аман от бьлгари

  • 18 353
  • 183
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 611
Добре де, какво значение има дали това поведение го има навсякъде по света или само по нашите географски ширини? Факт е, че Ароуз има печален опит предимно с българи и затова й е прикипяло и е написала такова заглавие. Ако беше написала "Аман от простаци, които ги има по цял свят" Wink щеше да обиди незаслужено другите народности, защото на нея повечето българи са й досаждали, а не руснаци, турци, унгарци и т.н. Wink

просто е тъпо да изкарваШ виновни българите за собствената си неспособност да си подбираШ познатите.... 

Не ги подбирам, натрапват ми се...
ПодадеШ рька , те я отхапват...

# 166
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добре де, какво значение има дали това поведение го има навсякъде по света или само по нашите географски ширини? Факт е, че Ароуз има печален опит предимно с българи и затова й е прикипяло и е написала такова заглавие. Ако беше написала "Аман от простаци, които ги има по цял свят" Wink щеше да обиди незаслужено другите народности, защото на нея повечето българи са й досаждали, а не руснаци, турци, унгарци и т.н. Wink

просто е тъпо да изкарваШ виновни българите за собствената си неспособност да си подбираШ познатите....  

 Joy Joy Joy

не искам да те разо4аровам... в на4алото на прехода, в далее4ната '89 година, "познатите" или бяха рода, или ти ги сервираШе родата.
все уж интелигентни и възпитани. ти кажа, един да имаШе отявлен простак, та поне с това да му оправдая поведението.
та не е до избор, де  Confused, оставам си на мойто мнение  Crossing Arms

# 167
Добре де, какво значение има дали това поведение го има навсякъде по света или само по нашите географски ширини? Факт е, че Ароуз има печален опит предимно с българи и затова й е прикипяло и е написала такова заглавие. Ако беше написала "Аман от простаци, които ги има по цял свят" Wink щеше да обиди незаслужено другите народности, защото на нея повечето българи са й досаждали, а не руснаци, турци, унгарци и т.н. Wink

просто е тъпо да изкарваШ виновни българите за собствената си неспособност да си подбираШ познатите....  

 Joy Joy Joy

не искам да те разо4аровам... в на4алото на прехода, в далее4ната '89 година, "познатите" или бяха рода, или ти ги сервираШе родата.
все уж интелигентни и възпитани. ти кажа, един да имаШе отявлен простак, та поне с това да му оправдая поведението.
та не е до избор, де  Confused, оставам си на мойто мнение  Crossing Arms

ама да не сме в някакво трибално обЩество, 4е да си длъжен с неЩо на някого, заЩото ти се пада роднина .... а и минаха 20 години от ония времена, по_разли4но е ве4е

# 168
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз не съм казала, че гостите ми са простаци и искам да стане ясно, защото не бих се обидила по този начин.  Примерът ми ( и въпросът ми) целеше не да ги обиди, за да им се смеем, а да покаже различна нагласа и отказ да напаснат очакванията си ( услугата) към правилата и реалността тук.
А че има народопсихологичен елемент в искането на услуги (ако може да се обобщава, разбира се в 21ви век) изобщо не стои под съмение.



Астрид, в Итлаия съЩо услуговата система се ползва с голям успех, а и правилата  се спазват като няма мърдане ... особено пък от Рим надолу ... 



именно де, географското положение си казва думата  Laughing

Добре де, какво значение има дали това поведение го има навсякъде по света или само по нашите географски ширини? Факт е, че Ароуз има печален опит предимно с българи и затова й е прикипяло и е написала такова заглавие. Ако беше написала "Аман от простаци, които ги има по цял свят" Wink щеше да обиди незаслужено другите народности, защото на нея повечето българи са й досаждали, а не руснаци, турци, унгарци и т.н. Wink

просто е тъпо да изкарваШ виновни българите за собствената си неспособност да си подбираШ познатите....  

 Joy Joy Joy

не искам да те разо4аровам... в на4алото на прехода, в далее4ната '89 година, "познатите" или бяха рода, или ти ги сервираШе родата.
все уж интелигентни и възпитани. ти кажа, един да имаШе отявлен простак, та поне с това да му оправдая поведението.
та не е до избор, де  Confused, оставам си на мойто мнение  Crossing Arms

ама да не сме в някакво трибално обЩество, 4е да си длъжен с неЩо на някого, заЩото ти се пада роднина .... а и минаха 20 години от ония времена, по_разли4но е ве4е


не става въпрос да си длъжен, а да направиШ услуга. оттам ми се струва, тръгна разговора : 4е някои прекаляват с претенциите.

инак няма ниЩо лоШо да помогнеШ, ако това е трибално, ок, предпо4итам го, в сравнение с възможността да живея като единак, социални животни сме все пак.

# 169

не става въпрос да си длъжен, а да направиШ услуга. оттам ми се струва, тръгна разговора : 4е някои прекаляват с претенциите.

инак няма ниЩо лоШо да помогнеШ, ако това е трибално, ок, предпо4итам го, в сравнение с възможността да живея като единак, социални животни сме все пак.

зна4и номрът за пореден път е в баланса: така да я направиШ услугата, която ти се иска да наравиШ поради някаква при4ина (социална, носталги4на , от добри 4увства и про4ие), 4е за теб да не е прекалена жертва .... т.е. нЕкои неЩа може, нЕкои не.... та проблемът не е в този, които яде баницата....  Grinning

# 170
  • Мнения: 1 559
Аз пък искам да кажа,че българите сме крайно несъобразителни и страшно големи егоисти...Все си мислим че света се върти само и единствено около нас..и всички трябва да ни подгазуват(пиша в мн.число,щото и аз може би съм била същата,благодарение на това че живея тук,може би съм се променила към добро...надявам се де Rolling Eyes).Мъжът ми,от мноооого години е свързан с БГ(холандец е),и има няколко доста добри приятели,които в никаквъ случай не мога да нарека простаци...Хора с пари,фирми и т.н....та същите все искат някакви услуги от тук,я коли,я нещо за фирмата им ..бла,бла..Единият знаеше пределно ясно кога трябваше да раждам,и точно тогава реши да идва тук да си купува кола.Аз родих на 13 юни,на 14 прясно изписана от болницата,още не изкъпала се изцяло(а само подмита от тук там в болницата),висват с приятелката си в нас да видели бебето...хипер ми беше гадно...имали сме и други изпълнения,ама не ми се пише сега...
Просто е тва положението...на никой не му пука за другия,просто гледа да си свърши работата...простаци,селяндури или богаташи,...българина си е българин...Няма точен час,няма казана дума ,хвърлена камък...всичко е променлива величина...Ей туй ме дразни... #Cussing out

# 171
  • Мнения: 2 401
Защо се смята, че хора с пари и фирми не могат да бъдат простаци?
Не съм от често минаващите през този форум обаче съм минала по вашия път.  И знам кои българи в чужбина употребяват думите България и българин основно в негативен смисъл. Това са типичните емигранти,  хора нереализирани огорчени и отвратени, тези хора обикновено не успяват и в чужбина.  Обратното, не съм срещала  успял българин, който  да говори по този начина за сънародниците си.  А тези успелите не тръгват по принцип ей така, за да се махнат от Бг..
Не искам никого да обидя, просто го имайте предвид, ако искате да минавате за хора с положение.

# 172
  • Мнения: 3 611
...огорчени и отвратени...

ОгорЧена и отвратена сьм... да
Господ ме предупреди, аz не схванах... сега обаЧе ме срита по дебелия zадник...
Моля да се zакл*Чи темата.

# 173
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Защо се смята, че хора с пари и фирми не могат да бъдат простаци?
Не съм от често минаващите през този форум обаче съм минала по вашия път.  И знам кои българи в чужбина употребяват думите България и българин основно в негативен смисъл. Това са типичните емигранти,  хора нереализирани огорчени и отвратени, тези хора обикновено не успяват и в чужбина.  Обратното, не съм срещала  успял българин, който  да говори по този начина за сънародниците си.  А тези успелите не тръгват по принцип ей така, за да се махнат от Бг..
Не искам никого да обидя, просто го имайте предвид, ако искате да минавате за хора с положение.

преди да заклЮ4ат темата, да ти кажа, 4е не съм ни най_малко съгласна с теб.
за пореден път:
да си успял, или не, и да  (не) виждаШ кусурите на сънародниците си, или родната ти държава имат толкова обЩо, колкото хора с пари и фирма да са прости, или не (както сама коментираШ по_горе)
аман  ooooh!

# 174
  • Мнения: 1 559
Защо се смята, че хора с пари и фирми не могат да бъдат простаци?
Не съм от често минаващите през този форум обаче съм минала по вашия път.  И знам кои българи в чужбина употребяват думите България и българин основно в негативен смисъл. Това са типичните емигранти,  хора нереализирани огорчени и отвратени, тези хора обикновено не успяват и в чужбина.  Обратното, не съм срещала  успял българин, който  да говори по този начина за сънародниците си.  А тези успелите не тръгват по принцип ей така, за да се махнат от Бг..
Не искам никого да обидя, просто го имайте предвид, ако искате да минавате за хора с положение.

Ок...аз съм типична Имигрантка Mr. Green..бедна,нямаща и средно образование,избягала от БГ,защото съм била огорчена и отвратена Sick..проста селяндурка Whistling...дет незнае колко е 2 и 2...И тук съм неуспяла,пак бедна Rolling Eyes...още по затъпяла ooooh!..Доволна ли си.. Laughing
Айде сега спри да никнеш там дет не те сеят #2gunfire

# 175
  • Мнения: 3 932
Защо се смята, че хора с пари и фирми не могат да бъдат простаци?
Не съм от често минаващите през този форум обаче съм минала по вашия път.  И знам кои българи в чужбина употребяват думите България и българин основно в негативен смисъл. Това са типичните емигранти,  хора нереализирани огорчени и отвратени, тези хора обикновено не успяват и в чужбина.  Обратното, не съм срещала  успял българин, който  да говори по този начина за сънародниците си.  А тези успелите не тръгват по принцип ей така, за да се махнат от Бг..
Не искам никого да обидя, просто го имайте предвид, ако искате да минавате за хора с положение.

преди да заклЮ4ат темата, да ти кажа, 4е не съм ни най_малко съгласна с теб.
за пореден път:
да си успял, или не, и да  (не) виждаШ кусурите на сънародниците си, или родната ти държава имат толкова обЩо, колкото хора с пари и фирма да са прости, или не (както сама коментираШ по_горе)
аман  ooooh!

Амин  Thinking

# 176
  • Мнения: 2 386
Минзухар,
не знаеш кой какъв е..не ти прави чест така.
Точно защото не си редовна не знаеш колко успели, достатъчно интелигентни и реализирали се хора в чужбина има тук, което няма никаква връзка с байганьовския манталитет на някои прослойки от обществото ни, всъщност. Да се чете, че и президент да стана, ако брат'чеда ме помоли за услуга - ще помогна, така съм възпитана. Ако е простак и ме завлече/използва/прецака - това е феномена ''аман от българи''.

Откъде си се върнала, казваш?

# 177
  • Мнения: 3 880
А това писане и триене каква цел има? newsm78
Някой напише нещо и в следващата минута- хоп един емотикон само.....Често срещано явление е, за това питам, може да е някаква тактика Wink

# 178
  • Мнения: 229
А това писане и триене каква цел има? newsm78
Някой напише нещо и в следващата минута- хоп един емотикон само.....Често срещано явление е, за това питам, може да е някаква тактика Wink
Целта ми бе6е да се спестят иzли6ните дискусии,но е невъzможно...И последните два поста го докаzват Confused

# 179
  • Мнения: 2 032
Може ли, все пак, по-точни заглавия.
Това е малко като: „Всеки, който има буквата „а” в името е гоВно #2gunfire”.  Wink

Не ми се четат 10 страници, та защо било аман от българи, викате  newsm78

Ароуз, мари, ти наистина ли не правиш разлика между цяла нация и един човек, който се е случило да е българин, бреейй?

Общи условия

Активация на акаунт