Таратор и препечен хляб

  • 4 344
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Спокойно - няма да се остави да умре от глад, децата имат много силен инстинкт. А и комбинацията не е никак лоша. Децата имат такива моментни увлечения по дадена храна и моят малкия има такива. Аз обикновено му угаждам, ако преценя че е прекалено малко или недобре комбинирано просто заявявам, че няма това което иска и предлагам като избор, каквото преценя че трябва да хапне. Обикновено подхождам хитро и казвам, че за този който си изяде яденето ще има и десерт.

# 16
  • Мнения: 656
По-добре е от хляб с кисели краставички, каквото яде дъщеря ми 2 седмици...
Отсави я ден два без да и предлагаш нищо ново, а после давай по стандартния начин.

# 17
  • Мнения: 8 999
И из много обичам таратор и препечени филийки /но напоследък си спестявам филийките от съображения за сигурност - иде лято, все пак/. Много е вкусно.
Но със сигурност ще й омръзне скоро, децата лесно се пристрастяват към някой вкус, но после пък с месеци отбягват подобна храна. Явно организмът й по някакъв начин е изпратил сигнал за точно тази храна.

# 18
  • Мнения: 3 479
Матей напоследък е на пилешки пържолки от бяло месо, без хляб, без никаква гарнитура.
Евентуално пробутвам ябълка преди вечеря и мляко за десерт.
Спокойно, като й омръзне ще мине на друго Laughing

# 19
  • Мнения: 1 237
А моята иска само картофена супа  Tired

А ако я питам за закуска какво ще яде,отговора е "филия с маргарин"  ooooh!

# 20
  • Мнения: 7 263
Ilenia извини ме че се намесвам, но ако можеш замени маргарина с масло Embarassed

# 21
  • Мнения: 4 406
същата работа- от месец насам готвя само картофена крем супа с крутончета, това е за вечеря. надявам се, че си изяжда всичко в градината, за да разнообразява менюто.

тараторът синът ми го яде разделно- овкусено като за таратор кисело мляко и в чинийка краставички за гарнитура  Grinning

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
mama Veni, мислиш ли?  newsm78
Мляко, вода, краставици, орехи, хляб и масло. Това е всичко. Не ми се ще да стане анемична...

 Стига де, чак анемична да стане!Децата са на периоди, моят син от около 3 седмици вечеря само луканка  със салата.Като му писне ще откаже луканката сам.Колкото повече ги ограничаваме и лишаваме от нещо, толкова повече го искат.

 Радвам се, че не налита на сладки и тестени неща.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Стига де, чак анемична да стане!

Аз съм с анемия в момента, а като я гледам нея колко е бледичка... притеснявам се.

Виждам, че тараторът е много модерен и във вашите семейства Simple Smile

# 24
  • Мнения: 27 524
Няма нищо, нека си го хапва това, щом иска. Много деца така правят. Моят кара 80 процента на плодове и плодови кисели млека на Данон за пиене.  Simple Smile
Няма да стане анемична, не бой се  Hug

# 25
  • Мнения: 3 743
...
Виждам, че тараторът е много модерен и във вашите семейства Simple Smile

И на моя син това е любимата храна Rolling Eyes. Е, не яде само това, но лятото му е основната храна. Като си поръча в ресторант таратор, снежанка, айрян и 2 филии хляб Mr. Green и сервитьорката си мисли, че си прави майтап.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И аз не виждам нищо притеснително в менюто  Peace
Дъщеря ми седмици наред яде само домати, краставици, сирене и маслини  Tired Напоследък успявам да пробутам я шунка, я пилешко месо със салатата й.

# 27
  • Мнения: 1 237
Ilenia извини ме че се намесвам, но ако можеш замени маргарина с масло Embarassed

Извинена си  Wink Ти да не мислиш,че аз ще й давам само маргарин.Тя просто и на маслото му вика така.

# 28
  • Мнения: 5 255
Isa, лесна е твойта  Mr. Green
Имаше период в който непрекъснато правех супа топчета  Crazy

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Такова меню не може да е причина за анемия Peace
Бих се радвала ако и моите предпочитат това за вечеря, само че не искат кисело мляко Tired

Общи условия

Активация на акаунт