Разпределяне на семейни финанси

  • 4 220
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 В момента и двамата работим.Моята заплата ми е за джобни, неговата е за всичко останало.Получава се нещо като мойто си е мое, неговото е общо.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Само мъжът ми работи.
Всеки месец изплаща вноска за къщата, заделя се в сметка за колежа на малкият, спестява пари.
Когато е в чужбина на работа ми оставя по около ... евро за месец. С тях плащам наем, сметки, храна, копувам дрехи на малкия, необходимото за мен.... гледам да не харча всичко  Blush
Когато си е в къщи, си имаме пликче от което всеки взима при нужда, колкото му трябват.

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 23:39 от Олинце

# 17
  • Мнения: 409
И двете заплати се превежат на обща сметка, действаме с две карти ...  Peace от миналата седмица даже въведахме пазаруването на хранителни стоки с карта, а сметките с epay  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 281
Голяма част от заплатата ми отива за храната... Thinking
Останалото покрива той Thinking.

# 19
  • Мнения: 1 763
С моето майчинство ( до скоро заплата, но за момента почти еднакви като сума) се плащат наем и сметки и то свършва. Мъжът ми си оставя заплатата в едно портмоне вкъщи и всеки си взема при нужда. Но той общо взето харчи само за цигари. За пазаруване, дрешки за детето и по-едри неща се грижа аз. За сега този вариант ни устройва, оставали сме без пари само, когато от НОИ ми забавят майчинството и в такива случаи вземаме на заем, защото не може да бавим плащането на наема.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз като имам пари докато не ги похарча не мирясвам. За това и изобщо не искам достъп до неговата заплата- иначе няма да можем да изкараме месеца.
В момента цялата му заплата отива за изплащане на колата и живеем само с моите пари.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
И двете заплати идват по банкова сметка. Картите са в мен. Аз плащам сметките и заемите през нета. След това с каквото остане се пазарува и когато му трябват пари му давам.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм много по харченето. Мъжът ми по едно време казваше, че съм се родила счетоводител - каквото и да искал началникът, счетоводителят все казвал "няма пари". Laughing

# 23
  • Мнения: 682
Парите са общи и всеки харчи според нуждите. Не си държим сметка един на друг за дребни покупки. Ако трябва да се похарчи по-голяма сума се допитваме един до друг.

# 24
  • Мнения: 560
Аз живея с Василчо и майка му.Преместих се при него когато бях вече бременна в 3-я месец.Първо си работех и си получавах приличен доход,сега съм по майчинство,но и то ми е прилицна цифра.Парите на тримата са общи.Като свършат неговите почваме моите,като свършат и те,почваме на майка му.Гледаме винаги всички да имат пари в себе си.

# 25
  • Мнения: 2 388
Само той работи. Аз му казвам колко пари ми трябват за поддържане на домакинството и той ми оставя всеки месец на първо число ( незнам защо така сме решили  Simple Smile). Ако не ми стигнат му искам още, но обиконовенно си правя сметката и ми стигат.

# 26
  • Мнения: 263
Хм, ние не разпределяме кой колко ще изхарчи: и двамата внасяме колкото има нужда. Всичко зависи на кого му е по-удобно да изтегли пари в момента.

# 27
  • Мнения: 6 700
Парите са общи, но с плащанията се занимавам аз. Дори когато сме двамата на пазар или на ресторант пак аз плащам. Мъжът ми си тегли пари само за джобни.

# 28
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Преди да забременея мъжа ми поддържаше всичко, аз мойта заплата я харчех за дрехи за двама ни и за всякакви глупости, за които се сетя.Сега, когато съм по майчинство, мъжа ми ми дава на " съхранение" цялата си заплата, която по основни пера разпределяме заедно, а остатъка разпределям самолично Simple Smile

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1/2-рата съвсем наскоро ми се издължи...  Party

Общи условия

Активация на акаунт