"Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета"- първия в нетпространството!

  • 62 493
  • 830
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Пимпа, ти имаш снимки...

# 16
  • Мнения: 836
Silvy A абсолютно си права, аз макар и косвено се опитвам вече да се включа в борбата и понеже съм донякъде запозната със случая на Пимпа по-отблизо и се чувствам съпричастна съм готова да помогна и не само с писане във форумите.
Трябва да оформим текст на петицията. Той в голямата си част е готов, благодарение на Passiflora и pimpa.
Основните затруднения идват от частта с безстопанствените кучета - не е ясно кой точно отговаря за "стопанисването им".
Има и доста организации, които защитават правата на бездомните животни...
Лошото е, че няма такива, които да защитават тези, на хората...

# 17
  • Мнения: 834
Уф, Бабче, имам снимки да.И клипчета имам. И все още съм "на кантар" дали да ги покажа newsm78
Дано не разгневя модераторите Embarassed. И да предупредя бременните мами, че не са за тях.
Иначе ето:
javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225535'); 
Да уточня, че това са снимки 48 часа след ухапването /на 29-ти/. Детето ми стоя тези часове с открита рана,само с марлята отгоре, като при всяко от търкането на марлята в раната имаше болка. Физиономиата не беше нейната, не спеше, не ядеше.
24 часа обаче след окончателното затваряне на раната /на 1-ви/тя си стана пак същата палавница. С немита и рошова коса, но накичина с мартеници. Е, със сядането имахме проблем, но вече и това отшумява.
Не това е сега темата. А да направим така, че да няма повече измъчени деца. Мина 1 седм., а това означава според статистиката САМО от Пирогов, че има някъде поне още 2 дечица пострадали. Дано са в по- лека форма и от моето дете.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 23:14 от pimpa

# 18
  • Мнения: 804
Сложете проекто-петицията на достъпен файл, може всеки да допълва по нещо, после ще е по-лесно да се редактира и оформи.

# 19
  • Мнения: 7 263
Да може би е добра идеята петицията да я попипнем оттук оттам, за да стане възможно най-доброто.

# 20
  • Мнения: 73
О след като видях това вече не само ги мразя,но ако се налижи да отидем при ББ бройте и мен каквото кажете с вас съм.Просто съм бясна

# 21
  • Мнения: 804
Уф, Пимпа, какво те притеснява?
 Нека се видят снимките!
Не си гризала детето си ти. Опитали са се да го изядат "добри бездомни същества", които си имат нужда от любов и закон за защита по- дълъг от този който защитава децата ни.
Аз тези снимки бих ги пъхнала в г***а на всеки който се опита да се прави на баба Бриджит Б.
Моля да ме извините за грубия тон, но наистина в момента съм бЕсно бАбе .
 

# 22
  • Мнения: 523
Pimpa, радвам се, че детенцето е по-добре. Надявам се, че ще излезе бързо от този преживян кошмар. Искам да ти кажа, че след като видях снимките ми стана ясно, че кучетата не са хапали, те са разкъсвали. Представям си какъв е ужаса, през който сте минали. Не знам какво трябва да се направи за тези помияри, но те ще стават още по-голям проблем. Освен да вземем да напишем до ВВС, да отидат да снимат и един филм за пострадалите деца от бездомните кучета и бездействието на общината.newsm78 newsm78 newsm78
Пожелавам ви бързо възстановяване. Hug

# 23
  • Мнения: 5 370
Пимпа, и аз смятам, че ТЕЗИ снимки трябва да видят бял ден , но да има едно огроооомно , червено предупреждение, че не са за бременни и хора със слаби нерви.
Преди време бях пускала тема за една тайфа кучета, дето се събираше в Южния парк и налиташе на хората. Тогава даже писах мейл до "Господарите" , ама нещо не ги заинтригува, нямах отговор. Явно защото е нямало изяден човек ли, що ли? Whistling
Аз съм пак на мнение, че трябва да се свържеш с М. Цветков или с тях - колкото и цинично да звучи, ти ще имаш повече "успех". Направи достояние следите от зъбите по детето ти, разтърси ги тези хорица зад екрана!!!!
За да не се наложи всеки да се спасява поединично , като си купи я пищов, я отрова за животни.
Ийгъл-това за филма е добра идея.

П.С. Благодаря на мамчето, което ме осведоми за тази тема.

# 24
  • Мнения: 1 032
Пимпа, радвам се че детенце се оправя поне физически. Пожелавам й и бързо психическо възстановяване. Мисля, че тези снимки трябва да бъдат показани. Прикрепи ги към петицията. Не знам как е в София, но в Бургас например сесиите на общинския съвет са достъпни за граждани. Ако можеш свържи се с някой общински съветник за съдействие и предостави снимките и петицията на тях. Но ще е добре да има снимка за всеки един от съветниците да им се наврат хубаво в лицето.

P.S. Благодаря, че ме осведомихте за темата.

# 25
  • Мнения: 5 531
Бройте и мен. Пимпа радвам се, че  детенцето вече е по - добре.
Ние до ухапване не сме стигали, но моята дъщеря я нападна куче като беше по - мъничка, и много дълго време се страхуваше от кучета и искаше да я гушкам.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз благодаря за осведомяването за темата.
Разгледах снимките и съм потресена. Много искам да направим нещо за да се промени ситуацията!
Бях на 17 когато полицаи ме спасиха от глутница озверели песове. Моя братовчедка беше на 16 когато в Пирогов едва успяха да я спасят от кучешка тения- с 2 огромни кисти пред спукване (сега е с половин черен дроб и 16 шева).
Много съм насъбрала на помиярите. Независимо как трябва да се махнат от улиците. Включвам се във всяка инициатива.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пимпа това, което видях е жестоко. Горкото детенце Hug. Дано бързо да се възстанови. Преди около 10 години ме бяха нападнали глутница помияри. Нахапаха ми краката. Като знам как боли. Искрено съчувствам на теб и детето ти. Преди 3 години пък моята дъщеря беше подгонена от помияр , но за щастие не можа да я нахапе. Но детето ми заекваше повече от половин година. Аз живея в Надежда пред блока ни има повече от 10 помияра. Просто е един кошмар. Включвам се във всякаква инициатива.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
И всяка община си има НАРЕДБА, но както Ви е известно, няма никакъв контрол.
Трябва да се обединим и да си търсим правата т. е. да накараме държавните органи да си свършат работата.

Единствената препоръка, която мога да дам при случаи на агресивни кучета: не пишете молби, а директно звънете на спешния телефон: 166. При сигнал на този телефон, органите на реда са длъжни да реагират по най-бързия начин.

Напълно подкрепям. И съм сигурна, че всеки "ККЗ", както се беше изразил някой, ще подкрепи това.
На агресивните кучета не им е мястото на улицата, и подаването на сигнал на 166 е най-бързият начин. Иначе за неагресивните кучета, доколкото ми е известно, общините имат 3 години срок да построят приюти за всички бездомни животни.

Наистина ни трябва петиция всички закони и разпоредби да започнат да се изпълняват, и всички ще бъдем щастливи.

# 29
  • Мнения: 1 080
Наистина боли много .Мен ме нахапа едно куче в Студентски град ,добре че не се появиха и другите ,те са голяма глутница там .Няколко пъти ми се разминава по чиста случайност ,близка среща с охранени кучета . В Младост има около 7-8 кучета ,знам кой ги храни .Но какво да направя не знам .Крайно време е да се вземат мерки .Но мисля не е само една беля ,трябва да се подменят кофите за боклук ,с такива които не могат да се отварят .Трябва хората да престанат да си изхвърлят боклука през балконите, и изобщо да го хвърлят в предназначените за това места .Да се поставят кошчета на близки разстояния .И работа над тъпоумното население трябва ,чрез прилагане на закони .Иначе днес кучета ,утре освирепели плъхове .Дори не толкова утре .Вече бях свидетел на това как плъх нападна момиче ,имаше случай скоро и на нахапано бебе от плъх .
Освен това прави се приют ,ако не се осинови кучето до известно време ,търси се друго решение ,но не отново на улицата .Ако има някой  ,който смята ,че да те кастрират е по- хуманно отколкото да те приспят ,да пробва сам .

Общи условия

Активация на акаунт