Проблеми с храненето

  • 1 023
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 523
Причините може да са много и различни . Ето една от тях : забележи ти самата какво си яла преди да се изцедиш и да дадеш кърма . Аз например , след като родих реших , въпреки кърменето , да си наложа малко диета , за да си възвърна предишните кг по - бързо . Започнах с плодохранене и няма да ви опиша какъв ужас беше , когато съм хапнала портокали . Не искаше да суче и пищеше като  #Cussing outДокато разбера мина доста време , така че това какво е яла майката е от много голямо значение .

# 16
  • Мнения: 728
Щом детето наддава значи кърмата си му стига. Давай някакви капки против колики? Ако е от коликите ще се поуспокой. Иначе може да е някаква криза на растежа. Храни детето докато е сънено тогава сучат най добре, ние така се справихме. И не се отказвай, постоянство и търпение. А дадеш ли му 1-2 пъти АМ ще го отучиш от кърмата.

Тeopr на нас коликите са ни най-силни сутрин, даже насън се напъва и пъшка. Но ние се храниме и нощем и не е толкова изгладнял сутринта

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Храни детето докато е сънено тогава сучат най добре, ние така се справихме. И не се отказвай, постоянство и търпение. А дадеш ли му 1-2 пъти АМ ще го отучиш от кърмата.

Тeopr на нас коликите са ни най-силни сутрин, даже насън се напъва и пъшка. Но ние се храниме и нощем и не е толкова изгладнял сутринта

Molin казва, че сутрин храненето е безпроблемно и храни с шише през цялото време  Wink. Колкото до даването на АМ не съм съгласна, явно е до бебе, защото ние вече 4мес сме на смесено хранене и дъщеря ми не се отказва от цицата, а и от както се е родила спяща отказва да яде.  Peace.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Хранех сина ми по същия начин, като се изцеждах. По същото време, някъде към края на 3-ия месец започна да отказва да яде. Даже имаше случаи, когато само при доближаването на бибата до устата започваше да реве. Какво ли не ми мина през главата и на какви ли не "компетентни" съвети се наслушах от рода на - "Спирай с това цедене, не иска кърма, давай му АМ"  Tired. Оказа се т.нар. "стачка", проблем, който се среща при почти всички бебета, независимо от начина им на хранене. Повече за това може да прочетеш в кърмаческия форум. Просто трябва да намериш начин, за да го накараш да си изпива количеството мляко. Аз например се изправях и го носих на ръце, защото само така не плачеше или му разсейвах с нещо вниманието. За около две седмици отшумя, после пак имаше такъв период, но отмина по-бързо. Напълно възможно е и да е скок в растежа. Ето подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107465.msg1925329#msg1925329

Общи условия

Активация на акаунт