"Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета"- първия в нетпространството!

  • 62 521
  • 830
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 307
Разписах. За Пловдив да споделя ,че Приюта за безстопанствени животни е пълен и не прибират бездомни кучета, освен ,ако не са крайно агресивни и, разбира се, успеете да убедите служителят, който приема сигнала ви, в това. Телефонът го има на страницата на Община Пловдив.

# 796
  • София
  • Мнения: 1 508
явно така са си заслужили дадените "майки" ...

По голяма тъпня от тази не бях чувала.

Моля, игнорирайте подобни мнения, според мене това не е човек, който обича кучетата, а някой, който иска да ви настрои още повече срещу кучкарите. Или не е добре психически.

Докато не бъдат построени достатъчно приюти, безстопанствени кучета ще има. Докато не се вземат строги мерки срещу безотговорните собственици, които изхвърлят кучетата си или ги оставят да се разхождат свободно, ще продължи и проблемът с наличието на безстопанствени кучета, и с инциденти от домашни или улични кучета. Докато няма контрол над жестокото отношение към животните, ще продължават да се появяват нови агресивни кучета.

Това, което можем да направим, е да подаваме сигнали в общините и да ги натискаме да си вършат работата. Ако има некастрирани кучета, да ги кастрират. Ако има агресивни кучета, да ги прибират. Ако има безотговорни стопани, да ги санкционират. Това е достатъчно, за да бъде постепенно преодолян този проблем.

# 797
  • Мнения: 128
Gostне мисля че точно тук е мястото да си чешеш езика. Ние се опитваме по някакъв начин да си помогнем. Не ме нападайте. За последно ще обясня, че реагирах по този начин ,защото се уплаших за детето си. Както споменах от службите ми обърнаха внимание за което съм благодарна. Повече няма да отговарям на такива провокации ,защото темата е полезна на много майки и не ми се иска да се заключва.

# 798
  • Мнения: 1 749
Значи,доколкото разбрах,обадила си се,казала си(примерно):"Тук има две такива и такива кучета,чиито стопани ги разхождат без повод ".И те са дошли при посочените от теб хора и са ги предупредили(или са им написали акт).Сори,че питам като малко дете,но тук..рядко ще ти обърнат внимание за такова нещо(поне в моя квартал,де).
Да се върнем на въпроса.

# 799
  • Мнения: 128
китана Дойде някакъв мъж с някаква папка, намери ме /аз си бях дала телефона и адреса ако не могат да намерят мястото/ Каза ми ,че стопанина е предупреден, кучетата са вързани /аз се убедих /и при повторно оплакване ще бъде санкциониран .Това е .Хората си свършиха работата ,въпреки моето голямо недоверие/може би е време вече да не съм толкова резервирана/

# 800
  • Мнения: 1 749
Искам и аз така.....Пред блока си тичка един стаф.Много красиво животинче,много обича да се играе с дечицата.Всичко хубаво,ама.....нали...някак не върви.Дали да обяснявам защо това куче все още си се разкарва без каишка?
А каква ще се санкцията при повторно нарушение?
Много ми е чудно ......де блее тоя нашия генерал?
Добре,че не гласувах за него.Щях да се чувствам ужасно виновна.И неговото постоянно прехвърляне на топката.На зададен въпрос относно някаква неуредица в столицата,дежурният отоговор е :"Ами,вързани са ни ръцете(може би са заврени в ***),питайте за това Станишев!". Tired

# 801
  • Мнения: 128
Не знам каква ще е санкцията ,но ако ми се наложи пак ще звъня насам натам за да няма  animal037

# 802
  • София
  • Мнения: 1 508
Искам и аз така.....Пред блока си тичка един стаф.Много красиво животинче,много обича да се играе с дечицата.Всичко хубаво,ама.....нали...някак не върви.Дали да обяснявам защо това куче все още си се разкарва без каишка?

Мисля, че в такива случаи първо трябва да говориш със стопанина, да му обясниш, че по закон кучето трябва да е на повод. Ако това не помогне, се обаждаш в общината (по всяка вероятност отдел Екология), само че не Столична община, а на района, където живееш. При нас в Младост съм чувала, че идват по сигнал. Успех Simple Smile

# 803
  • Мнения: 1 749
Джарита,мислиш ли,че ако можех да направя нещо не бих го направила?Стопанина на това куче...Как да кажа така,че да се разбере....Такъв тип човек е,че ако му паркираш на "мястото"ще ти спука две гуми....Не ме разбирай погрешно,това,че не съм говорила с него не се дължи на страх.Просто няма да стане нищо.Може да пробвам със запитване до общината,особено ако открия кой се занимава с тоя въпрос.Ако се случи нещо,ще докладвам. Peace Квартала е.......стана много зле от няколко години насам.Имам чувството,че живея в някакво гето. ooooh!

# 804
  • Мнения: 834
Е, Китана, аз също се чудя кой да уведомя за 2 добермана/майка и син/, затворени от 5 г. в апартамент. Не са излизали изобщо за това време- нарочно! За да са злобни. Става въпрос за близка до нашата кооперация, в която ходим често при кръщелниците ми и далматинеца им. Водя си често там детето заради въпросния далматинец- да преодолее страха от кучета, иначе трябва да и вземем куче в къщи. Та, за доберманите. Кооперацията е на 6 етажа, без асансьор. Приятелите ни живеят на последния етаж, а доберманите са у съседите им. Тези кучета усещат като се отвори вратата на кооперацията и започват да лаят зверски, чак ръмжат и хъркат, скачат от вътрешната страна на вратата /тя е обикновена,талашитена/ и направо си е страшно. Сигурно е въпрос на време тези животни да успеят да преодолеят вратата newsm78 и тогава #Crazyнедай си боже Praynig да има хора по стълбите..........Просто не ми се мисли. А самата врата сигурно е станала вече ултра тънка от това драскане по нея. Със собствениците не се говори, сина им е буквално хулиган, бащата някакъв див рокер, майката само си мълчи и вдига рамене. Как мислите, дали няма да я дадат тази кооп. в някоя новинарска емисия с поредната трагедия? Тези животни не са разхождани, изхождат се на балкона, побеснели са от злоба към всичко що шава Close Close Close

А между другото сега се сетих да ви кажа, че по последна неофициална/естествено/ статистика в София бездомните кучета на брой са колкото децата - 1:1.  На всяко дете по 1 улично куче. Може би и по 1 куче на собственик без каишка трябва да прибавим newsm78 И тя ква стана Mr. Green Кучетата в София са повече от децата #Cussing out Не ги е срам господа управляващите да лицемерничат, че правят нещо за децата ни! Че и приютите за кучета са в пъти по- луксозни от детските градни /напр. този в Слатина/ и сиропиталищата, ама това е друга тема май- темата за чуждите постъпления и усвояването им Wink

На гостите не им обръщайте толкова чак внимание, те затова влизат- да ни дразнят!

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 00:54 от СедеФка

# 805
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
http://www.journey.bg/news/?news=32673
Надявам се това наистина да се спазва....

# 806
  • София
  • Мнения: 1 508
http://www.journey.bg/news/?news=32673
Надявам се това наистина да се спазва....

Същото важи и за София, определено е с Наредба на Столична община още през 2003 г.
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=36

Доколко се спазва е вече друг въпрос. Но при положение, че тази наредба я има, би трябвало спокойно да сигнализирате общината за всички нарушения, а те би трябвало да взимат мерки.

# 807
Здравейте поради една много травиална причина реших да напарвя този блок - http://bite.dir.bg/. Като имам две предложения.

1. Да се избият вички бездомни кучета http://bite.dir.bg/

2.Да се гласува в закона кучетата да се пускат на свобода след лекарски преглед за агресивност .В противен случай да се приспиват при проява на агреивно поеведние

# 808
  • Мнения: 1 427
Здравейте поради една много травиална причина реших да напарвя този блок - http://bite.dir.bg/. Като имам две предложения.

1. Да се избият вички бездомни кучета http://bite.dir.bg/

2.Да се гласува в закона кучетата да се пускат на свобода след лекарски преглед за агресивност .В противен случай да се приспиват при проява на агреивно поеведние
Мария,и аз не съм любителка на кучетата,може да се каже че съм "кучемразка",но чак пък всички да се избият е много крайно и жестоко. Против съм всяка жестокост и неоправдана агресия Naughty
Трябва да се прилагат строги санкции спрямо безотговорните стопани и към крайни мерки да се прибягва само при наистина агресивни кучета. Като към такива трябва наистина да се действа безкомпромисно.

# 809
"Здравейте поради една много травиална причина реших да напарвя този блок - http://bite.dir.bg/. Като имам две предложения.

1. Да се избият вички бездомни кучета http://bite.dir.bg/

2.Да се гласува в закона кучетата да се пускат на свобода след лекарски преглед за агресивност .В противен случай да се приспиват при проява на агреивно поеведние
Мария,и аз не съм любителка на кучетата,може да се каже че съм "кучемразка",но чак пък всички да се избият е много крайно и жестоко. Против съм всяка жестокост и неоправдана агресия Naughty
Трябва да се прилагат строги санкции спрямо безотговорните стопан"

Съгласна съм с теб. Не трябва да се избиват. Разбирам вашата забележка и я приемам.  Нека да намерим и по-добър път за справяне с проблема. Но в момента това е единствената правилна постъпка с която мъжа ми би ме защитил. Надявам се че ме разбирате.

 Давайте предложения в сайта и съм убедена че до края на Януари ако всички много силно го поискаме ще решим проблема.

Общи условия

Активация на акаунт