?

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
Никога не съм подготвяла Дияна за градината. В нейната група имаше деца с памперс, лелките ги преобуваха.

# 17
  • Мнения: 953
Официално децата могат да посещават ясла в ОДЗ на 10м. Много малко деца на 10м. могат да ходят, пък за гърне, памперс и самостоятелно хранене не може и дума да става.
Когато обаче  се отиде на място в ОДЗ-то ти казват, че трябва да е минимум на 1г.
Моето дете  също тръгва на ясла септември/ ако се класира де/, до тогава се надявам да ходи стабилно и да може да дъвче месо без да го пасирам / няма още никакви зъби/.
На гърне ще я уча като стане малко по-топло времето.
Тези дни за първи път се разболя и вдигна висока температура 40 градуса - нямам думи да опиша какъв ужас и притеснение беше това за мен.
Много се надявам да не боледува много често като тръгне на ясла.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
не го подготвям специално за ясла, защото най-вероятно ще я пропусне.
Но въпреки това му създавам навици от малък :
- миене на ръце и лице след игра, преди хранене
- ходи редовно на гърне, но има доста време преди да махне памперса (надявам се това лято да го махне поне през деня)
- следобеден сън от 13ч до 15.30ч.
- храни се по час : закуска - 8ч, обяд - 12.30ч, следобедна з-ка - 16ч.
- да играе с децата, да общува с тях без да посяга, хапе, удря и дърпа някого ( това не е проблем, той е кротко дете)
- от скоро, по негово желание се учи да си слага обувките, шапката, съблича панталонките и чорапките си сам.
- може да се храни сам ( нищо че мнооооого цапа ), дъвче едри парченца храна, няма алергии, пие от чашка с накрайник.
- казва прости думички "дай", "на", "вода", "ам-ам", изброява някой животни - може да му се разбере какво иска

# 19
  • на село
  • Мнения: 3 926
В яслата, която посещаваха дъщерите ми никога не са имали такива изисквания.
Малката дори не ходеше стабилно и самостоятелно когато тръгна,
памперса го махнаха там след 2 годишна възраст, на гърне също там се научи да ходи.

Въобще не съм ги подготвяла за ясла.

# 20
  • Мнения: 305
Ехеееееее doh Ти ме разби! Laughing Ами аз както се каня да го пускам май само с каненето ще си остана ако трябва да чакам докато стане чак такъв професор моя синковец.И аз знам че трябва само да ходи,поне така ми каза лелката в яслата към която сме се ориентирали.

# 21
  • Мнения: 137
Убийте ме, но не мога да си представя да дам едногодишното си дете на ясла. То е още бебенце, а по яслите е кошмар.

Била съм в две ясли да запиша детето си и имах възможност да видя за какво става въпрос, и се уплаших... Децата се скъсват от рев, някои от тях просто си стоят прави и плачат, други търсят в кого да се гушнат, но всичко това прилича на картина от дом за изоставени деца.

# 22
  • Мнения: 27 524
Та в този ред на мисли, вие подготвяте ли вашите бебешори за яслата?

Категорично не  Simple Smile
На бебешорите мястото им е до майка им. Преди 4г моят няма да види детско заведение  Flutter

# 23
  • Мнения: 244
Дъщеря ми, още от бебе, е доста чувствителна и впечатлителна.  Плаче, когато й се скупчат много деца или пък крещят. Водя я всеки ден в градинката, за да свиква с децата. Събирам я с дечица на нейната възраст, но все още плаче при по-силни крясъци.
От храните не съм й давала още прясно мляко, белтък и мед, но има време. Не може и не желае да дъвче много едро пасирана храна, но пък има само 2 зъба. Надявам се до септември да се справи с това.

# 24
  • Мнения: 2 478
Аз също си мисля на есен да дам детето си на ясла.Ако стане-ако не вкъщи при мама.Учим се на гърне от около 2 седмици,но все още е рано за резултати.Не съм захранила със всичко,но той няма проблем с храната-яде каквото му дам.
Във варненските ясли единственото условие е детето да ходи самостоятелно.Няма проблем ако неможе да се обслужва само-мед.персонал нали е затов

# 25
  • Мнения: 8 229
Виктор тръгва на ясла в началото на април. От всичко изброено по-горе може само да се храни сам (когато е гладен дори почти не цапа, а когато не е достатъчно гладен си бута чинията настрани и не ми дава да го храня). С гърнето изобщо не е запознат. Нашето си го ползва като люлка или столче, просто да си поседне. В момента ако някое дете му вземе играчката, сяда на земята и започва да се тръшка, вместо да си я дръпне обратно. Въобще не вдява, че дори и да реве никой няма да му  върне играчката доброволно. Аз пък се надявам, че точно на яслата ще се научи да се бори за нещата си. Надявам се да научи доста нови неща там - като например да върви за ръка. Това сега категорично отказва да го прави - готов е да се търкаля по земята, но не и да бъде воден за ръка вместо да скита накъдето си иска. Естествено някои от нещата, които ще научи в яслата ще са хубави, други лоши. Ама той и сега си е доста инатлив и проклет на моменти.

# 26
  • Мнения: 1 049
Хайде стига, за какво са тези лелки там ако детето трябва само да ходи на гьрне, да се храни и пие самостоятелно, да не пада и да заспива в определен час... В никоя ясла при нас няма такива изисквания. Даже напротив, децата са си с памперси (има си специален персонал, които да ги сменя), когато искат ядат сами - ако не ги хранят, спят на поискване и не в точно определен час и т.н.  baby_neutral Разбирам да става вьпрос за градина, но за ясла не мога да си представя да се изисква всичко това от горките дечица...  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 368
Не го подготвям по никакъв начин. Разбира се старая се да му създавам навици, като ходене на гърне, режим на хранене и спане, начин на общуване с другите дечица, но не бих казала, че според тези критерии е подготвен за постъпване в ясла. Живот и здраве наесен, когато навършва две и ако успеем да се преборим за място в яслата ще видим дали ще се адаптира детенцето, то ще си покаже. Ако не е готов ще продължим да се гледаме взаимно.  Simple Smile

# 28
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз не знам дали ще се доредим до място в яслите  Crazy па какво да кажа за подгатвяне  Laughing
Сега сериозно : не го подготвям има вече изградени навици но и много неща не умее  Wink

# 29
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не вярвам да има чак такива изисквания newsm78.Та те са неизпълними,ако детето е по-мъничко...

 newsm10 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт