Черен списък на лекари в Бургас

  • 641 004
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 930
  • До морето :)
  • Мнения: 328
До колкото разбрах, в същия ден когато ти си раждала, е имало и друга родилка, чието дете е било с тежки малформации. Не може ли по някакъв начин да разбереш коя е тази жена и какво се е случило с тях?
Дано детето ви да е живо и здраво, и да го намерите!  Hug

# 931
# 932
# 933
  • Мнения: 0
Здравейте,
Искам да добавя към черния списък офталмолога д-р Балимезова. Години наред ходих при нея, като през последната в която й бях пациентка имах доста неспецифични оплаквания, трептене вътре в окото, не на клепача, усещане за тежест в клепача, рязко отслабване на зрението в едното око... За една година ходих при нея повече от 5 пъти с тези продължаващи оплаквания, а тя всеки път ме уверяваше, че всичко е наред, предписа ми капки, понеже клепачът ми бил възпален, а той не беше нито зачервен, нито ме болеше, естествено ефект от капките нямаше. Когато отидох в Оксиком ми откриха ОГРОМНА бенка на ретината, със съмнение за очен меланом, т.е. РАК!  Ако поне веднъж Балимезова ми беше разширила зениците, щеше да я види, а аз изгубих цяла година при нея! Сами преценете колко престъпно некадърна е тази жена!

# 934
  • Мнения: 70
Ако трябва да впиша някого в този списък, това биха били д-р Ризова - гинеколог, д-р Добрева - невролог, д-р Балимезова - офталмолог и д-р Гамишев - гинеколог. Тези лекари и пари да ми дават при тях втори път няма да стъпя. Naughty

# 935
  • Мнения: 780

Оправдани.Гарван гарвану око не вади.

# 936
  • Мнения: 1
Здравейте! За първи път пиша във форума на bg-mama, но редовно чета го чета. Искам да добавя една "докторка" в черния списък др. Донка Иванова,"специалист" УНГ, кабинетът и е на ул.Македония 46, но приема пациенти и в дома си в гр. Черноморец.... и разбира се да разкажа какво се случи
Дъщеря ми е на 2г. и 2м. След като тръгна на градина се разболя имаше сополки и кашляше. Наши познати ни препоръчаха тази докторка и отидохме на преглед (това беше края на септември). Тази дама я прегледа и изписа няколко вида капки ( Виброцил, лайка и Цилоксан ) в носа през 15мин. три пъти на ден. С тези капки се "лекувахме" 5 дни и пак отидохме при нея на преглед. През това време дъщеря ми продължаваше да си има много сериозна хрема и да кашля. На втория преглед смени Виброцила със Ксилометазолин и детето пак нямаше подобрения. При преглед при педиатърката се установи, че и е възпалена лигавицата на носа и затова хремата не спира, но за всеки случай ни изпрати при друг лекар УНГ в Бургас на нещо като контролен преглед. Втория лекар УНГ установи че детето е с отит и то доста сериозен. И всичките тези проблеми заради "компетентността " на тази докторка, която на нито един от прегледите не и погледна ушите  Simple Smile само я преслуша и и видя гърлото и започна да назначава изследвания да търси някакви алергии (несъществуващи)

# 937
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Д-р Ботьова - "педиатър"... останах без думи от прегледа. Наговори една камара глупости, според нея при всяко разболяване на втория ден се пие АБ, не се приемат пробиотици, а само млечни продукти, всякакви имуностимуланти са забранени, по 2-3 пъти в месеца АБ и толкова. Преслуша детето без дори да го съблека, мушна слушалката през врата, какво чу не знам... Нямало такова заболяване като херпангина и въпреки че според всички лекари това е вирусно заболяване, което преминава за 3-7 дни, с Т от порядъка на 39-40 градуса и се лекува само с температуропонижаващи и евентуално нещо за херпесите в гърлото и някакъв имуностимулант, според въпросния специалист, на втория ден от херпангината също се почва АБ...
Изобщо не ме изслуша, за да обясня докрай какви са оплакванията и симптомите при детето ми, прекъсна ме брутално и грубо и започна да ми чете една безумна лекция, пълна с милион глупости, за това колко заблудени са всички днешни лекари, как тя щяла да внесе светлина в душата ми по всички въпроси и т.н. Беше много учудена, че детето ми /на 18 мес/ е боледувало няколко пъти, но не е пило все още АБ и как можело такова нещо ... и т.н.

Д-р Калудова - също "педиатър"... според нея пък е недопустимо да слагам Виброцил на дете на 18 мес, защото съдържал кортикостероиди ... оставям последното без коментар. Как да се доверя на лекар, който не знае какво съдържат едни от най-разпространените и често изписвани капки за бебета, тъй като се водят най-щадящи лигавицата... В същото време изписа Ксилометазолин, който пък се слага на малки деца само в краен случай и колкото да могат да поспят поне малко...  и на чиято листовка дори изрично е упоменато да не се дават на деца под 2г.

Още съм "силно впечатлена" от компетентността и кадърността на тези две специалистки в педиатрията.


Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 00:14 от Мон...

# 938
  • Бургас
  • Мнения: 537
Д-р Анна Григорова, лл-"педиатър" ooooh! Отказа да прегледа детето ми, понеже работното й време било до 12:30, а часа беше 12:32, и при условие, че ние 10 мин я чуваме през вратата как си приказва с пациента преди нас общи приказки и се хилят и е наясно, че чакаме! Sick Още повече, че когато отворихме вратата, тя видя, че идваме, понеже окото на детето е подуто и прегледа + рецептата нямаше да и отнеме повече от 2-3 мин. Сами си направете изводите - ЩО ЗА ЛЕКАР Е!

# 939
  • Мнения: 8
smile3518 smile3518ЗДРАВЕЙТЕ , СЪЖАЛЯВАМ , ЧЕ СЕ ВКЛЮЧВАМ ТАКА, НО И АЗ ТВЪРДЕ СКОРО ЗАГУБИХ БЕБЕТО СИ,
НЕАДЕКВАТНО ВЗЕТО РЕШЕНИЕ  . ТОЕСТ ЗДРАВО ДОНОСЕНО БЕБЕ НЕИЗВАДЕНО НА ВРЕМЕ, ЧЕСТНО ДА СИ КАЖА НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ, НО НЕ ИСКАМ ДА ПОСТРАДАТ И ДРУГИ СЕМЕЙСТВА, А И МИСЛЯ , ЧЕ НЕКАДЪРНИТЕ ЛЕКАРИ ТРЯБВА ДА СИ ПОЛУЧАТ ЗАСЛУЖЕНОТО! АКО  ИМА И ДРУГИ МАЙКИ ПОСТРАДАЛИ ОТ Д-Р СНЕЖАНА РИЗОВА ОТ ГР. БУРГАС ИСКРЕНО  СЕ НАДЯВАМ , ЧЕ ЩЕ  СЪБЕРАТ СМЕЛОСТ ДА МИ ПИШАТ!   saanita@abv.bg
БЛАГОДАРЯ !

Здрасти мила аз също загубих бебето си заради Ризова ако решиш ми пиши на емел ve__ri@abv.bg с две долни 4ерти

# 940
  • Мнения: 28
Не знам дали това е за този списък, но нямате "сив", а категорично не е за "белия". Тъй като не може да няма някой, на когото е било помогнато там (и съответно да е искрено благодарен),
уточнявам, че това не е писано с цел някой да бъде "плют", не е и срещу конкретен лекар. Това е политика на лечебно заведение, в което аз лично няма да стъпя. Но ето
историята накратко, а всеки сам си преценя:
В петък, 07.02.2014 заведох съпругата си в клиниката на д-р Маджуров - Бургас за инцизия на бартолинова жлеза(с направление, издадено от личния и гинеколог).
Неприятно впечатление ми направи отказа на рецепционистката да ме уведоми за цената на процедурата, за която бяхме изпратени.
Думите и бяха "ами не мога да ви кажа, трябва да минете преглед". Когато отидохме на място, се оказа че наистина липсва ценоразпис
(никъде не видяхме да има такъв, освен цени за преглед и превръзка). Е, минахме преглед и тогава ни
 уведомиха, че ще ни струва 70лв. По този начин ни лишиха от право
на избор и ни поставиха пред свършен факт - вече бяха "оползотворили направлението" и нямаше как да отидем другаде. Накараха ни да подпишем,
че сме запознати с цените на болницата, но това стана след извършването на интервенцията, а не преди това. Освен това ни препоръчаха направо
да приемат жена ми в болницата (на д-р Маджуров) за премахване за жлезата, защото това била "съвременната медицина". Иначе щяла неминуемо да рецидивира, а и
можело да доведе до усложнения при бременност. Накратко, определено ни влияеха да се решим на операция за премахване на жлезата. Отказахме, тъй като искахме да
се консултираме със специалисти извън тази болница.
Прегледа бе извършен от д-р Маджуров (Георги), извърши се и инцизия на Бартолинова жлеза. На другата сутрин, при извършване на назначените промивки в домашни условия, поставеният "дрен" излезе напълно.Оказа се някаква груба изрезка от латекс/каучук, почти сигурно
парче от хирургическа ръкавица - толкова за високите медицински стандарти и "съвременната медицина" на д-р Маджуров. Независимо какви инструкции са били
(или не са били) дадени на съпругата ми след интервенцията, фактите са следните - ние не знаехме как следва да се процедира и се обърнахме към клиниката,
 с молба за разговор с дежурният лекар. Изненадващо това ни беше отказано с думите "нямаме такава практика".
Обясних внимателно, че сме техни пациенти, какъв точно е случая и помолих още веднъж за консултация с дежурният лекар.
Беше ми отказано, с препоръка да доведа съпругата си на място, което и направих. За съжаление неприятните изненади не свършиха.
Оказа се, че прегледи по здравна каса не важат в събота. Изискани бяха още 30 лв(като за първичен преглед, защо не за вторичен - не знам), които платихме.
 Дежурният лекар хвърли 15 секунден
поглед, увери съпругата ми че всичко е наред и че дрена е нормално да излезе и си продължи работата, т.е излезе да обслужва други пациенти.
Друг дренаж не беше поставен. Междувременно дежурната сестра
си позволи доста нагло поведение, изкара ни едва ли не капризни малоумници("ами д-ре, те тези тука имат няк'ви претенции"), че търсим лекарска
помощ и се обръщаше към нас на "ти" през цялото време.Повтарям, ние търсихме ПОМОЩ и нито за миг не сме си позволили да нагрубим някого.

Всеки сам да си прецени добре ли е да ходи там или не. Поне ще е подготвен какво го чака. Моят съвет - не ходете там. Ако Ви се налага(не мога да си представя защо да  е неизбежно, но да речем..)
не се съгласявайте на операция(защото най-вероятно това ще Ви предложат), консултирайте се с други лекари, а после си спомнете, че съм Ви предупредил...
В заключение - бъдете здрави.

----------------------------------------------------



1во- направление за инцизия няма... или има направление за специалист в конкретния случай - хирург или направление за хоспитализация..Рецепционистите ви насочват към лекар с направление, което е за преглед, а не за инцизия... лекаря установява проблема и преценя какво ще се извърши и съответно ви информира за цена .


2ро-ценоразписа си стои на регистратура.

3то- рецепционистката не може да ви каже цена , когато не знае за какво ви изпращат и каквъв ви е проблема - съответно се минава преглед с това направление, което са ви дали и доктора преценя какво ще се прави.

4то-  Thinking Thinking Thinking Thinking (никъде не видяхме да има такъв, освен цени за преглед и превръзка).  Последно имаше или нямаше??? Там където сте видели тези цени, всъщност си е ценоразписа и си е описано много добре.... в случая за цена на това което ще се прави могат да ви кажат след консултацията с лекаря и на място в кабинета, преди да бъде извършена тя.

 newsm78 newsm78 Независимо какви инструкции са били
(или не са били) дадени на съпругата ми след интервенцията, фактите са следните - ние не знаехме как следва да се процедира и се обърнахме към клиниката,
 с молба за разговор с дежурният лекар. Изненадващо това ни беше отказано с думите "нямаме такава практика".
Обясних внимателно, че сме техни пациенти, какъв точно е случая и помолих още веднъж за консултация с дежурният лекар.
Беше ми отказано, с препоръка да доведа съпругата си на място, което и направих.


-> докторите не лекуват по телефона ! Ако беше възможно нямаше да има болници !

 newsm78 Оказа се, че прегледи по здравна каса не важат в събота. Изискани бяха още 30 лв(като за първичен преглед, защо не за вторичен - не знам), които платихме.

-> защото сте минали първичен по здравна каса Simple Smile а това е частен първичен Simple Smile в събота няма как да ви бъде вписан преглед по здравна каса.



с това направление защо не отидохте в МБАЛ ? сега ще кажете сигурно, че там не ви се чака ?
Лайф Хоспитал...? там не е по-различно? Дева Мария? - отново !


# 941
  • Бургас
  • Мнения: 6 466
Проблема е и в отношението както се вижда.Професионлизмът не мога да коментирам.

Човек като е на зор ще плати каквото трябва, дори и да смята, че не е редно.Но като плаща иска да получи професионално отношение, което включва и любезното и възпитано отношение също, а не да бъде претупан като на конвейр.Когато е по ЗК също не е безплатно-заведенията си получават парите така, че това също не е оправдание.Да не говорим, че масово си надписват дейности и си вземат повече, отколкото дават.

Хайде да не се правим, че не разбираме.

Това са отношения тип търговец -клиент, само дето  тук клиента е на зор и от това се възползавт некоректно в повечето случаи.Човека да стигне до там, че да пише по форумите явно е доста възмутен.

# 942
  • Мнения: 3
Странно...
Аз се оперирах в Маджуров и нямам лоши впечатления от персонала на всяко едно ниво. Преди да се оперирам си направих консултации с още двама независими  и доверени лекари.-за операция бях! Може би на рецепция са малко заблудени и не много наясно, ноо...в никакъв случай не мога да кажа, че няма официален ценоразпис. Освен това след операцията имах малко проблеми с раната и доста пъти се връщах да ми я оглеждат и превързват, включително късно вечерта и никога не ми взеха пари и всички хирурзи и сестри бяха много внимателни. Единственото ми неприятно впечатление беше недообмисленото обзавеждане на стаите. изобщо не отговарят на стандартите за частна клиника- По 4 легла в стая, без преграждащи завеси, високо вдигнати паник бутони-на практика неизползваеми, иначе с телевизор, който никой не гледа, защото когато си опериран не ти е до телевизия, болнични легла от старите-не можеш да се изправиш сам и .н. Иначе е чисто, сестрите,лекарите и санитарите са много предразполагащи, внимателни, едва докосват раната, за да не причиняват излишна болка, дават болкоуспокояващи веднага, помагат при изправяне....
Не отричам споделеното от господина, но може би е инцидентно или скорошен служител или нещо подобно. ...Дано не е станало практика. Моят случай е от края на 2013г. и дори, когато имах нужда от извънредните прегледи, бяха празници.

# 943
  • Мнения: 150
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър ендокринолог в Бургас, защото ми откриха ниски нива на прогестерон и ми препоръчаха да отида при ендокринолог, но аз не знам кой е добър.  newsm78

# 944
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър ендокринолог в Бургас, защото ми откриха ниски нива на прогестерон и ми препоръчаха да отида при ендокринолог, но аз не знам кой е добър.  newsm78

Няма такъв.В Света София идва ендокринолог от Токуда, 2 дни в месеца, Д-р Лозанов, но прегледът не е по каса.

Общи условия

Активация на акаунт