Моля спешно за съвет!

  • 6 020
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
Мама Галка, ние бяхме така 8 дена с температура. Бях откачила направо. Водих  я на изследвания, вирусната инфекция премина в бактериална. Все още пие Аугментин ЕС. В чудо се бях видяла.  А милата сега е вече доста отпаднала и не иска да се храни от това, че дълго приема антибиотика, но се надявам скоро да сме съвсем добре. И ние бяхме само с температура и зачервено гърло. Дано се размините по леко.       Ние го изкарахме много тежко а и имаше дни когато повръщаше. Давах и много вода и обикновена глюкоза.

# 16
  • Мнения: 822
Видях, че и друга майка е пуснала сходна тема за същите симптоми.
Сега си мисля дали да започна да и давам Осцилококцинум? Знаете ли дали е вече късно и каква е дозата за 1 и 8 месеца?

# 17
  • Мнения: 118
Миналата седмица бяхме с хрема и много висока температура - над 38.5. Джипи-то ни изписа осцилококцинум, вземахме го 3 дни. Първият - 3 пъти, и след това по два пъти дневно. Температурата отшумя, макар че още има малко хрема (както и пипна друг вирус...). Аз съм доволна, но моичкият е малко по-голям. Съветвам те да се консултираш с лекар за дозировката.

# 18
  • Мнения: 822
Преди малко беба вдигна 39 и 6  Sad .
Дадохме и Хексалгин и и сложоихме мокри чорапки. Сега спадна на 38 и 6. Играе си с мокрите чорапки - слага ги на куклите.
До кога ще продължи така с тази висока темература? До сега не са всигали толкова - нито батко й нито тя!

# 19
  • Мнения: 7 201
Преди малко беба вдигна 39 и 6  Sad .
Дадохме и Хексалгин и и сложоихме мокри чорапки. Сега спадна на 38 и 6. Играе си с мокрите чорапки - слага ги на куклите.
До кога ще продължи така с тази висока темература? До сега не са всигали толкова - нито батко й нито тя!
MamaGalka-не използвай много често Хексалгин,само в краен случай! Peace Слагай мокри кърпи на челото и китките-също.А това най-вероятно е ГРИП-а "Соломонови острови"-много гаден и ужасен е тая година.И Дани го изкара,за съжаление се наложи да пие АБ! Sad
Ето ти 1-на тема за този ГРИП да прочетеш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258354.0

# 20
  • Мнения: 1 984
Преди малко беба вдигна 39 и 6  Sad .
Дадохме и Хексалгин и и сложоихме мокри чорапки. Сега спадна на 38 и 6. Играе си с мокрите чорапки - слага ги на куклите.
До кога ще продължи така с тази висока темература? До сега не са всигали толкова - нито батко й нито тя!
MamaGalka-не използвай много често Хексалгин,само в краен случай! Peace Слагай мокри кърпи на челото и китките-също.А това най-вероятно е ГРИП-а "Соломонови острови"-много гаден и ужасен е тая година.И Дани го изкара,за съжаление се наложи да пие АБ! Sad
Ето ти 1-на тема за този ГРИП да прочетеш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258354.0
само че грипа мина преди месец... така че надали... замислете се за адекватно лечение... ефективността на бисептолите е много ниска в съвременния свят...

# 21
  • Мнения: 822
Преди малко беба вдигна 39 и 6  Sad .
Дадохме и Хексалгин и и сложоихме мокри чорапки. Сега спадна на 38 и 6. Играе си с мокрите чорапки - слага ги на куклите.
До кога ще продължи така с тази висока темература? До сега не са всигали толкова - нито батко й нито тя!
MamaGalka-не използвай много често Хексалгин,само в краен случай! Peace Слагай мокри кърпи на челото и китките-също.А това най-вероятно е ГРИП-а "Соломонови острови"-много гаден и ужасен е тая година.И Дани го изкара,за съжаление се наложи да пие АБ! Sad
Ето ти 1-на тема за този ГРИП да прочетеш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258354.0
само че грипа мина преди месец... така че надали... замислете се за адекватно лечение... ефективността на бисептолите е много ниска в съвременния свят...

Какво препоръчвате?
Мисля в понеделник да вземем секрет и антибиограма, но резултатите ще станат сигурно в сряда. А до тогава?
Този път отказах Бисептола- Суметролима. Не сме взели и Аугументина. Вие какво ще ме посъветвате?

# 22
  • Мнения: 7 201
само че грипа мина преди месец... така че надали... замислете се за адекватно лечение... ефективността на бисептолите е много ниска в съвременния свят...
Само че сина ми го изкара преди 10-на дни..! Mr. Green
Не знам какво да те посъветвам до понеделник Confused
Само симптоматични средства-температуропонижаващи,витамини,капки,ако има хрема...
А кашлица има ли?

# 23
  • Мнения: 822
Няма кашлица. Само Т и леко зачервено гърло.

# 24
  • Мнения: 1 984
само че грипа мина преди месец... така че надали... замислете се за адекватно лечение... ефективността на бисептолите е много ниска в съвременния свят...
Само че сина ми го изкара преди 10-на дни..! Mr. Green
Не знам какво да те посъветвам до понеделник Confused
Само симптоматични средства-температуропонижаващи,витамини,капки,ако има хрема...
А кашлица има ли?

а доказаха ли грип? или говорим за някаква вирусна /вероятно/ инфекция на дихателните пътища?
не че е изключено разбира се... миналата година имаше късни случаи 2м след основните...

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 00:01 от tonev

# 25
  • Мнения: 1 984
Няма кашлица. Само Т и леко зачервено гърло.
което означава? тоя термин никога не ми е бил ясен...  baby_neutral
има ли изтечения по задната стена?
има ли гноини налепи по сливиците?
има ли налепи по дъгите?
има ли хиперемия и/или хипертрофия на сливиците?
има ли увеличени лимфи възли?
....
как са ушичките?
трябва да го види педиатър или унг... да се обсъди включването на подходящ АБ...
аз бих направил изследване на урина...

# 26
  • Мнения: 822
Днес я прегледа дежурната лекарка, която не е педиатър. Слуша гърдичките - чисти. Няма кашлица, няма хрема, няма налепи - съвсем леко зачервено гърло и обложен език.
Температурата е единствения симптом - днес стигна до 39 и 6.
Исках да попитам какво мислите за Tamiflu®? Сега четох ето тук http://www.spri-gripa.info/?op=page&lan=BG&page=kids1 . Чудя се дали , докато все още има време да започнем с него?

По принцип вече процедирам така - първо изследвания на кръв и след това при педиатъра, защото , незнам по каква причина, педиатъра винаги се въздържа от изследвания - много трудно получаваме направления. Когато вдигна температурата вече беше петък следобед и педиатъра ни автоматично, без много обяснения ни препрати на дежурния лекар.

П.П. Има увеличение на лимфните възли от едната страна, но не много.

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 00:19 от MamaGalka

# 27
  • Мнения: 1 984
сменяме педиатъра... аз не ползвам тамифлу. има твърде много отрицателни реакции... виж ако говорим за H5N1... да .... няма температура без причина... друг е въпросът че понякога просто трябва търпение...

# 28
  • Мнения: 822
сменяме педиатъра... аз не ползвам тамифлу. има твърде много отрицателни реакции... виж ако говорим за H5N1... да .... няма температура без причина... друг е въпросът че понякога просто трябва търпение...

Благодаря за отговора   bouquet

Мислим по въпроса с педиатъра, но проблема е , че няма на кой друг "по-добър" да се спрем.
Днес мислихме да ходим на частен преглед.
Ще видим понеделник какво ще стане. Дано до тогава сме по-добре.

# 29
  • Мнения: 117
Растат ли ви зъби, при нас при всеки следващ зъб вдигаше с 0.5 единици - така стигнахме до 38.5 от зъби без никакви други симптоми. Аз не вярвам че температура се вдига при растеж на зъби, но сина ми вдигаше температура повече от 8 месеца при всеки нов зъб особено при кучешките и първите кътници.

Общи условия

Активация на акаунт