...истина или лъжа е следното?

  • 2 639
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Радва ме факта , че си чела книжки , но темата тук е не да се хвалим кой колко и какво е прочел , а да разсъждаваме над теорията...

Теорията не е твоя, това е основното, а не факта, че съм чела книжки...
А както виждаш и разсъждение съм дала. Просто не обичам плагиати.  Stop

# 16
  • Мнения: 274
Освен това... аз (като мъж с достатъчно семеен стаж) , мога да кажа , че в живота на всеки мъж (осъзнал се) идва момент, в който той свиква , че е виновен за всичко... и просто вече не му пука за изискванията!
А този момент когато дойде - какво правим? Wink

Поздрав за всички "виновни" мъже:

http://youtube.com/watch?v=8-3jf3Vj850

Сега сериозно:
Ако семейния живот е песен... ако всичко се развива добре... ако сутрин се събуждаш с мисълта, че предстои поредния прекрасен ден... ако нощем, когато ти се допие вода, ставаш и виждаш най-прекрасните хора на света да спят край теб, усмихваш се, целуваш ги, лягаш отново, прегръщаш жена си и усещаш как ти става...Ако чукаш редовно....Ако жена ти е тази, която искаш да чукаш всяка вечер...Ако тази която искаш да чукаш всяка вечер, става все по-секси с годините...Ако тази, която става все по-секси с годините ти праща често смс "искаш ли да обядваме заедно?" ....ако докато обядвате често заедно, усещаш, че би искал така да обядвате виниги и навсякъде....ако с времето, докато обядвате, деловите теми отстъпват място на спомените...ако спомените те карат да я целунеш, а в очите и  виждаш обожание...ако по време на вечеря, чуете любима песен и желанието за танц е взимно...ако вечер, когато си отваряш една бира си мислиш " копеле, аз съм един щастлив човек "....ако жената на този щастлив човек вечер си милси "това копеле дано изпие по-бързо бирата и да идва да му направя най-готината свирка на света" ....ако в хладилника ти винаги има студена бира....ако изобщо имаш хладилник....то тогава, защо да не си виновен точно ТИ за всичко това? А?


ПП... Сори! Получи се малко лигаво, но всъщност зад арогантността ми се крие един чувствителен и лесно раним човек...Simple Smile

Много "ако" използвах...Малко в стил Р. Киплинг...Simple Smile Хахахах

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 00:23 от селинджър

# 17
  • Мнения: 2 792
 Единствената истина, която си е останала за мен е че ми пука, не искам да го променям, но при нужда ще го ръководя или просто ще ме има. Не искам  никой да се променя или да ме променява, ако някой го поиска от мен, просто ще избягам.

# 18
  • Мнения: 7 723
Жената е естествено да се промени.
Все пак тя минава през разни фази на развитие.
Първо мила и невинна, после забременява и става капризна.
Минава и няколко метарморфози от сърничка до кит...
После забравя за теб и се отдава на детето с нескритото
чувство, че то е твое и е нормално да те измести.
По- късно от мила и грижовна се превръща в истерична
съпруга и взискателна майка с претенции, че ти си длъжен...
В общи линии, като краен резултат- заприличва на майка си Crazy

...а що се отнася до мъжа- те не се променят. Wink

# 19
  • Мнения: 698
Скромният ми житейски опит показва, че е истина.  Peace

# 20
  • Мнения: 281
Вярно е Joy..

# 21
  • Мнения: 16
Не е задължително да е вярно. В много "стандартни" семейства наистина се случва нещо подобно. В редките случаи обаче, когато мъжът и жената гледат в една посока и реалистично (а не клиширано-глуповато) на Живота, връзката им ще върви все напред. Оххх, това обаче пак казвам се случва толкова рядко на практика   Weary

# 22
  • Мнения: 5 940
Според мен, когато хората се женят, мислят, че са наясно докъде и как може да се промени човекът до тях, убедени са, че го познават достатъчно, за да предвидят дори границите на метаморфозите му. И двамата са почти убедени, че са намерили идеален партньор за себе си.
Семейният живот и най-вече  появата на децата, променят и двамата, и трябва да си се оженил на 18 -20 години, за да не го знаеш преди това.
Ако двамата се обичат достатъчно, ако продължават да се харесват и в промяната, ако са я предвидили и ако и двамата съзнават, че не може без нея, че това е естественият ход на живота, няма проблем, семейството не само, че оцелява, но хората в него стават все по-близки и все по-важни един за друг.

# 23
  • Мнения: 16
Според мен, когато хората се женят, мислят, че са наясно докъде и как може да се промени човекът до тях, убедени са, че го познават достатъчно, за да предвидят дори границите на метаморфозите му. И двамата са почти убедени, че са намерили идеален партньор за себе си.
Семейният живот и най-вече  появата на децата, променят и двамата, и трябва да си се оженил на 18 -20 години, за да не го знаеш преди това.
Ако двамата се обичат достатъчно, ако продължават да се харесват и в промяната, ако са я предвидили и ако и двамата съзнават, че не може без нея, че това е естественият ход на живота, няма проблем, семейството не само, че оцелява, но хората в него стават все по-близки и все по-важни един за друг.

  Hug Много мъдро казано valerie! Много хора наистина не искат някак си да приемат "промяната", за която говориш. А такава промяна винаги настъпва.

# 24
  • Мнения: 1 418
това си е така..., ама до време...
Ами когато мъжът се осъзнае?
Освен това... аз (като мъж с достатъчно семеен стаж) , мога да кажа , че в живота на всеки мъж (осъзнал се) идва момент, в който той свиква , че е виновен за всичко... и просто вече не му пука за изискванията!
А този момент когато дойде - какво правим? Wink
Различно.Някои просто продължават без много да им
пука.В крайна сметка,това е жената,която е родила
децата,майката...Други тръгват да търсят отново
идеалната,вярвайки,че я има,и ако я намерят-след
време сценарият се повтаря.Защото в една връзка,
колкото и клиширано да звучи,винаги има командир
и подчинен.Когато и двамата са от една порода,нещата
не стават.Затова има и раздели.

# 25
  • Мнения: 183
Освен това... аз (като мъж с достатъчно семеен стаж) , мога да кажа , че в живота на всеки мъж (осъзнал се) идва момент, в който той свиква , че е виновен за всичко... и просто вече не му пука за изискванията!
А този момент когато дойде - какво правим? Wink

Поздрав за всички "виновни" мъже:

http://youtube.com/watch?v=8-3jf3Vj850

Сега сериозно:
Ако семейния живот е песен... ако всичко се развива добре... ако сутрин се събуждаш с мисълта, че предстои поредния прекрасен ден... ако нощем, когато ти се допие вода, ставаш и виждаш най-прекрасните хора на света да спят край теб, усмихваш се, целуваш ги, лягаш отново, прегръщаш жена си и усещаш как ти става...Ако чукаш редовно....Ако жена ти е тази, която искаш да чукаш всяка вечер...Ако тази която искаш да чукаш всяка вечер, става все по-секси с годините...Ако тази, която става все по-секси с годините ти праща често смс "искаш ли да обядваме заедно?" ....ако докато обядвате често заедно, усещаш, че би искал така да обядвате виниги и навсякъде....ако с времето, докато обядвате, деловите теми отстъпват място на спомените...ако спомените те карат да я целунеш, а в очите и  виждаш обожание...ако по време на вечеря, чуете любима песен и желанието за танц е взимно...ако вечер, когато си отваряш една бира си мислиш " копеле, аз съм един щастлив човек "....ако жената на този щастлив човек вечер си милси "това копеле дано изпие по-бързо бирата и да идва да му направя най-готината свирка на света" ....ако в хладилника ти винаги има студена бира....ако изобщо имаш хладилник....то тогава, защо да не си виновен точно ТИ за всичко това? А?


ПП... Сори! Получи се малко лигаво, но всъщност зад арогантността ми се крие един чувствителен и лесно раним човек...Simple Smile

Много "ако" използвах...Малко в стил Р. Киплинг...Simple Smile Хахахах
Не знам дали е лигаво,но със сигурност е егоистично!!!На мен не ми пука дали в хладилника има студена бира...Има и друг живот!!!

# 26
  • Мнения: 599
То вярно, че хората се променят,но със сигурност когато съм се омъжвала,
 най-малко за такива неща съм мислила.
Та на въпроса така,както е зададен-не,не е вярно.

# 27
  • Мнения: 2 161
Долна лъжа е това.Истина е,че жената вижда мъжа идеален в самото начало,освен това всеки мъж се променя.

# 28
  • Мнения: 274
Не знам дали е лигаво,но със сигурност е егоистично!!!На мен не ми пука дали в хладилника има студена бира...Има и друг живот!!!

Верно ли? Живот без бира...Не, мерси.  То в този другия твой живот сигурно и пички няма..и футбол...О, не! Категорично НЕ! МЕрси! Ще си се радвам на този Simple Smile

# 29
  • Мнения: 757
всичко се променя и то многоооо

Общи условия

Активация на акаунт