СА-Свищов(мнения и коментари-малко помощ)

  • 19 193
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
 Ами аз бакалавър завърших на друго място и съм страшно доволна , а магистратура  в СА "Д.Ценов".

 Личното ми мнение ,че СА си лежи на реномето от миналото.Хич не съм доволна от обучението там.Имаше едно претупване и невероятно изнудване за учебници.Казусите се намираха на гърба на учебника и щеш , не щеш го купуваш,няма значение ,че вече имаш два във вас.
 Имам познати пък ,които са много доволни ,така че е много труден избор.
 Успех!!!!

# 16
  • Мнения: 11 676
Как да ти кажа изборът ти е много добър. Но имай предвид, че все пак съм пристрастна  Wink  Цялата ми фамилия са възпитаници на стопанската академия, но само аз останах в града. Като диплома няма да сбъркаш. Колкото до нивото на обучение не е нещо изключително, но в момента никъде в България не е / а аз си мислих, че ние сме прецаканото поколение  Crazy / Студентските общежития са си мизерийка, но пък средните квартири в града не са много скъпи. Важното е, че имаш голям избор. За да влезнеш в Свищов е хубаво да се подготвиш по техни учебни материали. Даже Великденската ваканция има кандидатстудентски курс. Ако имаш възможност не е лошо да го посетиш. Голям купон е.

Всъщност мога да ти кажа доста неща, но да не досаждам. Ако имаш въпроси пиши на лични  Peace

# 17
  • Провинция
  • Мнения: 509
Как да ти кажа изборът ти е много добър. Но имай предвид, че все пак съм пристрастна  Wink  Цялата ми фамилия са възпитаници на стопанската академия, но само аз останах в града. Като диплома няма да сбъркаш. Колкото до нивото на обучение не е нещо изключително, но в момента никъде в България не е / а аз си мислих, че ние сме прецаканото поколение  Crazy / Студентските общежития са си мизерийка, но пък средните квартири в града не са много скъпи. Важното е, че имаш голям избор. За да влезнеш в Свищов е хубаво да се подготвиш по техни учебни материали. Даже Великденската ваканция има кандидатстудентски курс. Ако имаш възможност не е лошо да го посетиш. Голям купон е.

Всъщност мога да ти кажа доста неща, но да не досаждам. Ако имаш въпроси пиши на лични  Peace




Пощата ти е пълна,не мога да ти пратя ЛС Cry

# 18
  • Мнения: 11 676
готово  Peace

# 19
  • Мнения: 2 199
Здравей.
Аз учих в икономическа гимназия и след това се преориентирах за университета де...
Сега съм в София и не уча нещо икономическо, имам преки наблюдения от мои съученици от СА и ВИНС-а Варна(ИУ-Варна)
1.Момче от моя клас беше приет с 4.00 на изпит по математика специалността Счетоводство на 3-то класиране.(Изобщо да не ми разправят, че трябва да имаш 6-ци незнам си какво  Naughty )
В УНСС рядко има 2-ро класиране за специалности като Финанси и Счетоводство и да има бройките са единици.Балът винаги адки близък до максималния.
2.Всички бяха дигнали ръце от стопанска история първи семестър.някои така и не го взеха....
Страшна далавера с учебници, издавани всяка година  Crazy
Писна им на всички да купуват все най и най....
Имаше фрапиращ случай с учебник, след края на изпита доцента дупчи учебника с химикалка отзад за да го скъса и за да не може да се ползва от други  Mr. Green
Както и се късаха страници от учебника пак от доценти....
Имаш учебник имаш поне 4 на изпита  Whistling Whistling Whistling
3.Не мога да кажа, че Свищов е Дъ Бест. Аз сравнявам с УНСС най-вече защото съм в София.
Само няколко от започналите ми съученици останаха в Свищов да учат.Има и прекъснали има и прехвърли ли се в други университети.
4.Нямаш избор за работа по време на обучението си.Да трупаш стаж е по принцип невъзможно....
5. За общежития... плащаха наем 2 пъти по-висок отколкото аз плащам в София
(за 3-на стая 45 лв, а аз за двойна плащам 23).Нямаха топла вода, веднъж в седмицата между незнам си колко часа на незнам си кой ден  Mr. Green На мен водата никога не ми е спирала  Sunglasses
отопляваха се с духалки разни(нямаха парно и ако имаха плащаха ток и т.н) Аз парно никога не съм плащала.
6.Не е вярно, че в Свищов ще ти излезе по-евтино(обучението) в никакъв случай...
7.Намери студенти, които учат там и изисквай вътрешна информация.На всякъде има корупция, но когато учиш и си можеш, никой никога не би ти искал пари за изпит и да иска не би ги взел  Peace
8.Не е вярно, че СА е най-престижният университет в БГ. Било едно време, днес нещата изобщо не изглеждат такива каквито са....Изобщо в БГ за престижен университет не може да се говори, в никакъв случай.Само ние си се хвалим никой друг не ни хвали университетите.Хвалят се умни студенти, но не и университети.Нямаме нито един престижен университет в топ 500 на света  Tired
Дерзай и се похвали после   bouquet


Това са мои преки наблюдения...Мнението ми не е крайно, търпи както критика така и развитие  Wink

# 20
  • Мнения: 3 453
Аз завърших в Свищов - Маркетинг - бакалавър и магистър редовно. Приеха ме 2000г. с изпит по География на България.
Доволна съм, обучението беше на ниво, особено магистратурата.  Peace Имам прекрасни спомени от Академията и от студентския живот в Свищов. Гордея се с избора си и препоръчвам СА "Д.А. Ценов"! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Сега съм в София и не уча нещо икономическо, имам преки наблюдения от мои съученици от СА и ВИНС-а Варна(ИУ-Варна)
1.Момче от моя клас беше приет с 4.00 на изпит по математика специалността Счетоводство на 3-то класиране.(Изобщо да не ми разправят, че трябва да имаш 6-ци незнам си какво  Naughty )
В УНСС рядко има 2-ро класиране за специалности като Финанси и Счетоводство и да има бройките са единици.Балът винаги адки близък до максималния. Мога да кажа, че в моята група имаше само 1 човек приет на трето класиране, така че и тук са единици приетите на трето класиране.
2.Всички бяха дигнали ръце от стопанска история първи семестър.някои така и не го взеха.... Това пък не знам какъв критерии е. Повечето ми познати го взеха от първият път. Разбира се трябва четене, а не само да се явиш.
Страшна далавера с учебници, издавани всяка година  Crazy
Аз не съм купувала учебници. На колежка дъщеря й завърши там и също не се е оплакала от някакво засилено натискане за закупуване на учебници. Има не е да няма, но не мога да кажа, че и на другите места не е така.
3.Не мога да кажа, че Свищов е Дъ Бест. Аз сравнявам с УНСС най-вече защото съм в София.
Само няколко от започналите ми съученици останаха в Свищов да учат.Има и прекъснали има и прехвърли ли се в други университети.
Е, ти пък нищо не каза - аз още не знам някой от София да е приет на друго място и да не положи всички усилия да се върне в родния град.
Да не говорим, че повечето въобще не опитват нищо извън София.

4.Нямаш избор за работа по време на обучението си.Да трупаш стаж е по принцип невъзможно.... Това е така и е един от големите минуси. Възможност за работа само като сервитьорка и то ако отидеш по рано - в началото на септември.
5. За общежития... плащаха наем 2 пъти по-висок отколкото аз плащам в София
(за 3-на стая 45 лв, а аз за двойна плащам 23).Нямаха топла вода, веднъж в седмицата между незнам си колко часа на незнам си кой ден  Mr. Green На мен водата никога не ми е спирала  Sunglasses
отопляваха се с духалки разни(нямаха парно и ако имаха плащаха ток и т.н) Аз парно никога не съм плащала.
Живяла съм 4 години в общежитията в Свищов, била съм в такива и във София, и във Варна и в Благоевград и мога да кажа ,че Свищовлийските бяха едни от най-добрите. София е с ТЕЦ, логично е да има постоянно топла вода, обаче в мизерията в която съм видяла да живеят брат ми и сестра ми студенти в София, аз не съм живяла никога.
6.Не е вярно, че в Свищов ще ти излезе по-евтино(обучението) в никакъв случай... Напротив, вярно е - не ми се изброява всичко.
7.Намери студенти, които учат там и изисквай вътрешна информация.На всякъде има корупция, но когато учиш и си можеш, никой никога не би ти искал пари за изпит и да иска не би ги взел  Peace Така е - никой не ми е искал и на никой не съм давала. Ако сама не покажеш,че си податлива на тази тема няма да има проблеми.
8.Нямаме нито един престижен университет в топ 500 на света  Tired За, съжаление е така

Извинявам се, че използвах мнението ти. Просто исках да покажа и моята гледна точка по посочените точки.
Аз също съм пристрастна(като учила там). От Свищов са едни от най-хубавите ми спомени и много приятели от цялата страна.
Другото хубаво е, че Свищов през учебната година е един много "млад" град - срещаш само млади хора(едно време знаех съотношенията по статистически данни, но съм забравила).

# 22
  • Мнения: 2 199
Сега съм в София и не уча нещо икономическо, имам преки наблюдения от мои съученици от СА и ВИНС-а Варна(ИУ-Варна)
1.Момче от моя клас беше приет с 4.00 на изпит по математика специалността Счетоводство на 3-то класиране.(Изобщо да не ми разправят, че трябва да имаш 6-ци незнам си какво  Naughty )
В УНСС рядко има 2-ро класиране за специалности като Финанси и Счетоводство и да има бройките са единици.Балът винаги адски близък до максималния. Мога да кажа, че в моята група имаше само 1 човек приет на трето класиране, така че и тук са единици приетите на трето класиране. Въпросът е друг, че се очаква за престижни специалности да няма втори класирания не говоря за трето изобщо
2.Всички бяха дигнали ръце от стопанска история първи семестър.някои така и не го взеха.... Това пък не знам какъв критерии е. Повечето ми познати го взеха от първият път. Разбира се трябва четене, а не само да се явиш. Това го писах за да си има момичето идея да не се страхува още от първи курс  Mr. Green , а за моята специалност са по 5 на година такива, така че  Tired  ooooh! ooooh! ooooh!
Страшна далавера с учебници, издавани всяка година  Crazy
Аз не съм купувала учебници. На колежка дъщеря й завърши там и също не се е оплакала от някакво засилено натискане за закупуване на учебници. Има не е да няма, но не мога да кажа, че и на другите места не е така. Тук се съгласявам дотолкова с теб, колкото никой не ми е късал страниците и да и аз си купувам учебници всяка година.Ще си купувам и след като завърша докато се пенсионирам.Динамично развиваща се област.
3.Не мога да кажа, че Свищов е Дъ Бест. Аз сравнявам с УНСС най-вече защото съм в София.
Само няколко от започналите ми съученици останаха в Свищов да учат.Има и прекъснали има и прехвърли ли се в други университети.
Е, ти пък нищо не каза - аз още не знам някой от София да е приет на друго място и да не положи всички усилия да се върне в родния град.
Да не говорим, че повечето въобще не опитват нищо извън София.

Тук не сме се разбрали явно. Напуснаха Свищов защото просто обучението не им харесваше там
4.Нямаш избор за работа по време на обучението си.Да трупаш стаж е по принцип невъзможно.... Това е така и е един от големите минуси. Възможност за работа само като сервитьорка и то ако отидеш по рано - в началото на септември.
5. За общежития... плащаха наем 2 пъти по-висок отколкото аз плащам в София
(за 3-на стая 45 лв, а аз за двойна плащам 23).Нямаха топла вода, веднъж в седмицата между незнам си колко часа на незнам си кой ден  Mr. Green На мен водата никога не ми е спирала  Sunglasses
отопляваха се с духалки разни(нямаха парно и ако имаха плащаха ток и т.н) Аз парно никога не съм плащала.
Живяла съм 4 години в общежитията в Свищов, била съм в такива и във София, и във Варна и в Благоевград и мога да кажа ,че Свищовлийските бяха едни от най-добрите. София е с ТЕЦ, логично е да има постоянно топла вода, обаче в мизерията в която съм видяла да живеят брат ми и сестра ми студенти в София, аз не съм живяла никога.
Незнам кога последно си била в СО в София.Аз в мизерия не живея. При най-малкото отклонение от нормата се подава молба до домакина на блока и се отсранява всичко.
И в момента повечето общежития са ремонтирани до неузнаваемост. ПВЦ, нови легла, бани и т.н. Аз лично съм такава стая от 3 години. Келяви стаи има навсякъде в СО.Въпросът е доста относителен. За това е добре да се провери по възможност...

6.Не е вярно, че в Свищов ще ти излезе по-евтино(обучението) в никакъв случай... Напротив, вярно е - не ми се изброява всичко.
Таксите за студенти са еднакви за еднаквите специалности в държавните университети.
Всички други разходи си ги определя студента.Ако реши да готви в големите хипермаркети има страшни промоции и в София дори може да ти излезе по-евтино....Само транспортът от и към родния град може да се окаже по-евтин, зависи къде живееш... За мен е без различно, да не говорим, че за Свищов-Шумен се сменят 2 влака и има един сутринта 4.30  #Crazy  Ще харча пари ако имам. + това в София имаш възможност за почасова работа и работодателите са доста лоялни по отношение на това.
И да, за родителите ми излезе наистина по-евтино да уча в София(противно на очакванията им) защото са ме издържали само първи курс.Оттогава не съм вземала и стотинка от тях.

7.Намери студенти, които учат там и изисквай вътрешна информация.На всякъде има корупция, но когато учиш и си можеш, никой никога не би ти искал пари за изпит и да иска не би ги взел  Peace Така е - никой не ми е искал и на никой не съм давала. Ако сама не покажеш,че си податлива на тази тема няма да има проблеми.
8.Нямаме нито един престижен университет в топ 500 на света  Tired За, съжаление е така

Извинявам се, че използвах мнението ти. Просто исках да покажа и моята гледна точка по посочените точки.
Аз също съм пристрастна(като учила там). От Свищов са едни от най-хубавите ми спомени и много приятели от цялата страна.
Другото хубаво е, че Свищов през учебната година е един много "млад" град - срещаш само млади хора(едно време знаех съотношенията по статистически данни, но съм забравила).

Кой незнае за Студентски град, кой не е чувал за него...  Crazy Crazy Crazy

  bouquet

# 23
  • Мнения: 11 676
Айля  само за протокола - СА означава стопанска академия, не е университет. Нищо лично  Peace  В интерес на истината, за някои неща си права и в частност за стажа.
Колкото до другите неща и аз  не съм много съгласна, но мнението на  Етиа, съвпада с моето  Peace

# 24
  • Мнения: 304
Аз също съм завършила в Свищов-там останаха най-хубавите ми спомени. Колкото до обучението мога да кажа, че е добро, но не най-доброто. Наистина има такива преподаватели, които си продават учебниците и само след покупка на такъв може да се явиш на изпит. Но мога да кажа, че там има и много ама много умни и прекрасни преподаватели (няма да цитирам имена). Базата на обучение е доста модернизирана-няма ги вече черните дъски и тебеширите. Има много зали с мултимеийно оборудване,  достъп до интернет през 4те години.
За математиката не се тревожи-нищо страшно, а пък статистиката е песен  Simple Smile
Градът е страхотен-евтино е, всичко ти е близо, повечето хора са млади, в дискотеките няма мутри и прочие-навсякъде само студенти.
Това от мен-успех
изпит се пише със "З"

# 25
  • Мнения: 524
Айля, не знам от къде е тази информация за Стопанската Академия, но определено има сериозно разминаване с действителността. Завършила съм Академията през 2002 г. , специалност " Счетоводство и контрол". на приемният изпит изкарах 6,00 и почти всичките ми колеги бяха влезли с оценка от приемния изпит над 5,00. Бях приета и в УНСС, но предпочетох СА. Нивото е много високо, навсякъде, където кандидатствах за работа, работодателите бяха отлично настроени към мен и потвърждаваха мнението, че кадрите от СА " Д. А. Ценов" са на много добро ниво. Почнах работа по специалността месец и половина, след като се дипломирах. По мое мнение излизаш доста добре подготвен не само на теория, а и практически. Факт! А за учебниците и корупцията по - добре да не говорим и правим сравнение с УНСС, защото сестра ми завърши там и горе - долу съм наясно за това, как стоят нещата там. Понеже както споменах, имам реална база за сравнение, по въпроса с обжещитията пак си в грешка - в много по-добро състояние са и ремонти се правят доста често. Мога да продължа още със сравненията, но в крайна сметка преценката е доста субективна. Моят студентски живот беше изключително хубав, пълноценен и незабравим.
Стопанката академия е много добър избор! Успех!

# 26
  • Провинция
  • Мнения: 509
А относно подготвителните кандидатстудентски курсове в СА"Д.А.Цонев"- Свищов как стоят нещата,някой знае ли?!Чувала съм,че хората явили се на тези курсове са "с единя крак вътре",други казват,че с тях и без тех все тая...Е,някой  може ли да изкаже мнение,относно  тези курсове?

# 27
  • Мнения: 524
kragovrat във връзка с подготвителните кандидат-студентски курсове - кандидатствах с география на България, но не съм ходила на такива в СА.  Ходех на курсове и се готвех по теми, които бяха за УНСС, но това не ми попречи да изкарам 6,00 на изпита в СА и 5,50 на този в УНСС. Така че не мисля, че тези курсове са някаква гаранция за влизането в който и да е ВУЗ. В крайна сметка по-важно е какво ще направиш на изпита. Успех ти желая!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 160
Ако не ме лъже паметта /това може и да не е много по конкретния въпрос/, но от миналата година откакто има ЕПИ за УНСС, СА и ИУ-Варна важат еднакви изпити, т.е. отиваш в УНСС на изпит примерно и оценката ти важи и за останалите. И обратното разбира се, така че тамошни си курсове може и да не са от чак такова значение.
Но това е просто спомен останал покраи моите трески тогава, хубаво е да се провери.

# 29
  • Мнения: 3 405
А относно подготвителните кандидатстудентски курсове в СА"Д.А.Цонев"- Свищов как стоят нещата,някой знае ли?!

Не знам, аз влязох без да ги посещавам.

Общи условия

Активация на акаунт