За пушенето

  • 5 237
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 105
Аз също пушех по кутия цигари преди да забременея. Веднага като разбрах и ги спрях, като знам какво мога де причиня на бебчо.Дори и не влизам в задимени заведения. Моят съвет е да ги спреш колкото и да ти е трудно. Какво искаш повече- "да пушиш" или "здраво бебе". Сама си прецени какъв е риска Peace Не искам да ти казвам какви са последиците от цигарите,сигурно си ги знаеш.....
Направи го това заради бебчето, то ще ти е благодарно след време!

 Peace

# 16
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Не, не пушех. Пушенето и пушещите майки (бременни, с бебе в едната ръка, с фас - в другата, кърмещи, или просто пребиваващи със запалена цигара там, където децата играят ) са от нещата, към които грам толерантност не съм склонна да проявя.

# 17
  • Мнения: 729
Когато забременях с първото си дете - спрях цигарите.След като родих , отново пропуших(не съм кърмила).Сега с Моника отново ги спрях,а пушех по кутия и половина на ден.Когато родих си казах,че след като не съм пушила девет месеца,значи мога изобщо да не пуша. И така сега вече не съм пушачка и много се гордея от себе си.Въпреки че на моменти доста ми се пуши,но се сдържам,защото знам,че ако запаля цигара,отново ще пропуша.Пробвай и ти.От това зависи здравето на твоето бебче.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 040
Като видях положителният тест, спрях цигарите. Случвало ми се е да запаля, но не зная дали съм изпушила повече от 3-4 цигари за цялата бременност, а ми се пушеше много. Когато спрях да кърмя пропуших отново веднага  Sad

# 19
  • Мнения: 3 929
Да, пушех. До 3-я месец обаче ми ставаше лошо от миризмата на цигари и почти не пушех. После си пушех по 1-2-3, а към края на бременността - и по 5 цигари на ден. Но съм абсолютно против пушенето. Независимо какво казват някои доктори, че 2-3 цигари не били вредни и неща от този род. Сега, след като родих, след като вече съм майка, след като кърмех, никой не е в състояние да ме убеди, че "можело" да се пуши по няклко цигари.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И аз пушех по около кутия преди бременността. След като първоначално ми беше много лошо и по тази причина през ум не ми минаваше за цигари. После обаче започнах да изпушвам по 1-2 цигари сутрин с кафето (имах проблем с изхождането, което принципно не ме оpравдава  Embarassed ). Понякога се е случвало и вечер да изпуша 1-2 цигари когато съм в заведение , но е било на месеца веднъж. Ако не можеш да ги спреш напълно, поне се опитай да ги намалиш още. Все пак става въпрос за здравето на бебенцето което чакаш   bouquet

ПП: Имам познати които пушеха като печки през бременността. За щастие им се родиха живи и здрави бебенца и са нямали проблеми, но а не бих разчитала на това  Naughty Прекалено рисковано е.

# 21
  • Мнения: 311
Страстна пушачка съм, кутия не ми стига. Докато бях бременна, обаче, не съм си позволила и една цигара да изпуша. Просто казах край. За собственото си здраве съм немарлива, но подобно отношение към здравето на детето ми, не мога да си позволя.

Това все едно аз съм го писала. По време на бременност и кърмене не съм пушила въобще.

# 22
  • Мнения: 2 374
преди да забрменея пушех по една кутия.и по време на бременността пушех  #2gunfireно по 5-6 цигари обаче в момента когато ми тръгна кърма спрях тотално цигарите

# 23
  • Мнения: 673
  Аз също съм била страстна пушачка , но по време на двете си бременности не съм си позволявала да пуша, още повече , че ми ставаше лошо от миризмата. После , разбира се пропушвах. Сега вече една година не пуша без да съм бременна и се чувствам прекрасно, с което се гордия.
  Казваш ,че имаш угризения. А какво ще имаш , ако , не дай си Боже, на бебо му има нещо, дори за това да не е виновен твоя гаден навик?????
   Не ме разбирай погрешно. Аз не ти се карам. Но....малко воля и характер! Важно е !!!

# 24
  • Мнения: 2 197
Спрях ги от момента, в който разбрах, че съм бременна. Досега не съм пропушила. Не мога да ги разбера пушещите бременни и майки с малки бебета. Като видя такава гледка и ми става зле. Все пак цигарения дим е едно от най-вредните за бебето неща.
Имах една позната, която пушеше по кутия, кутия и половина на ден. Не спря изобщо през цялата си бременност както и мъжа и. Детето им има астма. Не мога да докажа, че се дължи на пушенето, но аз си мисля, че това е причината. Но все пак живота си е наш и ние отговаряме за живота и здравето на децата си. Аз се грижа моето да не е изложено на такива влияния. Не че диша кой знае колко чист въздух, но поне майка и да не и дими в лицето с никотин и катран.

# 25
Когато разбрах, че съм бременна първия път ги спрях, но монооого трудно.Все си палих по една-две с кафето до към 3-ия мес. Когато престанах да кърмя с удоволствие ги пропуших пак ! Е, кефско си е.....

Сега пак съм бременна, този път ги спрях по-безпроблемно - явно по-силна воля, защото много исках второ !

А как бих запалила една със кафетоооооо Joy но ще се изтърпи някак си!
Явно бивши пушачи няма!

# 26
  • Мнения: 228
Аз никога не съм пушила и не съм имала подобни терзания като теб, но смятам че заради бебо е хубаво да ги спреш. Все пак похвално, че си намалила количеството на изпушените цигари. по мои познати пушачки знам, че е доста трудно изведнъж да промениш този си навик. желая ти успех  newsm10 в тази лична борба.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064


           В И Ж тази тема и се скрий някъде докато я четеш Stop Sunglasses Simple Smile

Аз съм в 37-те процента. Това е положението и не е за гордост, признавам.

# 28
  • Мнения: 2 149
Една сутрин ми се догади като запалих и така разбрах,че съм бременна.Отказах ги от раз,а пушех много,и оттогава не съм запалила Laughing

# 29
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не,но съм свдетел на това как майки дори не ги намаляват SadВидимо при техните бебета няма проблем,но защо трябва да поемаш този риск,когато можеш да го избегнеш.Никой не е застрахован от здравословни проблеми,но когато си направил най-доброто за детето си със сигурност ще спиш по-спокойно PeaceПомоли някой около теб за помощ и повече воля Peace
  202uu


Иначе аз ги спрях веднага като разбрах че съм бременна  Peace От това по-голяма причина да спреш с гадния навик не виждам  Wink


Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт