може ли жена да е кръстница?

  • 8 653
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
Ако някой в този форум ти каже "категорично не може" ще се откажеш ли от идеята за кръстница?
Аз самата съм кръстена от жена, и съм кръстница. Никой в храма не ми е казвал "не може".

# 16
# 17
  • Мнения: 953
ДА,
ако имаше някакъв проблем попа в църквата щеше да каже.

# 18
  • Мнения: 4 784
Аз пък съм чувала друга версия - не можела жена да е кръстница на мъж и мъж на жена. Това поради евентуала любовна случка помежду им  smile3506

# 19
  • Мнения: 6 441
Може  Peace Моята кръстница е жена.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Мисля, че няма ограничение за пола. Peace

# 21
  • Мнения: 1 674
ДА,
ако имаше някакъв проблем попа в църквата щеше да каже.


и аз така мисля Peace

# 22
  • Мнения: 472
ДА,
ако имаше някакъв проблем попа в църквата щеше да каже.
И двете с дъщеря ми сме кръстени от жена, която ни е много близка.
А иначе съм чувала, че е хубаво момичетата да са кръстени от жена, а момчетата от мъж. Идеята е, че се избира такъв човек, на който да прилича детето. Предполага се, че кръстникът ще е достатъчно близък с него, ще му помага и т.н. Моят мъж е кръстник на момче. Когато дойдоха да го поканят за кръстник, казаха че искат детето им да е умно и бъбриво като него. Казаха също, че са сигурни, че ще го обича, помага и закриля и, че ако се случи нещо с тях (не дай си боже) искат той да се грижи за него, защото са сигурни, че той ще го направи най-добре  Wink

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 13:34 от Adry

# 23
  • Мнения: 160
Когато кръщавахме каката,бяхме решили кръстник да е кумът ни,но свещеника в църквата на самото кръщене ни каза че след като се кръщава момиче е по добре жена да я кръщава,и кръстница и стана кумата ни!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Няма такова нещо. Ти къде пита, да не си влязла в някоя джамия  smile3532

Сега видях, че си го прочела, а не питала  Embarassed .

Християнството се дели на 3 основни направления - римокатолицизъм, православие и протестантство. Може да си прочела нещо за другите 2 вида  newsm78, макар че незнам с какво се различават от православието  Embarassed

# 25
  • Мнения: 315
Разбира се, че може  Peace

# 26
  • Мнения: 9 814
Разбира се. Аз самата съм кръстница и съм кръстена от жена.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 891
Може разбира се,ако  не можеше щяха да казват в църквата.Аз също съм кръсница и моята дъщеря е кръстена от жена.

# 28
  • Мнения: 610
Може Peace Моята дъщеря е кръстена от жена

# 29
  • Мнения: 1 479
За1-ви пьт чета подобно нещо! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт