Раздялата

  • 1 998
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми винаги усеща, че ме няма. Може да му се отвлече вниманието за час, два макс., след което вече започва да ме търси и да плаче. Толкова траят и излизанията ни с баща му, но не ми пречи. Напротив, радвам се, че ме търси и му липсвам. Ако ми се наложи да го оставя за повече време, бих го подготвила за това по-отрано, за да е по-малко стресиращо и за двамата  Peace, защото колкото и да са малки бебоците, всичко разбират и си го преживяват по свой си начин.

# 16
  • Мнения: 9 973
няма да му липсваш,а като се върнеш сигурно няма да те помни

# 17
  • Мнения: 1 251
няма да му липсваш,а като се върнеш сигурно няма да те помни

Ама как няма да помни детето майка си, даже ще се зарадва според мен като види майка си! Ще се погушкате, ще се порадвате и ще забравите за дните на раздяла!   bouquet  bouquet Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 6 029
няма да му липсваш,а като се върнеш сигурно няма да те помни

Хъх, глупости.

# 19
  • Мнения: 5 940
Зависи си от детето. Моето на три месеца го оставихме със съпруга ми, за да отидем на един рожден ден, като се върнахме беше посинял от рев, забавихме се само два часа. Майка ми и сестра ми казаха, че са направили всичко възможно да го успокоят, нямам причина да не им вярвам. В момента, в който го прегърнах спря да реве. После направихме няколко подобни опита, всички завършваха по този начин. Най-страшно е като се събуди вечер или нощем и ме няма.
Затова се отказах да ходя, където и да е, особено вечер. А помощници колкото искаш...
 Ти си познаваш най-добре детето.
Не съм съгласна с това, че бебе на четири месеца не разбира коя е майка му.
Не прозвучах много успокоително, но просто ми станаха странни изказванията, че бебетата не разбират.

# 20
  • Мнения: 367
няма да му липсваш,а като се върнеш сигурно няма да те помни

Дано да не ме забрави!!!! Съмнявам се че би могло да ме забрави...все пак аз съм му майка и съм денонощно с него, въпреки че ще отстъствам 5 дни. Аз сега като излизам от време на време за по няколко часа и той не плаче, но като се върна и ме види започва радостно да рита с крачета и ръчички. Първите два пъти беше тъжен, но после свикна. А и като се замисля все пак аз не мога до 7 годишна възраст все да съм плътно до него, рано или късно ще се наложи да се разделим за няколко дни....Поне с това се успокоявам  Laughing

# 21
  • Мнения: 545
няма да му липсваш,а като се върнеш сигурно няма да те помни
Пълни глупости!

# 22
  • Мнения: 814
На 3 м. и нещо се разделихме с него. Няма да забележи особено, защото е още малък.

# 23
  • Мнения: 4 156
Не вярвам да не му липсваш. Нито, че на 5 месеца нищо не разбират, нито, че на 6 плаче с думи мама...
Ако до 5-тия месец си го гледаш само ти, определено ще усети липсата ти. Но ако се налага - го направи. Може би опитвайте да го оставяш за по половин или един ден на баба му - за да свиква постепенно.

# 24
  • Мнения: 1 745
И аз не мисля,че ще те забрави.А дали ще усети липсата ти-зависи от теб.Примерно аз не оставям малката и за 1 час на друг.Постоянно сме заедно и вече като отида в другата стая плаче за мен.  Rolling Eyes Ще трябва да направя нещо по въпроса,защото взе да става сложно.  ooooh!

# 25
  • Мнения: 523
Ох ,това ми е болната тема . Аз съм студентка и доста често ми се налага да отсъствам от вкъщи и децата. Раздялата с тях и баща им много ми тежи , особено с тях . Само като чуя как сърцераздирателно викат иплачат и двете " Мамо,мамо ...." -просто еужасно . Като се върна от лекции или изпит следва едно много дълго гушкане . 

# 26
  • Мнения: 367
И аз не мисля,че ще те забрави.А дали ще усети липсата ти-зависи от теб.Примерно аз не оставям малката и за 1 час на друг.Постоянно сме заедно и вече като отида в другата стая плаче за мен.  Rolling Eyes Ще трябва да направя нещо по въпроса,защото взе да става сложно.  ooooh!

И ние сме така - само аз го гледам, майка ми идва веднъж, два пъти в седмицата по половин ден, за да мога да излезна да свърша някаква работа. Интересното е че като ме няма се държи добре, не плаче и не мрънка, но в момента в който се прибера започва да се глези и да иска да го нося, да суче постоянно и т.н. Когато аз съм в стаята и има и други хора той не признава абсолютно никой - гледа само в мен и иска само аз да го гушкам. Като всяка майка съм страшно привързана към него...преди няколко седмици бях болна и спяхме в отделни легла (иначе той спи в моето легло) и щях да се побъркам, а си представям да не го виждам 5 дни....Но трябва да свикна с това, все пак отново казвам - колкото и да го отлагам все някога този момент ще настъпи. Когато е по-голям ще страда повече, защото ще разбира повече. Уф, не е лесно да си майка, променяш си приоритетите на 360 градуса.

# 27
  • Мнения: 219
Смятам, че детето  или по-скоро бебето е много малко, надали ще се разстрои, ако има кой да го гледа добре. Виж - за теб, със сигурност ще ти е отвратително и постоянно ще са при него мислите ти.
Преди година и половина ми се наложи да замина за Англия за 5 месеца, беше кошмар, дъщеря ми беше на 3,5 години. Травмата е голяма за всички.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не вярвам да не му липсваш........., нито, че на 6 плаче с думи мама...
......

 Shocked Това пък какво беше. Че дъщеря ми от 3 месечна казва думата "мама". Това ли те учуди? Или това, че на 6 месеца разбира коя е майка му и как я наричат?  ooooh!

# 29
  • Мнения: 3 932
Мисля, че 5 дена съвсем не са болка за умиране, особено ако имаш пълно доверие в човека, на когото го оставяш. Стискай зъби и заминавай...

Общи условия

Активация на акаунт