Детето ми е с температура 36,9?!

  • 5 897
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
36.9 Е нормална телесна температура !
Peace Нямаш повод за притеснение!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
Осцилококцинума превантивно се дава веднъж седмично при грипен сезон. Точно както са казали, една дозичка във вода, стайна температура.
Витамин С също можеш да дадеш, пак във вода, но поне половин час след осцилококцинума.
И аз съм се шашнала, че на гости ми дойде една позната с хрема и кашлица - била настинала - доста се ядосах и уж изолирах беба, но превантивно дадох осцилококцинум и витамин С, друг е въпроса, че повърна първото, та утре ще повторя. Дано и на двете бебчета им се размине.

# 17
  • Мнения: 106
Ох, и аз снощи се бях шашнала. Малкият имаше Т 37,8 под мишничката и аз взех че му дадох Панадол, а май не трябваше.  Embarassed Сега съм по-спокойна като прочетох темичката  Mr. Green
А при нас Осцилококцинум може ли?

# 18
  • Мнения: 1 298
Не бих дала лекарства за такава температура. Всъщност това не е висока такава.
Аз понякога и за 39 не давам, а какво остава за 37. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 1 524
А при нас Осцилококцинум може ли?
По принцип може, но докато са малки винаги първо питам педиатърката си - колкото и да знам, колкото и да чета, каквито и съвети да получавам се съветвам и с лекарката си.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Т на децата е малко по-висока от тази на възрастните, до 37.5 под мишницата се води, че нямат Т.
Вярно!Пък и да ти кажа,за първи път виждам някой,който смята 36,9 за температура newsm78
Ами че то това си е нормалната!Ти колко мислиш,че трябва да е?

# 21
  • Мнения: 377
Не е проблем тая Т!
Осцилококцинум можеш да дадеш максимум 2 на ден като са сутрин и вечер, ако детето е болно.Ако има контакт със заразно болни (грип)- едно на ден , а профилактично 1 на седмица .Нашата д-рка ни го е изписвала така .Както са ти писали и момичетата по горе разтворен във водичка (малко количество) , като целта е да остане в устичката , а не да го преглътне в коремчето(  аз го давах със спринцофка или дозатора от панадол -а като капех по малко в устичката).Дано притесненията ти са напразни!Стискам палци!

# 22
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Панадол се дава при Т над 38. Не бива за щяло и не щяло да посягаме към лекарствата, само защото на нас ще ни е по-скокойно. С тез илачи лесно вместо да изпишешеш вежди, може да избодеш очи.

# 23
  • Мнения: 2 019
Спокойно,това не е Т за притесненение Hug
Peace

# 24
  • Мнения: 106
Панадол се дава при Т над 38. Не бива за щяло и не щяло да посягаме към лекарствата, само защото на нас ще ни е по-скокойно. С тез илачи лесно вместо да изпишешеш вежди, може да избодеш очи.

Съгласна съм, но понякога просто така се получава, колкото и да се опитваме да сме спокойни (по ред причини). Благодаря за отговорите . Вече знам  Grinning Hug

# 25
  • Мнения: 1 335
Благодаря на всички, дадох Осцилококцинум... ама той си го изгълта, не е преседявал в устата Simple Smile Давам и по 1 ампула на ден вит. Ц...
Но се обадих и на лекарката и тя ми каза, че тази температура е нормална... ама се притесних, защото и двамата с мъжа ми сме болни и ме е страх да не заразим детето.

# 26
  • Мнения: 46 520
Благодаря на всички, дадох Осцилококцинум ...

Решението си е твое ... аз действах по системата - всичко превантивно е вредно. Защото колкото повече неща даваш, толкова повече се натоварва организма и не може да се пребори сам в бъдеще.
Резултатът до сега, за 3,5 г. - 3 пъти Панадол/Нурофен (Т беше 39.7) + мултивитаминен сироп, ампули не давам, те са за венозно приложение, не за през устата  Stop, а майките около мен, които даваха превантивно, за n-ти път купуват антибиотик, може и да е случайно, но риск печели, риск губи  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Да има и друго, на тази възръст, повече от 7 дни не може да приема вит. С детето, т.е. ако се разболее след някой др ден, няма да можеш ни витамин, ни осцилококцинум да му даваш, защото си давала превантивно, ей така  за вс случай....

# 28
  • Мнения: 124
И аз знам от педито че до 38 градуса не е проблем за бебетата,а при вас на тази възраст може и зъбки да са.Когато аз и мъжа ми бяхме болни и ходехме с маски педито ни каза ,че евентуално и бебето ще прихване,но ще го изкара доста по леко от нас.

Общи условия

Активация на акаунт