Колко струва живота в България?

  • 26 566
  • 404
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 947
Е хайде де, азаф, улиа...включете се, така не е интересно  Wink

# 346
  • Мнения: 24 467
Значи пример: близка е приета студенка в друго населено място и поема първата, предложена й работа. Родителите й нямат средства да поемат цялостната й издръжка и момичето се хваща за каквото падне. То на 19 години нито има квалификация, нито образование, родителите й нямат връзки. Колко ще получава?

# 347
  • Мнения: 7 947
Е нали за това говорех...на всеки е ясно, че един млад човек не може да стартира с 2000 лв заплата нали...

# 348
  • Мнения: 24 467
Е нали за това говорех...на всеки е ясно, че един млад човек не може да стартира с 2000 лв заплата нали...

Не просто "един млад човек", нещо повече, малцина са, ако ги има, такива щастливци. За да стартираш ти е нужно поне образование и/или опит, плюс добро количество и качествени връзки, работа в ..., ясно в кой свят /подземния имам предвид, не друг/- по отделно или в комбинация.
Та затуй лично аз си обясних висенето им по заведенията по коренно различен начин, не и с редовно изкарвани от тях възнаграждения за положен "бял" труд.

# 349
  • Мнения: 7 947
Виж, за връзките и подземния свят не съм съгласна! Мина времето на борчетата...влез в обявите за работа и ще се убедиш, че и без връзки има, но се иска и образование, и опит, за които говорим вече. И нека не забравяме стартовата заплата! Стартова - първоначална, по-ниска, която ако се докажеш - се увеличава и води до среден стандарт, дай боже и висок! Нищо не става наготово и от веднъж!

# 350
  • Мнения: 2 556
На 19 изкарвах много, ама много повече пари в т. нар. тайм шеър бизнес (продаването на ваканционни апартаменти в Испания), отколкото на 24 примерно като служител в добра фирма на добра позиция. Ако тогава съм имала идея да се замогвам, могла съм, ама къде ти, всичко отиваше за тоалети и купони Simple Smile

# 351
  • Мнения: 24 467
О, този "свят" не е само от "борчета" Confused, за съжаление. Има други "позиции", пласьор, да речем, за него обява във вестника няма да има май... Laughing
Пиша, че факторите следва да са налице "по отделно или в комбинация", като включих и образованието и опита. Но без наличие на който и да било от тези фактори работа за много няма да намериш.

# 352
  • Мнения: 2 556
Да, моето беше чист късмет, но се случи. Нямаше борчета, само шефове англичани, които не са ми досаждали изобщо (явно не съм английски тип Grinning).

# 353
  • Мнения: 7 947
Е извинявай ама ти към позиция пласьор ли се стремиш...защо да има обява...или може би само от тая работа се печели според теб...нещо не разбрах?
Тука няма комбинации, има учене, постепенно придобиване на опит и работа. Това е. Аз моята работа без връзки и гръб съм си я намерила - по обява, а споменах за това колко получавам и дали съм доволна!
А за ваканционните апартаменти в Испания - и аз на 20 работех в една агенция дето ги продаваше, па предостъпваше и т.н. - и след месец работа хората припищяха за парите си и един ден отивам -  офиса опразнен...

# 354
  • Мнения: 2 556
Е, аз съм била на тази работа с почвиките преди доста години - около 15, но изкарах 2 години без проблем, имам даже картички от благодарни клиенти Simple Smile Нашата фирма беше ОК, но имаше някои наистина фалшиви, които спечелиха лошо име на целия бизнес.

# 355
  • Мнения: 24 467
Абе Вили, кой  ти казва, че стремя към еди какво си. Пиша за възможността 20 годишен да разполага свободно с много средства у нас и едновременно с това да виси по баровете. А възможностите за това са различни, макар и не много, всеки избира според разбиранията си и възможностите си.
Докато стигна до позиция да печеля нормално съм завършила, докторирала и поработила за каквото ми падне по специалността, за да трупам стаж. Определено не съм била на 20. През този период никой няма да се втурне да плаща с камарите.

# 356
  • Мнения: 7 947
 Peace на един език говорим!
Между другото дали се познаваме с теб, имам чувството че да...

# 357
  • Мнения: 118
Зависи от цената на боеприпасите.

# 358
  • Мнения: 24 467
Peace на един език говорим!
Между другото дали се познаваме с теб, имам чувството че да...
Ох, не знам, не живея в София, но имам толкоз познати различни... Не от подземния свят, да не си помислиш!

# 359
  • Мнения: 7 947
 hahaha Е аз на човек от подземния ли приличам ...уф недей ме обижда де...
Все пак ти ме виждаш на снимката и би трябвало да се сетиш дали се познаваме...явно не.

Общи условия

Активация на акаунт