Клуб на храбрата шивачка - 4 тема

  • 115 669
  • 599
  •   1
Отговори
# 540
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте  Simple Smile И аз се включвам във вашата темичка. Абсолютно самоук шивач съм, но се справям що годе задоволително.
Исках да попитам някои неща, ще съм много благодарна на отговорите. Машината ми е Хускварна Е10, по принцип в упътването е описано, че може да шие всякакви видове платове, вярно шие (на много дебели като кожа не съм опитвала), но не може да шие с дебели конци, например конец за дънки, който се води и ръчен. Някак си конецът (горен, долен) се "задръства" като минава през грайфера (тъпо го описах, идва прекалено дебел конеца), та исках да попитам има ли някакъв начин да шие и с такива конци (нови приставки, смяна на грайфера, нищо не разбирам..), защото сега деним шия с обикновен конец, не че не става, но се губи ефектът...
И друго, бихте ли споделили магазини, където продават дънкови платове (този между Раковска и Левски ще го посетя скоро  Simple Smile) и кинкалерии, където можгат да се намерят интересни емблеми или евентуално лепенки, които се залепят с ютия. Последно обикалях Женския пазар, но нищо не ми хареса...

# 541
Мерси на всички за съветите Hug Засега реших да изменя малко модела ,като ще използвам една стара кройка ,която имам.Обещавам когато резултата е налице(макар че едва ли ще е много скоро  newsm53 ) да пиша.Чао и наслука!

# 542
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет момичета моля, за съвет не съм шила скрит копчелък на палто и имам нужда от съвет удачно ли и ..дали се налага украсителен шев от вън..просто ако имате опит дайте съвет, удобно ли е въобще..
Мерси на отзовалите се предварително..   bouquet

# 543
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз не го намирам за удобно когато плата е дебел. Накупчва се и трудно се използва. Та когато плата е дебел, обикновено това е по-малко елегантния вариант.

За тегелите, мисля че един лицев захващащ тегел ти е достатъчен и евентуално при по-лек плат, може да не е лицев.

# 544
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Арт мама  Hug ще карам по добрия стар начин с илици,  подлепвам с фризелин мострите и яката, и сядам сега да прикачвам  ..дано до няколко дни го довърша, че вече сняг забръска.. Laughing

Иначе на въпроса ти ,,Срамно ли е се занимаваш с ръкоделие в днешно време?,, -неизменна част от живота ми е , ден след ден откривам неограничени възможности да творя и да се уча..и на 70г да съм пак ще шия, и плета.

# 545
  • Мнения: 23
Здравейте,
От доста време не бях споделяла впечатления и мнения...
Iviche, благодаря за потвърждението относно магазина на Дондуков. Сега ще имам повод да се разходя до там:)
На въпроса за "лепенки" за апликация - такива има много в магазина на Аксиома на Янко Сакъзов 36, точно срещу трамвайната спирка е;
Относно интересни и ефектни дънкови платове /деним/... има една поредица от магазинчета за платове, която се намира на Алабин. Тръгва се от бул. Витоша посока Ботев и се върви по левия тротоар. Още в самото начало има 4 такива почти един след друг. Доколкото ми е известно тези магазини 2 х 2 са на различни собственици. В първата двойка платовете са нестандартни, всеки плат си иска определен модел и кройка. Във втората двойка (те се намират точно там, където тротоарът се разширява) съм виждала и купувала интересни платове от деним. Има и много други интересни материи, но понеже тук често става въпрос за деним реших да го споделя с вас.
на въпроса с оверлог/к... това е като да се спори кое е първо - кокошката или яйцето newsm78 Виждала съм го написано с "г", макар че допускам, че думата идва от over lock /изписва се и с тире между двете/, което означава част от машина, която позволява движение само в една посока Rolling Eyes Мисля, че Льо може да каже как в Канада се използва тая дума?
И да не пропусна да се похваля. Купих си електрическа машина и оверлог/к (и аз се чудя как да го напиша - както и да го напиша все някой ще се смее, но смехът е терапия... така че защо не) Та обикновената машина ми е Бернина 82е, с 5 г. гаранция, има 1-стъпков илик, автоматична вдевачка, може да се регулира скоростта на шиене, да се шие без педал, естествено, регулира се ширина  и дължина на бода, може да се зададе спиране на иглата в горно или долно пложение и декоративни, еластични и зачистващи бодове. И понеже не рискувах с по-скъпа и компютъризирана машина /както много ми се искаше/ по ред причини, си взех и оворлог/к, който прави и пико. Най-хубаво е, че и двете машини са сравнително тихи и се справят чудесно с трикото и много фините материи, с които старата, бойна Happy вече не можеше.

Е, това беше инфото за сега. Искам и да попитам нещо.
1. По принцип ползвам кройките на Бурда. Обаче моята фигура е извън стандарта, т. е. типично женска. По-слаба от кръста на горе и с пищно Д.  Rolling EyesПредполагам, че и сред вас има такива. Ако някоя си е намерила сполучливи кройки, които няма нужда да се свиват в талията или отпускат в ханша, нека да каже от кое списание са и дали е доволна.
2. И друго - как се справяте с изваждането на кройки. За емн най-лесният вариант беше с полупрозрачноа хартия да копирам и после изрязвам. Обаче такава хартия не съм виждала от доста време и за сега остава варианта с индиго в/у вестници, който изобщо не харесвам заради вестниците. Купувала съм и паус обаче той е много скъп и не е рентабилно дасе ползва непрекъснато.
С надежда за помощ и мъдри указания, предварително благодаря  bouquet

А, да. Относно това дали е срамно да се занимаваш с ръкоделие в днешно време? Отговорът е много прост: естествено, че не е... ръкоделието в който и да е аспект е вид изкуство... ако някой ми каже, че не е съглаен, веднага се сещам за лисицата, която не могла да стигне гроздето и казала, че е кисело Laughing




# 546
  • Мнения: 23
Ето и нещо, което току-що открих:

http://www.mccallpattern.com/sites/index.htm

# 547
  • Мнения: 1 320
Такааааа ........
термина *съответно машината на български се пише оверлоГ ... проверка с мн.ч Г-З т.. оверлоЗи , принципно идва наистина от англ. over lock / обикаля и заключва/ НО и това сме си го побългарили Wink по нашите граматически правила
За ваденето на кройки , от години ползвам бяла или бозава хартия на листа от по 1-1/2 м и индиго . Друго което също се оказа удачно е индигово печатарско руло/ недостатък трябва да се държи навито на руло и да не се прегъва, предимство - с 2 ленти покрива целия лист/
По отношение на кройките , аз също съм леко нестандартно / пр.ч ми е с 2 № по-голяма от гърба/ затова имам една базова кройка по която моделирам според картинката

# 548
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
За вадене на кройки аз използвам плътен найлон, купувам го от строителните магазини, продават го на метър от едни огромни ролки. Има го и леко тониран, което е много удобно.

# 549
  • Мнения: 180
За вадене на кройки аз използвам плътен найлон, купувам го от строителните магазини, продават го на метър от едни огромни ролки. Има го и леко тониран, което е много удобно.

Здравейте момичета. Относно думата оверлог не мога да взема отношение- не съм оттук и съм за малко.  Laughing Вече стягам куфарите за България. Аз съм намерила наи лесния начин за вадене на кройки. Използвам химизирана хартия- тази на която се печатат фактурите. Трябва само един 1-ви лист, който се използва постоянно  и втори върху които се отбелязва  и после изрязва начертаната кройка. Използват ги печатниците. Листата са различни цветове и са с р-р 61х86 см. Продават се във фирмите за хартия ,но е на пакети по 500 листа.
Доста се разисква темата за машините и техните цени . Една приятелка в България иска да си купи машина . Не съм в час с цените , но ми кажете това възможно ли е  машина от този клас да струва 317 лв. ???????      Бясна съм .  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Вече писах че купихме същата за 82 канадски долара. Не мога да повярвам.  При нашите доходи !!!! Идва ми наум само " За бога братя не купувайте" и още мноооого други изрази  smile3512 smile3512    http://www.tehnokom.eu/index.php?main_page=product_info&cPat … p;products_id=118

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 05:14 от Льо

# 550
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Mam-mim , честито!!!

За кройките аз съм 3 размера за  3-те основни мерки.  Ако по напълнея - стават 2, та да ми е по-лесно Simple Smile. Това за Бурда размерите.

Патронес е по-добрия избор за мен. Конструкцията не е като спортната немска, а значително по-женствена. Когато избираш списание просто погледни размерната таблица. Веднага ще видиш кои кройки са смятани за фигура най-близка до твоята.

Кроя с тази хартия, за която е писала Льо, но не химизирана. Един лист слагам върху кройките и очертавам, като прекопиране. А понякога слагам индиго под амбалажна хартия, но не ми харесва, че така ми трябва цяла голяма маса и наместване на индиго - ползвам листи А4.

# 551
  • Мнения: 1 934
Льо, хич недей се изненадва на цените в България  Simple Smile Това е положението... Обаче за 317 лева машината явно трябва да е съвсем, ама съвсем с малко операции  Confused Кажи й за Хускварната в Технополис-350 лв е, но поне има едностъпков илик и доста видове тегели.
    Между другото много се радвам,че си стягаш куфарите и се прибираш   bouquet
    Маринова,чак сега видях запитването ти към мен. Естествено,че Елна не са правени в Швейцария. Вече не си спомням къде точно бяха сглобявани,не беше в Китай, ама я Тайланд,Тайван и прочие. Абе който ви каже,че някаква техника е правена някъде извън азиатските страни с евтина работна ръка, просто не му вярвайте  Wink

# 552
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от снежна Чехия ... Hug
Аз вадя кройки на найлон, че са по издръжливи и малката даже ми ги краде и размотава насам натам и оцеляват..Иначе имам винаги малки поправки обикновено в талията ...стеснявам..

Пак съм с питане какви шапки са сега на мода ...
Иска ми се да поразгледам за да пасват с палтото ми което довършвам ...То почти точно копие на Тринити от Мatrix само че е червено..

Ако имате линче за нещо интересно давайте..

# 553
  • Мнения: 363
Аз вадя кройли на полупрозрачна хартия, тип паус, имам късмета, че мъжът ми работи в печатница и там мисля, че някаква хария е увита в такава и ми взима Simple Smile

# 554
  • Мнения: 180
Ivalex палтото е страхотно , давай да видим крайния резултат
Аз вадя кройли на полупрозрачна хартия, тип паус, имам късмета, че мъжът ми работи в печатница и там мисля, че някаква хария е увита в такава и ми взима Simple Smile
Поздрави на колегата  Simple Smile Печатницата е втората ми работа. Това е хартията , която се слага между плаките и е ненужна- изхвърля се , но на мен ми се вижда доста тъничка. Ако са малки трябва да се лепи с тиксо ,а аз като Плюшкин си пазя всички кройки- може да ми потрябват  Laughing Аз съм шила само по кройки на Бурда - без мм отклонение. Като качих повече кг. , просто спрях да си шия дрехи  EmbarassedEmbarassed Качих р-ра на 42- 44. Сега се опитвам да отслабна . Много не ми се вярва да стане ама....Пълен гардероб с дрехи /р-р 38/ от които съм излязла. Класически модели . Гордея се с това което съм ушила - като се прибера ще снимам и ще показвам.
А за цените на машините  -с две думи - нямам думи. Mr. Green Моята Хускварна преди 16 години струваше майка си и баща си , ама сега не вярвах ,че е възможно такова чудо. Май тук в Канада  са построили комунизма / може би защото както казват НЛО "повечко работят там обаче" Поздрави  на всички, аз се радвам на снега и започвам да стягам куфарите . Арт мама , още не съм си купила нож и дъска за рязане за пачуърк. Не мога ли да се справя и без тях  Laughing?

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 07:18 от Льо

Общи условия

Активация на акаунт