Сладко ДЕКЕМВРИйче мило, 8 март на мама честитило!

  • 11 875
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 482
Нели, нищо не пречи да го заведеш за твое успокоение. И аз сега изгледах "Часът на мама" по Нетерра, защото точно по време на излъчването бяхме на ортопед. Наистина, получихте ли разрешение на проблема? Много добре изглеждахте и двете и много добре се държахте пред камерата, браво!

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 22:40 от zhaygarova

# 241
  • Мнения: 42
Нелили и нашата педиатърка ни беше казала, че всичко ни е наред и нямаме нужда от ортопед. Но ни даде направление да отидем все пак.

Скорпи, наистина сте много сладки с малката Яна  Hug
Дано това ви е било от полза.

Аз съм със запушен нос. Едвам дешам и света ми докривява  #Crazy

# 242
  • София
  • Мнения: 1 078
О-о, Цвети, Маце, благодаря за ЧРД-то, утре пак Mr. Green Сега вече няма какво да подсещам, повече от това - здраве му кажи Mr. Green
Нонич, забравих днес да пиша колко много се радвам за теб, че успяхте най-накрая даостанете само на кърма   bouquet Знам колко старания положи и съм щастлива заедно с теб, наистина Hug

Скорпи,в момента гледам предаването. Кефиш ме, шъ ти звънна. Най-вече затова, дето го каза Цвети. Ние наистина можем да пробваме да "разменим" бебетата. какво ще кажеш да се срещнем другата седмица и да се опитаме аз да накърмя Яна, да видим дали ще поиска, а ти Филип да се опита той да ти изсука гърдите. Не съм сигурна дали ще постигнем успех - вчера се опитах да накърмя бебето на приятелката ми, т.к. се замотахме в МОЛ-а,а тя не беше подготвена с храна, но то не поиска Confused Дали защото вече беше се разревал, дали защото усети, че не съм майка му, но факта е, че не пожела. Но имаш моето предложение, ако прицениш, насреща съм. Hug

# 243
  • София
  • Мнения: 1 020
Айде и аз днес да се разпиша.
Скорпи много ми хареса в предаването, ама се ядосах честно казано, че така и не казаха какъв може да ти е проблема. За мен предположеието на Попиванова, че едва ли не бибата може да промени начина на сукане не ми се видя много основателно. Та Ема от 20-тия ден яде с шише, а ето на - сега сме само на гърда, с изключение вечер и детето си яде и не му се е променил сукателния рефлекс.
Кажи след като свърши предаването обърнаха ли ти малко повече внимание.
Ние и днес не излизахме и вече леко откачам, надявам се утре да е по-хубаво времето та да поскитаме малко.
Магинти оправяй се ей. Стига вече с тия болести да му се невиди.
Нели и ние още не сме ходили на ортопед и честно казано не знам дали ще отидем.
Вещичка      bouquet Hug

# 244
  • Мнения: 13
Здравейте.
Аз малко да се оплача,този вирус и мен неще да ме пусне,но това е бял кахър дето се вика.
Вчера ни сложиха първите две имунизации и никак не ги понесохме добре.Малкото ми ,послушно и спокойно бебче цяла нощ беше с 38.5 и не спа като хората,горкото.Накрая го взех в нашето легло за пръв път от както се е родил.Това ми е първата безсънна нощ,но това не епроблем,лошото беше ,че много се измъчи бебчо-иска да спи,а не може и само пъшка.Днес пак е много кисел и много жално плаче.Дано утре да е добре. Е,оплаках се.Дано при вас всичко е добре.
Лека и спокойна от нас.

# 245
  • Мнения: 1
Зравейте момичета!
Чувствам се виновна, че изоставих форума ни напоследък Embarassed , но не ми остава много време... за сметка на това Анима ме информира какво става с вас (докато се разхождаме) и ми каза за днешната изява на Скорпия  Simple Smile
Бях някак си горда, че наша мама е в "Часът на мама"...
Подкрепям момичетата, че в крайна сметка не чух конкретен отговор на проблема на Скорпия. До скоро това нежелание за сучене беше и наш проблем, но напоследък Елена пак започна да си суче нормално.
Топчица стана ми мъчно докато четях поста ти. Дано отмине бързо неразположението. При нас мина без температура, но с подуто краче и много плач.
Нонич, прочетох че си успяла да минеш само на кърма. Браво на теб, предполагам какво ти е коствало. Аз за сега успях да си увелича кърмата, но имаме само едно хранене изцяло на кърма.
Да кажа също така, че ние сме сравнително добре, като изключим проблема ни с акането, заради който стигнахме до "Токуда" в понеделник.
Клер, аз вчера бях като теб. Явно от времето с ужасно главоболие, а Елена не спираше да нервничи и мрънка. Принудих се въпреки вятъра да излезнемпоне за 30 мин. Днес обаче се разходихме 2 часа.

Усмихната вечер момичета!

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 4 727
Лелеее, колко имам за четене  ooooh!
По колко перлички Осцилококцинум се даваха? Търсих, но не можах да открия  Sad
Отивам да ви чета

# 247
  • София
  • Мнения: 1 078
Шанталче, някои дават по 5-6 перлички, аз давах колкото се изсипят, но да е по-малко от цялата доза, а пък някой ми каза, Розата ли беше или някой друг, че и по цяла доза са давали.

Скорпи, виж тук,не сисама, има други с твоя проблем, така че не се отчайвай.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 020
Шантал аз пиех 3 пъти на ден по 5 перлички.
Сега и тук е момента да благодаря на всички за подкрепата, която ми указаха в моя труден път към успешното кърмене. Определено ако го нямаше форума едва ли щях да успея.
Първо приятелките ми, които са с деца ми викаха "Абе я дай шишето, лесно е!", майка ми всеки път като ми се обадеше и разбереше, че детето яде "Пак по никое време!", педиатъра "По 15 минути на двете гърди и после добавка".
Добре, че беше една моя приятелка с дете 6 месеца по-голямо от Ема (благодаря ти Боряна) и форума.
Страхотни сте. Благодаря ви от все сърце  Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 22:16 от nonich

# 249
  • Мнения: 1 210

Скорпи,в момента гледам предаването. Кефиш ме, шъ ти звънна. Най-вече затова, дето го каза Цвети. Ние наистина можем да пробваме да "разменим" бебетата. какво ще кажеш да се срещнем другата седмица и да се опитаме аз да накърмя Яна, да видим дали ще поиска, а ти Филип да се опита той да ти изсука гърдите. Не съм сигурна дали ще постигнем успех - вчера се опитах да накърмя бебето на приятелката ми, т.к. се замотахме в МОЛ-а,а тя не беше подготвена с храна, но то не поиска Confused Дали защото вече беше се разревал, дали защото усети, че не съм майка му, но факта е, че не пожела. Но имаш моето предложение, ако прицениш, насреща съм. Hug

На мен днес идеята ми беше да кърмим заедно, белким мама малко се успокои. Такава радикална идея не ми беше хрумвала. Ама явно ще остане за друг път срещата със сватята.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 626
Осцилококцинума не се ли изсипва цяло шишенце под езика? Поне аз така правех. Или питането как да се дава на бебе? Ако е второто, и мен ме интересува.

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 4 727
Шанталче, някои дават по 5-6 перлички, аз давах колкото се изсипят, но да е по-малко от цялата доза, а пък някой ми каза, Розата ли беше или някой друг, че и по цяла доза са давали.

Veshti4ke , много ти благодаря  Hug
Стягаш ли софрата, че не съм вечеряла, да имам място за почерпката  newsm03

# 252
  • Мнения: 482
Май съм го казвала, но пак ще кажа, нашата лична каза да давам 1 доза, разтворена в 50 мл вода и да ги изпие за целия ден. Това беше като ни беше болен баткото. Аз ги разтворих в 2 лъжички вода, тя едва и толкова изпива. А Деян като беше бебе, един лекар ми беше казал по 1/3 доза 3 пъти на ден в малко вода, което си е същото. Аз и сега им давам, като се заговори за грип - по 1 доза веднъж в седмицата и на двамата, така пише и в листовката и не е посочена различна доза за бебета.

# 253
  • София
  • Мнения: 210
Привет-мривет!
Макар да продължавам да сополивя и кашлюкам, днес най-накрая излязох на разходката и въпреки силния на моменти вятър беше разкошно пак да пораздвижа старите кокали и то в приятна компания.  Grinning Поради тази причина изпуснах "Часът на мама", но сега ще си го пусна да го изгледам.
Скорпи, искам да ти кажа, че адски много ти се възхищавам на усилията, които се надявам и с цялото си сърце ти пожелавам да се увещаят с успех. 
Нонич, много много се радвам, че си успяла да се върнеш изцяло към кърменето. Но при нас яденето от шише си оказа влияние и той изобщо не суче толкова добре, колкото преди. Е, аз пък съм упорита (защо по дяволите не бях малко по-смела и упорита преди да започна да дохранвам  Banghead ) и освен вечер преди лягане не давам вече АМ, но затова пък се храним постоянно. П.С. А снимката е много яка,  а  Heart Eyes
За Осцилококцинума - аз го давам по половин доза на ден, но разтворен в кърма.

# 254
  • Мнения: 42
Май съм го казвала, но пак ще кажа, нашата лична каза да давам 1 доза, разтворена в 50 мл вода и да ги изпие за целия ден. Това беше като ни беше болен баткото. Аз ги разтворих в 2 лъжички вода, тя едва и толкова изпива. А Деян като беше бебе, един лекар ми беше казал по 1/3 доза 3 пъти на ден в малко вода, което си е същото. Аз и сега им давам, като се заговори за грип - по 1 доза веднъж в седмицата и на двамата, така пише и в листовката и не е посочена различна доза за бебета.

И аз говорих с нашата педиатърка и тя каза 1 доза да я разделя на 3 и да я давам разтворена в малко водичка между храненията. И по 1 ампула витамин С от 2 мл. веднъж на ден.
Между другото вит.С го няма при нас на ампули в нито една аптека. Казаха ми, че са го спряли от производство.

Общи условия

Активация на акаунт