Дълга разходка и кърмене

  • 2 447
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И аз се притеснявах, но при мисълта да тичам в къщи за всяко хранене ... свиква се.

# 16
  • Мнения: 100
На мене никога не ми е идвало на ум да се прибера до вкъщи, за да кърмя  ooooh! Аз където живея, то по добре хич да не излизам. Естествено почти никога, никой не разбира, че кърмя. Аз си имам специални дрехи за кърмене, както е писала и Шаманката едната блуза нагоре, едната надолу, бебето лапва гърдата и то нищо не се вижда  Laughing Или сядаш на някоя крайна пейка и се обръщаш с гръб. Има много варианти човек да си улеснява живота, а не да го усложнява. Все пак не е срамно да храниш детето си, правиш го дискретно и всичко си е ОК  Peace

# 17
  • Мнения: 252
Кърмене навън само трябва да се престрашиш, първия път е решаващ, след това вече всичко си тече гладко,аз и кафета кърмя, просто се обръщаш с гръб и това е.  реших че като ми е глдано детето няма да тичам към къщи с количка с ревящо бебе в нея, а и това ограничава мястото за разходка. Все трябваше да обикалям квартала и като ревне (а е на поискване не под час за да знам кога ще огладнее) бегом към вкъщи.  Давай по смело

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Кърми си бебето навън.
Не ми е и хрумвало да се притеснявам, още по-малко да търча нагоре - надолу по стълбите с количката /натоварена евентуално и с покупки за приготвяне на вечерята на големите  Mr. Green/. Кърменето, освен, че е най-доброто за бебчо, е и най-лесното за мама - храната винаги си е с теб - използвай я в оригинална опаковка  Laughing, няма нужда да се цедиш, да слагаш в шишета и др. подобни.
Просто се отпусни и всичко ще си дойде на мястото.
 Hug

# 19
  • Мнения: 295
И аз се притеснявам,те парковете в днешно време не са пълни толкова с майки с деца,колкото с пенсионери и клошари по пейките.

Аз обикновено ако искам по-дълга разходка,отивам да кърмя до офиса.

Но най-вероятно ще се престраша скоро,поне имам подкрепа от семейството ми.Веднъж излизахме с мъжа ми и аз бързах да се прибирам и после исках пак да излезем,та той ме попита:За какво тогава бързахме,можеше да го нахраниш навън?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз кърмех навън.  Peace Много лесно беше, не съм се притеснявала от никой. Никоя от другите майки, с които излизаш ли не кърми? Ще ти бъде най-лесно да се отпуснеш, ако кърмите двете заедно примерно или поне видиш как тя кърми навън. Почти всички от майките, с които аз излизам кърмят и още от началото това ми спести притесненията. Винаги заедно си кърмихме... Joy

Не прави грешката да цедиш и да даваш на бебето си от шише. Първо има опасност да престане да суче и второ, ако си цял ден навън и не кърмиш ще се получи прекалено голяма пауза. А за поддържане на лактацията е нужно често кърмене.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 117
И аз кърмех навън постоянно  Mr. Green В началото се криех като мушморок и ме беше много срам , но това беше кратко Simple Smile Прочетох във форума някоя и друга окуражителна статия и теми за кърмене навън и повече не ми пукаше.Мятах една пеленка през рамо , ако дрехата ми не е по-широчка и то изглежда като ,че бебето спи в ръцетете ти.
Пък това дето им е лесно на майките с адаптето хич не е така според мен. Млякото си е постоянно в гърдите и можеш и цял ден да не си си вкъщи , докато другите трябва да носят доста шишета , кутии с млека и води за цял ден.  Crazy

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
И аз навън... изобщо не съм се притеснявала, то нищо не се вижда... само човек, които знае от по- личен опит какво става, се досеща.
Ей ме тук на риба... пълно е наоколо с мъже- риболовци... идея си нямат освен ако си нямат от същото кат' мен в къщи или от приятелското/ роднинското обкръжение ....  и тук  в парка...
Само ми е тормоз с тия подплънки, да извадя и тях освен цицата ooooh! ... ама няма начин... ако вземат да отпаднат, спупер ще е. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 467
Първо и мен ме беше срам. Търчах до колата за всяко кърмене. Това първите 2-3 месеца. След това се престраших, но пък падаше едно завиване с одеалце докато кърмя  ooooh! Сега съвсем дискретно само си гушвам детето и готово. Най не ме забелязват сега - като кърмя без много да питам, гледам и завивам Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз още преди да родя бях подготвена, че няма нищо срамно от това да се кърми на вън. Сега въобще не ме е срам. Кърмя в парка, в градинката, в кафето - където се наложи там.

# 25
  • Мнения: 941
Кърмя навън. И аз в началото имах задръжки, но сега нямам проблем. Покривам бебето с одеалце и дори аз забравям, че кърмя  Mr. Green
и аз така  Peace

# 26
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Веднъж кърмих в пробната на магазин Mr. Green Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 6 258
Кърмя си навън. Simple Smile С баткото така първите 1-2 пъти ме беше срам и си мятах на рамото и в/у него една тънка тензухена пелена. Важното е да се престрашиш 1-2 пъти, слагаш количката пред теб. Вече съм кърмила къде ли не, май само в градския транспорт не съм. Laughing А и сега напоследък кърмя и наблюдавам баткото като си играе, та и подвиквам понякога след него. Laughing Случвало ми се е деца да идват и да ме питат какво прави бебето, като кажа, че суче, ме питат: "а къде е шишето?".

# 28
  • Мнения: 668
Кърми си навън - не е толкова страшно!
С първото ми дете така и не се престраших, винаги гледах около времето за хранене да съм някъде при познати - в бившия ми офис където работех тогава, в службата на майка ми, у някоя от бабите ми или в къщата на нашите...
Но сега просто нямам такива възможности защото освен бебето имам прикачено и едно "ремарке" на 3 и 1/2 и не е толкова просто. Опитах веднъж и то даже беше на кафе, и май никой не разбра. Вчера и днес също си кърмих навън - вчера в една градинка, днес в едно кафене. Даже незнам и някои от хората с нас на масата дали разбраха че се кърмим или не.  Wink
Така че аз съм за кърменето навън - винаги прясно и с точната температура за бебчо.  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 098
Кърмя навън от първия ден. Завиваме се с пелена.

Общи условия

Активация на акаунт