От къде пазарувате качествени зеленчуци ?

  • 3 341
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Единият вариант са щандовете с био продукти(Пикадили, ХИТ- младост), другото, което правя,но само като имим време също така ги кисна в студена вода, но вътре има 2 лъжички сода за хляб.

А колко време ги киснеш във вода? И защо се слага сода, не е ли вредно за мъника? И последен въпрос - като се киснат така освен че не остават нитрати, остава ли изобщо нещо? newsm78

# 16
  • Мнения: 1 085
Когато едни плодове или зеленчуци са добре измити и покиснат малко във вода няма проблеми според мен.По телевизията го чух веднъж гледам че и другите мами са го казали.В бон апети беше една жена и се занимаваше точно с това показваше кои продукти са най - добри за деца и Иван Звездев точно това е попита и тя отговори точно така Wink

# 17
  • Мнения: 1 085

А колко време ги киснеш във вода? И защо се слага сода, не е ли вредно за мъника? И последен въпрос - като се киснат така освен че не остават нитрати, остава ли изобщо нещо? newsm78

На този въпрос мога само да кажа че уча в момента Биология и Химия и са ни преподавали за нитрати , витамини и т.н.Понеже 4астиците на витамините са по големи от тези на нитратите при киснене много по трудно могат да излезнат, докато при варене е обратното.Затова при варене излизат много витамини.Ако се прекали с кисненето на зеленуците може и витамините да излезнат.
И още един съвет след киснене на каквото и да било във вода след изкарването им от водата просто ги изплакнете Wink

# 18
  • Мнения: 145
Bunny87, благодаря за инфото!  bouquet Само не разбрах нужно ли е да се слага и сода или само вода е достатъчно и колко време е добре да се киснат, за да останат витамините.

# 19
  • Мнения: 1 085
За содата не съм чувала , другите мами знаят.А за кисненето знам че 15-20 минути е достатъчно!
Аз говерех да не се прекали например с чесове но 15-20 мин. е ок! Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Купувам си от пазара. И после в студена вода.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 726
ХИТ! Peace

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не се вманиачавам толкова.
Накисвам обелените зеленчуци и толкова.
След пребиваването ми в чужбина, където купувахме безвкусни плодове, земленчуци, които нямаха вкус, изглеждаха идеални и не се разваляха дори и след месец, смея да кажа, че българските са вкусни и направо страхотни!

# 23
  • Мнения: 673
 И аз не се вманячавам. Пазарувам от Кооперативния пазар в Люлин.
 То само нитратите да ни бяха проблем. А знаете ли какво дишаме специално ние софиянци?
http://www.dnevnik.bg/lib/showimg.php?filename=zx500_453274.jpg

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace

И аз съм чувала за този метод  Peace

# 25
  • Мнения: 902
бях чела, че специално за южните плодове е хубаво преди консумация да се накиснат във вода с малко сода за хляб, за да се изкарат нитратите.
Но явно Rolling Eyes и ако киснат само във вода е достатъчно

# 26
  • София
  • Мнения: 167
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace

 Peace
Водата трябва да е 2 пъти повече от зеленчуците. Ако прибавиш към нея и оцет и повечко сол е още по-добре, не само за нитратите, но и за всички гадни буболечки и въшки, които се спотайват в зеленчука (особено в листата на марулките).   chef

 hahaha hahaha
вкъщи редовно ми се смеят, че овкусявам салатата още в мивката, преди да съм я измила, ама ...   box

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
От кварталното магазинче. После кисна във вода.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
От зеленчуков магазин-квартален,а после кисна във вода.

# 29
  • Мнения: 902
не трябва ли да се киснат само 10мин зеленчуците?

Общи условия

Активация на акаунт