крива глава при бебе?

  • 13 068
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
От спането на една страна.
За нейно успокоение да се консултира с друг лекар.
Peace

# 16
  • Мнения: 553
За да е спокойна ако нищо няма или да разбере какво е и да се вземат мерки възможно най-бързо, е най-добре да заведе детенце на една трансфонтанелна ехография/безвредна е колкото ултрзвука през бремеността/, ако е от София- това се прави в детската педатрична поликлиника, намира се  в близост до Александровска болница, от другата страна на кръстовщето на бул Несторов, зад високия блок е. Здравната каса го поема - да си поиска направление от личната лекарка. Ако има хематом от раждането или какъвто и да е друг проблем който да е свързан или да е следствие от формата на главата ще се види, а ако не се види нищо- спира да се тревожи един път завинаги за това.Трябва преварително записване- да не разкарва детето, а да отиде първо сама да запише час.

# 17
И на моето бебе главичката му е крива от едната страна е сплескана а от другата изпъкнала, като по малък спеше предимно на нея страна, и се оказа че едното мускулче на врата му не е било достатъчно отпуснато(не знам дали правилно го обяснявам),и затова му е било дискомфортно да си обръща главата на другата страна. Докторката го установи с напипване и ни изписа мехлемче с което да разтривам мускулчето за се отпусне. А каза че най-вероятно, вътре в корема ми е бил притиснат на нея страна и затова там мускулчето е по-стегнато. А за главата казаха че ще се оправи но понякога отнема до третата годинка.

# 18
  • Мнения: 1 049
Хайде стига бе, 6 месечно бебе изведено за пьрви пьт преди два дни  Rolling Eyes... ако правилно сьм разбрала...  Shocked Главичката на много бебенца се изкривява като лежат само на една страна или само на грьб, ако е само това ще се оправи. Но това бебе има нужда от чист вьздух и малко сльнчице, нищо че е зимно време. Имаш основание да се притесняваш за рахит, но това може да го прецени само специалист. Потьрсете дори повече лекарски мнения.   Hug

# 19
  • Мнения: 22 436
Сега говорих отново с майката(няма нет затова пиша аз)и каза че педито не е казал за капки и затова не е давала.На вън излезе преди 2 дни за първи път откакто е роден.отначало не му е била крива главата и го е въртяла при спане но в един момент е започнал да не иска да спи на страната която му е крива(върти се докато не се обръне)
Аз лично си мисля да неби да е рахит но нямам опит и затова питам вас ако знаете нищо да споделите.Благодаря предварително

Първо педиатъра им не е съвсем наред, трябвало е поне да информира майката за даването на витамин Д, а тя да си преценява от там нататък.-
После тази майка няма ли кой да и каже да си извежда детето на вън.- Как така на 6месеца бебе ще излезе преди 2дни за първи път, това е направо абсурд.

# 20
  • Мнения: 9 973
тази женичка да си извежда детето но слънце и да дава капки

# 21
  • Мнения: 668
проблема не е в капките и разходките.не се карайте на жената.мила заведи го на ортопед докато е малко. две от гените са имали този проблем,аз съм третата.ако е хематомче трябва да се действа колкото моге по рано.и мойта педиатърка така ми беше казала,че няма проблем,но се оказа че има.

Общи условия

Активация на акаунт