"Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета"- първия в нетпространството!

  • 62 508
  • 830
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 539
Здравейте, изчетох само половината тема...
Вчера съпруга ми го ухапа бездомно куче - това вече ми дойде като капак, защото в последно време се чувствам като  В КАПАН от тези помияри. Обикалям като идиот за да отида до магазина, не смея да се разхождам с децата, караме ги с колата до детската, за да не ни нападнат глутниците около нас.../живея в овча купел), просто наистина се чувствам като заложник.
Днес се обадих на 112 - оттам ми дадоха тел. на Екоравновесие - обадих се, казаха че ще проверят?

Децата сега ги е страх да излизат, за дане ги ухапе бездомно куче, като татко им!!!

ПРОСТО  АКО САМИ НЕ НАПРАВИМ НЕЩО И НЕ СИ ПОМОГНЕМ, НЯМА НА КОЙ ДА РАЗЧИТАМЕ!
Живеем в пълна лудница и безхаберие, трябва наистина да натиснем нещата, за да се получи нещо.
колкото и жалко да звучи, докато не се осакатят физически и психически хиляди деца, и докато не се осъди стотици пъти държавата и общината от пострадали, нещата няма да се мръднат - вижте какво стана в студентски град - убиха едно младо момче и тогава тръгнаха да проверяват до колко законно е всичко.

Аз знам, че ние родителите може да направим нещо, защото когато става въпрос за сигурността на децата ни сме единни и упорити.

Аз също сега съм седнала да пиша писмо, но моля ви дайте ми линк към петицията - нека да стигне до Президента, Нар. събрание, МС,  Кмета, всички медии и неправителствени организации...

# 811
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
n@ti моя близка живее в Овча купел и ми е казвала, че дори официално има много ухапани и дори са звъняли по организации и нищо.

# 812
  • Мнения: 834
n@tiSad за случилото се и във вашето семейство. Ето ти линк към Петицията: http://www.bgpetition.com/stray_dog/index.html  Тя е разпространена по институциите преди 10мес. И какво от това??? Twisted Evil Даже от Общината ми дадоха вх. №, като се ангажираха да ми върнат отговор. Това беше през март 2008г и все още НИЩО!
Всички уж крещят за този проблем, но за 11 мес петицията е подписана от едва 2060човека по електронен път и още 200 подписа на хартиен носител, които съм ги събирала сам сама по ДГ и у-ща около нашия квартал.
Екоравновесие ще дойде, ще натовари помиярите, ще ги държат няколко дни затворени, за да симулират загриженост /уж ги ваксинирали и кастрирали до следващото им разгонване/ и накрая пак ще ги изсипят обратно. Даже може повечко бройки да върнат, не се знае.
В клюкарника има тема за кучешките изпражнения Sick За тях пък, ако се обадиш в местната ви община, те ще те прехвърлят в ДВСК, те на свой ред в м-вото по Екология, те пък.....на майната си. И така до безкрай, но го правят законно, защото в ЗЗЖ пише, че това са контролиращите институции. Трябва да отговаря  само 1, иначе "много баби- хилаво дете". В цивилизованите страни му се вика Зоополиция.
Отделно от това влезни по кучешките форуми и намери темичките им за борбите с кучета. Ще се удивиш от прочетеното, уверявам те Shocked Цитирани са имена на хора, които трябва да съблюдават ЗЗЖ, а именно те са тарторите на тези борби. Кучетата им са "призьори" в боевете....Всичко е ПАРИ, мила n@ti, и то адски много ПАРИ. Даже е малко опасно да се ровиш в тези неща, аз вече се убедих!!! Пощата ми беше залята от заплахи към мен и детето ми.
Екоравновесие е също мафия, с която трудно ще се пребориш, ако решиш да съдиш Общината за това, че не ти дава сигурност по улиците. В нашия случай иска срещу Общината е подаден на 09.07.2008г и досега няма образувано дело, няма дата още. Все нещо не им е ясно....все нещо има за доразглеждане..... Разчитат явно на това, че ще се откажа по някое време Mr. Green, както много други пострадали.

Темата е дълга и спорна. Локумите по нея ще се влачат сигурно още много години. Изядените и нападнати хора ще са много, особено в зимно- пролетния сезон, когато животните са агресивни от глад, студ и хормони.
И какво от това? 2260 подписа общо от хора, показали че темата ги вълнува, като доста от тях даже не живеят в БГ. Нали не мислиш, че това е кой знае каква заинтересованост?

# 813
  • Мнения: 539
ле ле Седефка, отчая ме Sad

Как може от толкова малко хора да е подписана!!!

За Екоравновесие ми е ясно, че е мафия!!!

 е какво, да ни изядат ли!

Хора моля ви опомнете се...
Да оставим нещата така ли....

# 814
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Как може от толкова малко хора да е подписана!!!


А ти защо подписа чак сега като пострада някой близък човек? Ето затова много хора не са си направили труда да подпишат. Аз бях от първите, защото не искам моето дете да е поредното нахапано от куче. Аз съм нападана от глутница кучета. Болките са ужасни, а ужасът който изпитах е неописуем.

# 815
  • Мнения: 1 258
Аз също подписах преди доста време.Не съм хапана от куче,но се надявам и да не стане.И какво може да се н направи по въпроса според теб Нати?От никъде никакво внимание.Всеки си гледа кефа и не го интересува нищо.Лошото в случая е че кучетата очевидно имат повече права от нас и децата ни което е недопустимо ooooh!

# 816
  • Мнения: 471
мили мами,
преди 1 час тръднах с малкия за пощата да пусна един запис за поръчка от продавалника,
и бях нападната от бездомни кучета!
Сритах едното, а второто ме захапа за панталона,
слава богу не пострадах нито аз нито детето!
Изпаднала в истерия едвам се прибрах с помоща на един съсед!

Как мислят господата управляващи да се справят с този проблем?
едвам си спасих детето, след скачанията им върху количката!

Защо ги защитават? техния живот ли е по скъп от детския ???

Искам да се премахнат! да се избият ! за 3-ти път ме нападат кучета! ПИСНА МИ!

Обадих се в кучкарника - а те ми казаха че не могат да направят нищо защото били маркирани!!!

# 817
  • Мнения: 471
ТА СЕГА СИ ВЗЕХ ОТРОВА ЗА МИШКИ - ОТ ОНЕЯ ЧЕРВЕНИ ГРАНУЛИ И ПОЧВАМ ДА ПЪЛНЯ КРЕМВИРШИ - ОТ СКЪПИТЕ ЧЕ ДА СЪМ СИГУРНА ЧЕ ЩЕ ХАПНАТ!

дА МЕ ПРОЩАВАТ ЗООЗАЩИТНИЦИТЕ!

# 818
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Alizarina,
разбирам те. Според мене е недопустимо да има безстопанствени кучета по улиците на града.
Те си създават социум с лидери и е въпрос на време да прояват агресия.
Къде беше тази глутница. И аз съм от Русе.

# 819
  • Мнения: 471
Alizarina,
разбирам те. Според мене е недопустимо да има безстопанствени кучета по улиците на града.
Те си създават социум с лидери и е въпрос на време да прояват агресия.
Къде беше тази глутница. И аз съм от Русе.

Аз съм до КАТ там има 5-6 глутници и ги хранят бабите и магазините!
ти къде живееш?

# 820
  • Мнения: 377
Обичам кучета, котки, изобщо животни, но мразя уличните кучета.Вчера в "Здравей, България" Милен Цветков адски ме изкефи като каза по повод на защитниците на помиярите, а защо не няма организация, която да защитава убиването на комари, бръмбари, свине, крави .... И е прав.Защо комарът да е по -опасен от уличните псета ... Много са въпросите защо.И аз заобикалям местата, къдеето са ме лаяли кучета или пък са тръгвали да нападат.И аз имам дете и се ужасявам .... Знам че аз трябва да намеря начин да се защитя , себе си и детето.Затова ще ги тровя, ако трябва (досега не съм, но твърдо се замислям) и на първо време ще си купя ултразвуково устройство срещу побеснели улични псета.Да, псета, щото това не са кучета, а някви изродени същества .... И аз преди месеци подписах петицията, и какво ....

# 821
  • Мнения: 284
Здравейте
Искам да ви кажа че аз съм човек който страшно много обича кучета, независимо дали са породисти или улични.
Дори хранех две три пред блока.
До момента в който разбрах че са нападнали едно дете- не е ухапано, просто са го уплашили
Искам да ви кажа ,че напълно ви разбирам.Никога не се е случвало кучета да ме нападат или хапят.
И съм съгласна с вас , че това не може да продължава така, но за съжаление ще трябва всеки да се справя както може и с каквито средства може, тъй като никой няма да обърне вничание нито на обаждания нито на оплаквания нито на жалби.
Здравейте поради една много травиална причина реших да напарвя този блок - http://bite.dir.bg/. Като имам две предложения.

1. Да се избият вички бездомни кучета http://bite.dir.bg/

2.Да се гласува в закона кучетата да се пускат на свобода след лекарски преглед за агресивност .В противен случай да се приспиват при проява на агреивно поеведние

по скоро тези който си взимат кучета и след това ги пускат по улиците трябва да понесат много големи глоби
когато на някой му е писнало от дом любимец - в клиниката , приспиват го с инжекция и толкоз
не е нужно заради безотговорното поведение на някой , да страдат невинни дечица. Peace

# 822
  • Мнения: 1 749
Та,като повдигаме темата отново.....Онзи ден тръгваме на разходка с малкото човече и минавайки покрай съседния вход,оттам излизат двама,мъж и жена, и един рот,който имаше прясна рана от захапване по врата.БЕЗ ПОВОД.Кучето мина точно покрай дъщеря ми,висока само 80 см.И в този момент усетих как тялото ми изтръпва......Ами ако......

# 823
  • Мнения: 284
Това пък е още по безотговорно- ВСИЧКИ кучета трябва да се извеждат с наморник
Що за хора бе,,,,,, ooooh!

# 824
  • Мнения: 1 749
За пръв път ми се случва......Втори няма да има.Какви хора...?Амиии такива ,чиито деца ще им берат греховете....я ги захапе някое домашно,я улично....да се позамислят малко,нали....Такива нецензурни думи ми изникват в акъла,чее.....
Не,че пожеалвам на някой такова нещо,но...само по този начин собствениците на кучета ще се научат точно какво значи да изведеш кучето си БЕЗ повод!!!

Общи условия

Активация на акаунт