Черен списък на лекари в Бургас

  • 643 250
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 181
reni _805 ,  в коя болница се случило и при кой лекар , ако може да споделиш?

Не мога да разбера , не се ли вижда на ехограф , че бебето е с увита пъпна връв и съответно докторите да взамат необходимите мерки?!

# 706
  • Мнения: 3 016
reni _805 ,  в коя болница се случило и при кой лекар , ако може да споделиш?

Не мога да разбера , не се ли вижда на ехограф , че бебето е с увита пъпна връв и съответно докторите да взамат необходимите мерки?!

В  Стара  Загора незнам имена на лекари,но е била с уговорка.

# 707
  • Мнения: 1 208
И аз да кажа ,че втората ми дъщеря щяха да я изтърват лекарите защото беше два пъти увита около пъпната връв.Аз си знам как ме "разчекнаха" за да я изкарат по най-бързия начин като й спряха тоновете но детето.Като я извадиха цвета на кожата й беше точно като патладжан.Аз не вярвах,че това дете е живо.Благодаря на Господ,че ми е жива и здрава и се оправи бързо но съм "за" секцио при увита пъпна връв.

# 708
  • Мнения: 180
Увита пъпна връв не е причина за секцио,а предтекст Peace
Преди седмица момиче изгуби бебето си заради увита пъпна връв. Раждането не е било секцио .А бебето го чакаха 10 години......
Така.Аз не съм си поставила за цел да следя само черната хроника в Бг-мама.Просто споделих какво знам от лекари и не само.
Смъртните случаи вероятно са такива при които тоновете падат преди изгонването още.Но това се случва при случаи  и с не увита пътна връв.На съседната родилка до мен установиха,че падат тоновете на бебето(без да е с увита връв) и веднага я пратиха в операционна.За това съм съгласна.Бебето беше спасено.
Но чужбинските лекари и практика твърдят друго.А именно,че е възможно нормално раждане на бебе с увита пъпна връв,защото няма вероятност от задушаване,защото то не диша ,чрез дробове,а чрез п.връв и е така до прерязването и.Темата ме интересува и гледам да съм информирана.Но друг е въпроса,ако недай боже ми се случи,дали ще искам естествено раждане.
Просто споделих факт. Peace

# 709
  • Мнения: 1 208
Аз пак казвам-винаги съм била привърженик на нормалното раждане без упойки и тем подобни.Но и при двете ми раждания имаше опасност за бебето-тоновете спряха.Не само паднаха а изчезнаха всякакви такива.Скачаха ми на корема,правеха какво ли не няма да навлизам в подробности а в същото време подготвяха операционната.С второто не ми стигаше и другото ами и както казах беше два пъти увита пъпната връв та малко остана там.Така ,че вече имам ли трето - операция.Патила съм и не искам да се потретва.

Еления,то това ясно ,че бебето не диша с дробовете но как тогава моето беше синьо като потладжан точно от пъпната връв.На мен ми казаха,че неможе да диша по този начин.Те и затова го извадиха с разни железа  без упойка  -направо ме разпориха.Това разбира се го забравих но никога няма да забравя как изглеждаше детето ми-от не беше като човек

# 710
  • Мнения: 5 539
И моята дъщеря се роди синкаво-лилава, но не е имало оплетена пъпна връв. Доколкото знам поне.
Като цяло вагиналнородените не се раждат бяло-розови

# 711
  • Мнения: 1 208
И моята дъщеря се роди синкаво-лилава, но не е имало оплетена пъпна връв. Доколкото знам поне.
Като цяло вагиналнородените не се раждат бяло-розови

Първата ми дъщеря се роди като три месечно бебе -хубаво и изчистено а си беше нормално раждане ..абе колко нормално аз си знам  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 180

На съседната родилка до мен установиха,че падат тоновете на бебето(без да е с увита връв) и веднага я пратиха в операционна.За това съм съгласна.Бебето беше спасено.
[/quote]
Диди PeaceЩом са падали тоновете,правилно са ти готвили операционната.
Имала си тежко раждане.Радвам се,че е минало успешно. Hug

Лилита и моята е била синкава,нали се вижда от предродилно като мият новородените,та съседката по легло ми каза ,че било много синьо бебето.А на предното момиче,което оперираха си беше розово newsm78....и на мен нищо не ми казаха....

# 713
  • Мнения: 1 208
Еления,те не само падаха те спряха но така и не ме вкараха в операционна.Измъчиха си ме докрай.Важното е,че всичко свърши добре и сега резултата е на почти годинка  Laughing Благодаря  Hug

# 714
  • Мнения: 13
Една от най-грубите и неприятни лекарки , които съм срещала е д-р Ковачева, акушер-гинеколог. Мисля, че има частен кабинет в центъра, но сблъсъкът ми с нея беше преди две години в спешното на Окръжна болница-Бургас. Същият ден в ранния следобед получих огромен кръвоизлив. Всъщност , това беше първият ден от месечния ми цикъл, но такова нещо не ми се беше случвало до сега, огромни съсиреци и кръвотечение като река, не можех нито да седна ,нито да легна ,нито да мръдна,всичко потъваше в кръв. Два пъти викахме Бърза помощ, оказа се ,че в куфарчето си лекарката няма нищо кръвоспиращо. Би ми бром за успокоение, което беше напълно безсмислено, как ще се успокоя като кръвта ми изтича?!Късно вечерта положението стана нетърпимо, толкова кръв изгубих, че пред очите ми започна за се спуска мъгла, виеше ми се свят, стаята, като
че ли се въртеше в кръг. Отново извикахме Бърза помощ и лекарката като видя на какво приличам, този път се уплаши сериозно ,качи ме на линейката и към 1 през нощта бяхме в Спешното. Д-р Ковачева се оказа дежурна тогава. Дойде десетина минути след като пристигнахме, очите й бяха зачервени,беше сънена, очевидно е спяла в кабинета си.Като я видях ,че влиза, тъкмо щях да почвам да обяснявам, но преди да успея да си поема въздух тя започна да крещи :" Какво е това безобразие, как смеете да разкарвате линейката и да безпокоите всички за една менструация, вие до сега менструация не сте ли имала.." Представете си ,безпокояла съм я, къде я безпокоя, у тях ли, та нали е дежурна? Накара ме да се съблека за преглед като през цялото време на прегледа продължаваше да крещи, била съм лигла, била съм нагла, от един съсиреци ли съм се плашела.Беше ми толкова лошо, причерняваше ми и тя като закрещя  така,изпаднах в шок , свих се някак си и тя не можеше да ме прегледа. Тогава още по-самодоволно извика" ето ,вие не разрешавате и да ви прегледам" и нареди на сестрата да пише "пациентката не допуска преглед". Беше истинско безумие, как така да не допускам преглед като съм отишла точно с тази цел, но вероятно от шока,от притеснението, че трябва да ме преглежда в този вид ,а и от крясъците й, съм си свила коремните мускули и е бил труден прегледа, но всичко е било несъзнателно от моя страна, разбира се...Така че,не ме прегледа, накара ме да се облека, изписа ми лекарство,подаде ми рецептата и с леден тон заяви" Напуснете кабинета ". При други обстоятелства бих се разкрещяла и бих спретнала хубав скандал, но в момента се чувствах толкова унижена,болна, отпаднала и притеснена, а и с мен в момента беше само майка ми, приятелят ми го нямаше, съответно нямах и мъжка подкрепа и си тръгнах с линейката обратно като пребито ,беззащитто улично куче. Минаха две години ,но не мога да забравя това унижение, и като чуя името на тази Ковачева, още изтръпвам. Sad

# 715
  • Мнения: 3 016
Нещастница .Никога няма да се поправят тези бургаски лекари.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 339
Една от най-грубите и неприятни лекарки , които съм срещала е д-р Ковачева, акушер-гинеколог. Мисля, че има частен кабинет в центъра, но сблъсъкът ми с нея беше преди две години в спешното на Окръжна болница-Бургас. Същият ден в ранния следобед получих огромен кръвоизлив. Всъщност , това беше първият ден от месечния ми цикъл, но такова нещо не ми се беше случвало до сега, огромни съсиреци и кръвотечение като река, не можех нито да седна ,нито да легна ,нито да мръдна,всичко потъваше в кръв. Два пъти викахме Бърза помощ, оказа се ,че в куфарчето си лекарката няма нищо кръвоспиращо. Би ми бром за успокоение, което беше напълно безсмислено, как ще се успокоя като кръвта ми изтича?!Късно вечерта положението стана нетърпимо, толкова кръв изгубих, че пред очите ми започна за се спуска мъгла, виеше ми се свят, стаята, като
че ли се въртеше в кръг. Отново извикахме Бърза помощ и лекарката като видя на какво приличам, този път се уплаши сериозно ,качи ме на линейката и към 1 през нощта бяхме в Спешното. Д-р Ковачева се оказа дежурна тогава. Дойде десетина минути след като пристигнахме, очите й бяха зачервени,беше сънена, очевидно е спяла в кабинета си.Като я видях ,че влиза, тъкмо щях да почвам да обяснявам, но преди да успея да си поема въздух тя започна да крещи :" Какво е това безобразие, как смеете да разкарвате линейката и да безпокоите всички за една менструация, вие до сега менструация не сте ли имала.." Представете си ,безпокояла съм я, къде я безпокоя, у тях ли, та нали е дежурна? Накара ме да се съблека за преглед като през цялото време на прегледа продължаваше да крещи, била съм лигла, била съм нагла, от един съсиреци ли съм се плашела.Беше ми толкова лошо, причерняваше ми и тя като закрещя  така,изпаднах в шок , свих се някак си и тя не можеше да ме прегледа. Тогава още по-самодоволно извика" ето ,вие не разрешавате и да ви прегледам" и нареди на сестрата да пише "пациентката не допуска преглед". Беше истинско безумие, как така да не допускам преглед като съм отишла точно с тази цел, но вероятно от шока,от притеснението, че трябва да ме преглежда в този вид ,а и от крясъците й, съм си свила коремните мускули и е бил труден прегледа, но всичко е било несъзнателно от моя страна, разбира се...Така че,не ме прегледа, накара ме да се облека, изписа ми лекарство,подаде ми рецептата и с леден тон заяви" Напуснете кабинета ". При други обстоятелства бих се разкрещяла и бих спретнала хубав скандал, но в момента се чувствах толкова унижена,болна, отпаднала и притеснена, а и с мен в момента беше само майка ми, приятелят ми го нямаше, съответно нямах и мъжка подкрепа и си тръгнах с линейката обратно като пребито ,беззащитто улично куче. Минаха две години ,но не мога да забравя това унижение, и като чуя името на тази Ковачева, още изтръпвам. Sad

Извинявам се за спама, но не мога да се сдържа.  #Cussing out Това може да се случи само в Бургас... за съжаление.

# 717
  • Мнения: 100
Ella наистина жалко за отношението на лекарката. Такива са. Като са изнервени си го изкарват на пациентите.
Това е така защото няма санкции за грубоста им.
За тая държава повече деца няма да раждам. Все трябва за какво то и да е да се търси специалист омръзна ми.
Чао и приятна почивка на всички.

# 718
  • Мнения: 274
Писала съм достатъчно за тази к.чка Ковачева. Тази жена е изрод, напатила съм се от нея. Направо си проси  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 719
  • Мнения: 184
Ella, имах подобна случка в Св. София с д-р Скочева. Шокирана съм от поведението на хора, които са учили толкова години с идеята да бъдат полезни на обществото и са положили хипократова клетва накрая, а най-доброто което могат да ти предложат е едно грубо и отблъскващо отношение. Видимо изнервена жена, явно проблемен личен живот (нещо което не ме интересува), ненужно назидателен тон и троснато отношение - така пациент не се преглежда. Не очаквам да ми се мазнят и с перце да ме галят, но поне да не ми викат и замерят с папки, все пак. На коснултацията присъстваше и съпругът ми и после едва го удържах да не нахлуе в кабинета на управителя!

Общи условия

Активация на акаунт