Бебето ми плаче, когато кърмя, помогнете с мнение?

  • 3 529
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Това е временно положение, и моето дете имаше един период когато кърменето беше по-трудно. При моето проблема беше, че откри света-видя колко е интересно да зяпа наоколо и кърменето му се виждаше скучно. Помагаше да го кърмя на тъмно, да го дебна и да го кърмя когато е сънен, както и разнасянето и полюшкването. Чувала съм, че може да си сложиш шарен кичозен гердан, за да го пипа и разглежда бебока докато суче, но аз не съм опитвала.
Надявам се скоро да отмине!

# 16
  • Мнения: 999
И при нас е същата работа. При нас се получи така, когато Никол направи 1м.Сега нещата са по добре, но имаше един период в който ми се искаше да спра да кърмя. Много натоварва психически тоя рев. Не знаеш защо , и си мислиш че ти си виновен. Гадна работа, дано премине бързо че ще полудея.

# 17
  • Мнения: 415
Китче това "кърмя права и дундуркам" и аз го правя от както ни почнаха коликите, че и сега когато тръгне да заспива, а иска да си цока и става кисел и реве - така накрая заспива, аз го махам, меткам го в креватчето и готово (няма оригване ако се приспиваме на цица).
При нас реването се оказа по много причини - от колики, от по-слаба струя се нервеше, от акането, от носле, според педи от гълтане на въздух и кой знае от колко още неизвестни неща. Но напоследък разреди и наистина се иска много търпение.

За страха също съм го забелязала - имали сме случаи когато се давеше - предполагам от носа - и като се задави почваше да реве и тогава помнеше и не можех да го сложа втори път, вдигах го да се успокои малко и после пак проба.

# 18
  • Мнения: 753
И при мен имаше такъв период - стряскащ и изнервящ, но като го кърмех сънен, работеше /сучеше си като преди/. Тогава си мислех, че е стачка, но кой знае какво друго е имало още?! Май имах и силни струи, които директно му попадаха /обстрелваха:)/ в гърлото.
Отминава, не се отчайвай или отказвай!

# 19
  • Мнения: 543
Да, и моята хубостница открих, че като е сънена и си суче дълго и напоително и накрая успява да си изцока всичко. Ама това става сутрин и вечер и ако успея през деня да я хвана заспала и да й натикам цицата  Simple Smile Но когато е будна става някакъв кошмар. Тя реве, аз тикам. И дундур-дундур. Мисля, че при нас е сборна причина - хем понякога я заболява коремчето, хем се нерви, че бавно тече, като свърши това първото, бързото млекце. Някакви идеи колко може да продължи това чудо? Че вече съм на ръба на нервна криза.

# 20
  • Мнения: 372
Много е изморително наистина, ние сме само на 9 дни и днес цял ден си въртим тези номера. Суче 5 мин. после заспи след 15 мин се събуди пак гладна върти глава дере с ръце, но не се закача, а пищи още повече. И така от хранене на хранене. Каква е причината идея си нямям, суче бързо и енергично няма го онова дълбоко и ритмично. През нощтта е малко по-добре, може би защото е сънена.
Незнам как отминава, но определено на моменти се обезверявам.

# 21
  • Мнения: 552
 Cry Cry CryПри нас е вече втора седмица това чудо ShockedНе иска да суче и това си е!и от биберон не иска!Съответно от това неядене ми намаля и кърмата Cry Cry CryНезнам вече какво да правя-водих го при педи ,прегледа го-нищо му няма!Каза да разреждам кърменията-та тотално да я сколасаме SadСуче добре само сутрин и аз гледам да му набутвам цица сутрин колкото се може повече/а така вече ми се спииии/.........оффффф незнам!!!Някой да знае по-компетентен педиатър в София който може да помогне???

# 22
  • Мнения: 543
При нас се поразмина драмата (ох, чукам с двете ръце на дърво). Взе да похапва бебочката, може би веднъж или два пъти на ден така се опъва и реве, ама пак не много. А и аз не настоявам много, защото веднъж на ден ако не се наяде не е голяма работа, после просто й давам по-рано да суче. Търпение и инат му е майката! Зузулина, за съжеление педиатрите не могат много-много да помогнат или просто не им се занимава, не знам. Пробвай да дебнеш бебето, когато е сънено, ама не съвсем заспало. Това при нас излезе най-ефикасно.

# 23
  • Мнения: 74
Аз имах подобен проблем, но при мен реването беше при кърмене от лявата гърда
Бях пуснала тема, ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242440.msg5620271#msg5620271
Мисля, че при мен беше, защото кърмата течеше по-бързо и той се давеше.
Преодолях проблема като смених временно позата за кърмене, кърмех в поза, подобна на позата "футболна топка"  (май така се казваше, не съм сигурна)
Проблема отшумя за около 3 седмици - просто трябва да си упорита и търпелива.
Успех и не се отказвай
 Hug

# 24
  • Мнения: 552
проблема е от друго естество-не иска просто да яде,дори и от биберон ShockedА и кърмата ми намаля Cry

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
зузулина, а когато е сънен?

# 26
  • Мнения: 552
Ами нощем и сутрин суче,ама малко защото в повечето случаи усещам че все още са ми що годе пълни гърдите/все още сутрин са ми пълни/.....а през деня се дере,успокоявам го ,говоря му,дундуркам го и като се поуспокои отново опитвом-а той отново наддава кански вой ShockedИ така до безкрай

# 27
  • Мнения: 24
Здравейте мили майчета!
Не мога да повярвам че намирам тази тема. Аз имам същия проблем и съм писала няколко пъти в един друг форум за него, но никой не ми отговори! Реших че само с мен се случва така.
Ние ревем при всяко хранене /точно така м-у 3-5 -7 мин. различно всеки път/ в чудо съм се видяла вече, мислих си че нещо не е наред коремчето на бебока, че кърмата ми е не наред ....
Педито каза че били колики, но общо взето не ми обърна много внимание на въпроса...все едно и влезе от едното ухо и излезе от другото. А колко рев съм изревала ако знаете.
Единствените случаи, които имам да ми е посукала 15 - ина минути са били през нощта и те се броят на едната ми ръка.
От сърце ви моля поддържайте темата и споделяйте ако откриете начини за облекчението на това състояние.
Аз лично дондуркам да се поуспокои /но ми казаха да не минават повече от 30 мин от началото на кърменето до последния опит и аз гледам да се впиша в това време/, но не винаги успявам, и много ми е гадно защото мисля че беба остава гладна понякога. Кърмата ми /особено от едната гърда/ тече силно, защото много се задавя от нея - някакъв съвет за поза на кърмене можете ли да дадете?

# 28
  • Мнения: 700
Преживях с малкия проблемите които описва Зузулина, Китче също. Напълно ми е познато - нощното кърмене и докато спи през деня...дондуркането докато кърмя, сушоара докато кърмя или топли кърпи, краткото насукване в будно състояние, задавяне и много газове.

При нас проблема се оказа МНОГО КЪРМА, за който не подозирах, понеже с баткото не съм имала подобен проблем. Мислех че просто малкия суче по-бързо понеже са ми по -разработени каналите и че има някакви нестандартни дълги колики. Е,  не е от каналите, а от силната струя мляко и голямото количество. Решението намерих на сайта на Хедра http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/ а също и в Библиотеката - статията Много мляко.
 

Бях се отчаяла вече, но както се казва "Няма начин да няма начин". Желая ви издържане и успех! Дано скоро откриете Начина!  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 106
Ако това ще ви успокои, на нас ни мина към края на 3-тия месец. Първо колики, после намалява струйката на млякото и се нерви и какво ли още не. Аз използвах залъгалката когато ревеше и досега така си яде  Embarassed - гърда, залъгалка, гърда, залъгалка ... Ама така успях да го върна на гърдата и не съжалявам, защото бяхме 2 седмици на шише и цедене - беше кошмарно!
Така че мили мами, още малко търпение - всичко ще премине и ще се оправи, и тогава идва истинското удоволствие от кърменето! Искрено ви съчувствам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт