"Бебешките" думички

  • 2 623
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 Joy Joy Joy
Много сладко!
Ние сме още малки,но ще има и от нас,сигурна съм!

# 16
  • Мнения: 5 940
Единственото, което разчитам в момента е "мам", което означава "искам".

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян за мое учудване произнася думите доста правилно. Засега това, което разбирам е

каче - краче
къбо - кълбо
капа - влак
къпа - да се къпе
пу па - втора версия на влак
боце - убождане /боцнала го сестрата при последната ваксина Joy/

# 18
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моето момиченце  е още бебенце и не е проговорило Laughing но от 4-5 месечна възраст първата му думичка е ГОГО Mr. Green, което означава мляко, разбрах м последствие.
Казва гого и си сочи биберона и шишето като огладнее  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 897
'пече' = мече
'пако'= мляко
'бубе'= биберон
'акай мако'=чакай малко
'жата'=госпожата
'ачо'=палячо
'пи'=спи
'дай'=заповядай
'тао'=чао
'пу-па' =влак

# 20
  • Мнения: 256
Много готина темичка ние сме още малки и все още се разбира ме с жестове но това което се опитва да казва е:
аде-хайде  Simple Smile

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 68
матче - домат; каче - краставица; чап - хляб; кички - колички; тъгъй - тръгвай; путка  Embarassed - пеперутка; пътка - пръчка а сега започна да обръща словореда например "дай го ми "и още много но тези са най - забавни според мен

# 22
  • Мнения: 610
Имаме приятелче,с което излизаме на разходки.Той е колкото нас на възраст и се казва Юлиан-нарича го "лю-лю".
зайче-дайче
здрасти-дасти
чао-тау
1на годинака-на
бонбони-болии
Това е за сега което се сещам. Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 508
Манъ-манъм - храна, вода, когато някой яде и когато дават Бон Апети  Laughing
Арта - Марти
аш - аз
папаааа - пате

# 24
  • София
  • Мнения: 275
Ето и нашите:
-искам  - къма.
-ела  -  ала.
Казва много често и "думичката" - "ду да", но все още не сме разбрали какво означава! Laughing

# 25
  • Мнения: 4 406
все се сещам за невероятната дума  "Уауак", която синът ми дълго време ползваше вместо "камък"

# 26
  • Мнения: 6 274
все се сещам за невероятната дума  "Уауак", която синът ми дълго време ползваше вместо "камък"
Не знам дали сте чували за тази "бабина деветина" , че , когато детето за пръв път изговори правилно думата "камък" - тогава вече наистина му "е твърда главата"  hahaha т.е. фонтанелата е напълно затворена .

# 27
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми като проговори, имаше една универсална дума за всичко, само сменяше представката - макака - мравка, бакака - баба, ракака - ръка и т.н.
Синът ми, покрай сестра си, проговори направо с правилно построени изречения, бъркаше само думата телевизор - казваше "тававизор", но аз бях забранила да го поправят. Исках  по-дълго време да е бебчето на мама.

# 28
Ето бисерите на синът ми: 
бойа - вода
ду - дай
хам-ям
буха-муха
хуха-духа
линце-слънце
пашичка - птичка
пикепуда- пеперуда
пич-пица
бам-падна
конони - бонбони
елка-ябълка
чучу-чичо
фате - тате
балче-балонче
къче-куче
качет - крачето
чичка -ръчичка
тяно - пиано
тотитер-монитор
котуер-компютър
лелевизо-телевизор
какра4е- креватче

# 29
  • Мнения: 472
В началото беше с такива съкращения, че се озорвах да ги разбера. Ето някои от тях:
тама=хипопотам; пау-пау=топка; да-да=вода; мато=мляко; няай=извинявай; бан=торбалан; це=ръце; че=краче; тити=чичи; диу=крокодил; ио=червило; бъ=гърба; дае=магаре; дакауа=доктора; даменки=джапанки

Общи условия

Активация на акаунт