Алергични ли са децата ни?

  • 8 375
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 164
Да. Развива бронхиална астма на алергична основа. Лекарката твърди, че алергията е към вируса, причинител на хремата, но още не сме я тествали.

# 106
  • Мнения: 3 929
Няма точно установа на този етап. Педиатрите, които са го преглеждали, смятат, че цигареният дим, на който е изложено детето, би провокирал такава.

# 107
  • Мнения: 320
За съжаление и ние сме с алергичен ларингит, откриха ни го преди седмица. Като бебе беше алергична към белтъка на кравето мляко. За наше щастие тази алергия я израсна.

# 108
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Да, за съжаление  Sad
Досега е направил 2 остри ортикарии. Първата не разбрахме от какво, защото още кърмех.
Втората към ядки - баща му има силна наследственна алергия към орехи и въпреки, че малкия хапна и изплю 1 бадем, се обрина жестоко, на плюски. Биха му Урбазон, беше на Финистил...
Ходихме на алерголог и се откри и алергия към мед, получава жестоко разтройство и от капка мед. Мъжа ми има алергия към пчели, може би за това.
Докато чакахме реда си при алерголога, минаха доста малки деца тествани за алергии с надраскани ръчички.
Мъжът ми е имал страшно много алергии - прах, треви, полени, храна... Надраснал е почти всички, уви алерголога каза, че алергиите към храна стават за цял живот.

# 109
  • Мнения: 2 614
За моя огромна радост - не!
Не знам дали е само от захранването и т.н., но факт е, че не е!  Peace
Факт е, че в последните години рязко се е увеличил броя на алергичните деца....

# 110
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, поне доколкото знам.

# 111
  • Мнения: 7 430
..до скоро нямаха такива признаци, но малкия като го ухапа комар и получи алергия  Tired
Големият от скоро получава някаква алергия, но още не сме разбрали от какво е  Sad

# 112
  • Мнения: 730
Да- към влага, плесени, акари от домашен прах. Сигурно и друго има, но тестовете са само към 12 алергена.

# 113
  • Мнения: 3 804
големите не са
а дребната има някава слън4ева  алергия-интересно 4е тя се проявява при деца с по светла кожа,а тя е тъмни4ка,а големите които са светли не са имали проблем newsm78

# 114
  • София
  • Мнения: 2 296
За щастие-не!
Но като тръгна на градина,дъщеря ми кашляше там,
докато спи,и си мислех,че е или от сухия въздух,или
от препаратите и дезинфектантите в градината.Но,
мисля,че го израсна,вече нямаме такива  кашлици.

# 115
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз по-рано писах НЕ, обаче отговора ми е по-скоро ДА. От вчера Рая е с оток на лицето- алергична реакция от ухапване. И се сетих, че преди няколко години Александра беше пламнала от пеницилин- огромни червени петна по лицето и гърдите.

# 116
  • Мнения: 441
За съжаление и двете ми деца са алергични.Каката я тествах и се оказа,че алергията е към някаква плесен характерна за нашият град.Имаме завод за лекарства и от замърсяването се развива плесен към която много деца в града са алергични.
Малкият още не съм го тествала,но в момента е с противоалергични капки и със съмнение за алергия към същата тази плесен  ooooh!

# 117
  • Мнения: 23
За съжаление и моят отговор е ДА алергична е от цъфтежа на тополите и очите много я сърбят и се зачервяват тази година минава по леко защото около нас изсякоха тополите но миналата година беше кошмарно

# 118
  • Мнения: 1 715
Баткото е със алергичен ларингит и алергия към пчели,а малката напоследък започна лятото да прави някаква слънчева алергия.

# 119
  • София
  • Мнения: 2 840
Кашля, има някаква хрема, която е твърде продължителна и беше обявена за алергична. При намазване с хустагил се обрина.

Засег атолкоз.
Ще видим по-нататък, вярвам, че ще минат тези неща с възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт