За Изопринозин-а

  • 433 883
  • 441
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Много съм доволна от лекарството. Имах лимфни възли, които лекарите искаха да ми махнат заедно с друга операция, но решиха да изчакат и да пробват с Изопринозина. Слава Богу след контролния преглед вече ги няма.

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Вкъщи само аз съм го пила докато карах варицела, веднага след сина ми. Факт е, че я изкарах много леко само с известно количесто пъпки, без температура, без отпадналост.... далеч по-леко от детето ми.
Лекарят ми каза, че лекарството засилва имунната система на организма, но не бива де пие продължително време.

# 17
  • Мнения: 76
Преди 3 месеца ме оперираха от миома.Следствие на което направих срив на имунната система,най-вероятно от преливането на кръв и дълга операция Sad.Онзи ден по-точно във вторник ми изписаха изопринозин.Ходих при специалист-дерматовенеролог.Предписа ми лечение с изопринозина 2 месеца.Седем дни 3х2,а после по 2 табл. дневно наведнъж.Чета всичко написано от вас и да ви кажа доста се страскам ,за този мой период на приемане от 2 мес..А и д-ра, който ми го изписа сега е в отпуск.Незнам ,какво да правя.Ако някой е приемал това лекарство за дълго време и за какво  Praynig да пише.  bouquet

# 18
  • Мнения: 60
Пила съм го за стимулиране на имунната система, тъй като боледувах постоянно от пневмонии. Приемът на антибиотици я беше отслабил, а и вече не ми действаха.
Курсът беше 4 месеца, 5 дни 3 х 1, 2 дни почивка, 5 дни 2 наведнъж, 2 дни почивка......Комбинацията беше Цитросепт, Бронхо-ваксом, Антиоксиданти, Изопринозин, Енгистол.

Общо взето не съм усетила някакви странични ефекти, но е факт че не съм и боледувала от тогава. Преди това три години постоянно пневмонии и антибиотици.

Все пак не знам до колко е правилно да се дава на малки деца като имуномодулатор. Може и да има странични ефекти.

Енгистол са на хомеопатичен принцип и са доста по-подходящи за деца. Да не говорим, че е и доста доста по-евтин.

# 19
  • Мнения: 162
Давала съм и на двамата си сина ,но по-скоро като противовирусен препарат а не като имунастимулатор.Не съм особено очарована от ефекта.

# 20
  • Мнения: 3 929
Давала съм го на детето, но нямаше ефект. Честно казано, не знам и точно какъв ефект трябваше да има. Не мисля, че е имуностимулатор. По-скоро се изписва като антивирусно лекарство в комбинация с други за преборване на вирус.

# 21
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И на дъщеря ми и го изписаха. По схема 5 дни по половинка сутрин и вечер, събота и неделя почивка. А как точно го давахте, стривате ли хапчетата, че моята щерка още не може да пие цели хапчета?

# 22
  • Мнения: 1 545
Да, можеш съвсем спокойно да го стриеш  и да го смесиш с пудра захар. Пак може да го усети, но поне малко ще го замаскираш.

# 23
  • Мнения: 1 144
На Косето (5 г. и половина) го изписаха сега след близо месец рецидивиращи ангини и ринити. Ще го пие, докато чака резултата от гърления секрет. Има някакъв растеж, но все още няма крайни резултати, а понеже вече пи един антибиотик безрезултатно, явно докторът реши да изчака и да види точно на какво ще реагират бактериите и за да не се влоши детето, му даде изопринозин. Поне аз така си обяснявам, че му го предписа, а каза, че антибиотик ще даде в понеделник, като излезе антибиограмата.

# 24
  • Мнения: 59
Много лекари го изписват според мен за щяло и не щяло.А в някои страни от ЕС е забранен.Затова се чудя каква е ефективността му?

Б и ли казала о къд имаш такава информация-? Доста е притеснително

# 25
  • Мнения: 62
Изопринозина се приема само по време на заболяване и осъществява защита само срещу вируси. Т.е. ако инфекцията е бактериална, все едно не пиете нищо . Не може да се използва за профилактика. Не знам защо го изписват за повишаване на имунитета. Освен това при проблеми с бъбреците не бива да се използва

# 26
  • Мнения: 130
В момента го пия-3 пъти по 1 на ден за период от 30 дни. Не съм съгласна с предния постинг, тъй като на мен ми го изписаха именно поради факта, че в момента в организма ми ротича инфекция. Разбира се, не съм медицинско лице и мога да бъркам, но споделям своя опит. Пък и ако не е толкова ефективен, защо ли тогава цената му е толкова висока?

# 27
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Изписаха го на дъщеря ми, но аз се притесних да и го давам след прочетеното из нета. Личната и го изписа като имуностимулатор, а тя не боледува често и сериозно. Останаха ми таблетките и от два дни го вземам аз, еднократно по две таблетки за 5 дни. В момента ме е грабнал много як вирус. Сериозна кашлица, червено гърло, хрема и три херпеса на устните  #Crazy. Ще видя как ще ми подейства и ще пиша. Правиха ми една интервенция, която явно ми снижи имунитета.

# 28
  • Мнения: 59
Много лекари го изписват според мен за щяло и не щяло.А в някои страни от ЕС е забранен.Затова се чудя каква е ефективността му?

Ще попитам пак, защото  миналия път не ми отговори. От къде имаш такава информация- че е забранен- наистина бих искала  да  знам! Дано не те затрудня!

# 29
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Изопринозинът е страхотен!Спасява ми положението без антибиотик толкова пъти!Като почне да кашля или има хрема детето му давам веднага и за 3 дена спира.Не съм чувала да е вреден.Освен това може да се дава 3 месеца без прекъсване.


сигурна ли си,че може да се дава 3мес.без прекъсване #Crazy-всеки ден в продължение на 3мес.?!курса се провежда 3мес.като се дава само по 10 дни в месец.могат да се увредят бъбреци или други органи.

Общи условия

Активация на акаунт