ФОНДЮ

  • 8 832
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 655
наистина съм сугласна,че е така. Peaceще се поправя Hug

# 16
  • Мнения: 762
Аз все пак не разбрах-слага ли се мазнина или сирената се разтопяват от собствената си?
А някой знае ли какви подправки се слагат ако се прави с бира,а не с вино?

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако правиш фондю със сирене не се слага никаква мазнина.
няма фондю с бира, слага се сухо бяло вино.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Съгласна съм с asyalein - и аз знам, че фондю се прави с бяло вино и три вида сирена - грюер, ементал и третото не помня, но тя е посочила. После се топят хапки в това. А месо, което се пържи и с дълги вилици се изважда и т.н. се казваше нещо друго май  newsm78, във Франция си има име, но не го помня. Сигурно Блонди има предвид това, не знам.  Rolling Eyes
Тъкмо взех да си мисля, че съм си объркала представите за фондю  hahaha
Фондюто не е ли швейцарко по произход? Прави се с 3 швейцарски сирена, т.е. именно Грюер, Ементал и третото е Апенцелер  ииии черешова ракия или Кирш Mr. Green Питейте Сиренцето за сирената  Mr. Green

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
шшшшшт, Сиренце замълчи....

фондюто е традиционно за западните Алпи - френскоговоряща Швейцария, Savoyen и Piemont...
обаче и французи и швейцарци казват, че е тяхно  Mr. Green

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
шшшшшт, Сиренце замълчи....

фондюто е традиционно за западните Алпи - френскоговоряща Швейцария, Savoyen и Piemont...
обаче и французи и швейцарци казват, че е тяхно  Mr. Green

Като се има предвид какви сирена има вътре(типични швейцарски твърди сирена) е леко нахално от страна на французите да твърдят това  Mr. Green Но пък като се има предвид манталитета им нищо чудно  Mr. Green Четох някъде, че фондюто било традицонна гозба на швейцарските кравари (така де дето пасат кравите из Алпите), хората нямали друго и си правели топла супа от сирена с масълце и хляб.  Laughing

# 21
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 741
запис

# 22
Здравейте момичета,

ето и моето предложение за Фондю с ябълков сок. Вярвам, че ще ви хареса Simple Smile

# 23
  • Мнения: 243
Та в краина сметка някои ще сподели ли с какви сирена мога да си го направя и как точно  newsm78 защото нещо се поомотах,ясно ми е че оригиналните сиренца няма да ги намеря.......а искам да пробвам много  Confused

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ясно ми е че оригиналните сиренца няма да ги намеря.......а искам да пробвам много  Confused

в Метро ги има. Peace
всичко друго е компромис...

# 25
  • Германия
  • Мнения: 111
ясно ми е че оригиналните сиренца няма да ги намеря.......а искам да пробвам много  Confused

в Метро ги има. Peace
всичко друго е компромис...
От седмица и ние си имаме уред за фондю и като начало ще пробвам с готовите смески.
Asyalein, моля те ориентирай ме за готовите смески на германския пазар, че нещо не мога да ги намеря. Сигурно имат някое дългоооооооо име което не съм разпознала. Laughing

# 26
# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Asyalein, моля те ориентирай ме за готовите смески на германския пазар, че нещо не мога да ги намеря. Сигурно имат някое дългоооооооо име което не съм разпознала. Laughing

аз не ползвам готови смески Peace
аз си бъркам сама фондюто, става за 10 мин.

иначе в магазина си се казва fondue и е в прозрачен пакет настъргани жълти сирена...
на мен не ми е вкусно и ходя на вохенмаркта да си купувам сирена от производител и ароматът е невероятен, доста далечен от сирената в магазините...

# 28
  • Германия
  • Мнения: 111


Asyalein, моля те ориентирай ме за готовите смески на германския пазар, че нещо не мога да ги намеря. Сигурно имат някое дългоооооооо име което не съм разпознала. Laughing

аз не ползвам готови смески Peace
аз си бъркам сама фондюто, става за 10 мин.

иначе в магазина си се казва fondue и е в прозрачен пакет настъргани жълти сирена...
на мен не ми е вкусно и ходя на вохенмаркта да си купувам сирена от производител и ароматът е невероятен, доста далечен от сирената в магазините...
мерси   bouquet
Ще пробвам като начало с готовите смески.

# 29
  • Мнения: 243
в какво друго мога да го приготвя като нямам съд за фондю?

Общи условия

Активация на акаунт