За Изопринозин-а

  • 434 172
  • 441
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 201
При нас симптомите се завърнаха + температура. Следва АБ. Това ме води на мисълта ,че Изопринозина не си е свършил добре работата и сме отанали недоизлекувани Sad Cry Confused
Съжалявам за това. Hug
Естествено,че не помага.Поредното тровене на децата ни. Tired
За АБ не знам,все пак с повишаването на Т,означава,че организмът се бори и може да се справи,евентуално. Peace

# 46
  • Мнения: 1
http://www.bda.bg/bdias/2839d.pdf  Моля прочетете за да разберете!!!

# 47
  • Мнения: 927
На мен пък много ми помогна да изкарам варицелата леко. Още няма и седмица откакто се разболях, а пъпките ми вече завяхват и се чувствам добре.

# 48
  • Мнения: 146
Здравейте,
Ние също сме го взимали доста пъти и на малката съм давала(2г) и на баткото(5г)
Мисля, че е помагал. Понякога човек се чуди, защо болеста неможе да се стопира въпреки , че я хваща навреме...въпрос на вирус, понякога са по силни и просто децата не успяват да се преборят.
Дори съм си мислела, че няма как да знаем дадено лекарство дали помага винаги, защо незнаем как е щяло да протече всичко и без него.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Дори съм си мислела, че няма как да знаем дадено лекарство дали помага винаги, защо незнаем как е щяло да протече всичко и без него.

Точно така е  Peace Аз всеки път като чета подобни теми си го мисля  Laughing

Вярно ли е, че при варицела специално се дава на малко по-късен етап от болестта /когато всички пъпки избият/ за да не забавя избиването им, ако се даде от самото начало.
Днес е 4 ден с варицела на дъщеря ми и започнах да го давам чак от днес - дали не сме закъснели вече или така трябва  Thinking

# 50
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И на дъщеря ми е изписван , като профилактика приз зимният период.

# 51
  • Мнения: 222
Аз го пия единствено,когато ми се появи херпес и ми помага,много по-бързо ми минава.Неприятното е,че ми се гади малко от него...Но при всеки е различно...

# 52
  • Мнения: 1 187
Синът ми го пи три месеца по схема, но въпреки това боледуваше много.

# 53
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Давала съм го на малкия когато усетя че започва настинка, хрема и т.н. Винаги е имал страхотен ефект - или симптомите изчезват напълно или заболяването протича много леко. Винаго обаче след консултация с лекар и под схема. Благодарение на Изопринозина сме си спестили много антибиотици.

Чувала съм обаче (от приятелка педиатър), че при превишаване на дозата и при продължително приемане може да увреди черния дроб.

Дори съм си мислела, че няма как да знаем дадено лекарство дали помага винаги, защо незнаем как е щяло да протече всичко и без него.

Точно така е  Peace Аз всеки път като чета подобни теми си го мисля  Laughing

Вярно ли е, че при варицела специално се дава на малко по-късен етап от болестта /когато всички пъпки избият/ за да не забавя избиването им, ако се даде от самото начало.
Днес е 4 ден с варицела на дъщеря ми и започнах да го давам чак от днес - дали не сме закъснели вече или така трябва  Thinking

Н а т и   мисля че сте позакъснели малко. За да има оптимален ефект, трябва да започне да се дава в самото начало...

# 54
  • Варна
  • Мнения: 311
Искам да питам по колко да давам на 5г.дете?В листовката пише,че се дава по една таблетка на 10кг.Дъщеря ми тежи 18кг.,и се чудя по колко да и давам?По две на ден или по една и половина?И колко време се дава?Искам да почна да и давам,уж да я подсиля малко,че изкара Варицела сега.

# 55
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Искам да питам по колко да давам на 5г.дете?В листовката пише,че се дава по една таблетка на 10кг.Дъщеря ми тежи 18кг.,и се чудя по колко да и давам?По две на ден или по една и половина?И колко време се дава?Искам да почна да и давам,уж да я подсиля малко,че изкара Варицела сега.

Ако е само за подсилване дозата е наполовина (моят син е 25 кг, стандартно му давам по 2 и половина капсули, а когато му давах само за подсилване - по една капсула). Според мен трябва да даваш по една......но пък аз не съм лекар.....по-добре медицинско лице да си даде мнението. А защо не пробваш с някакви витаминчета вместо Изопринозин?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 311
Ами и аз вече се чудя к'во да я правя?Какъвто и вирус излезе и тя го е хванала!Сега взех една опаковка и си мисля да и давам известно време(само дето не знам колко),и аз да пия,че не съм карала проклетата Варицела като малка,та чакам сега да я изкарам!

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
Искам да питам по колко да давам на 5г.дете?В листовката пише,че се дава по една таблетка на 10кг.Дъщеря ми тежи 18кг.,и се чудя по колко да и давам?По две на ден или по една и половина?И колко време се дава?Искам да почна да и давам,уж да я подсиля малко,че изкара Варицела сега.

Аз го давам по схема, предписана от лекар - първата седмица 2х1, а на втората седмица по 1 хапче на ден и така до 1 месец прием най-много.
Дъщеря ми е около 21 кг.

# 58
  • Мнения: 927
Аз честно да ви кажа на детето си не бих го дала. Има толкова по-добри и естествени имуностимуланти. При мен варицелата мина за 6 дена, може би благодарение на изопринозина и докторката дори ме обяви за медицинско чудо  Laughing , Но когато казах на хомеопата ни, че съм го пила на своя глава, той ми обясни ,че в дълготраен план, лекарството влияе доста негативно на организма. Беше ми казал да очаквам бронхит или пневмония като отражение от изопринозина  Shocked Е, чак до там не стигнах, но изкарах ужасен грип някилко дни след варицелата и бях на легло ден преди важно пътуване  Rolling Eyes.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 311
Ами то явно всяко нещо си има и положителни и отрицателни влияния върху организма!Ама нали след Варицела има спада на имунната система,и аз затова си мисля да почна да и давам?Иначе нямам нищо против хомеопатията,но при моята дъщеря не се отразява добре.Един път съм водила малката при хомеопат,но за себе си знам , че вече няма да отида.Детето беше здраво , но се обърнах към хомеопат след 2 вирусни пневмонии , по съвет на приятелка,която има две деца. Тази лекарка много им е помогнала,защото и те много са боледували, и от много АБ на едната и дъщеря се е получило някакво усложнение и т.н.След обстойния "разпит" ,който продължи около 2 часа, изписа на детето ми(беше на около 8 месеца тогава)някакви лекарства на гранули и разни такива.Аз естествено ги  купувам и почвам да давам както ми е казала,но................резултата беше много лош!На кратко казано,бях с детенце в инфекциозното за 14 дни и беше ужасно!И затова давам други неща за имунната система,'щото  явно е по кекава,и често боледува!И сега съвсем се обърках!Да давам или не "Изопринозин" на детето?

Общи условия

Активация на акаунт