Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 348
Нали искаш съвет и препоръка - ето ги моите:
 Кръщаването във вода е договор между Бог и човека и се прави след личния избор на човека. Наопаки на написаното в библията, се практикува кръщаване на бебета, което много ме озадачава. Та съвета ми е да не го кръщавате бебето, защото това е само ритуал за веселба на родата, а решението по-добре да го вземе детето, като е достатъчно голямо, за да може да вземе такова решение.

# 31
  • Мнения: 2 138
Аз ти препоръчвам един мъничък, но много красив манастир край София - св. Мина в Орландовци.
Много е китен е, особено през пролетта. Преди да се спреш на него за кръщене, обаче непременно го посети.
Има уникална атмосфера и аз го свързвам с много красиви спомени, затова съм малко пристрастна.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз ти препоръчвам един мъничък, но много красив манастир край София - св. Мина в Орландовци.

Там правихме кръщенето на племеницата миналата година - беше ужасно. Кръщаваха 12-15 деца едновременно, в залата беше около 100 градуса, претъпкано с хора, бащата на бебето не можа да си пробие път и остана отвън  Stop... отецът се въртеше на пета с китка и претупваще набързо....
Да поясня, че беше неделя, но не беше някакъв голям празник.

# 33
  • Мнения: 378
Кръщенето на децата беше в старинен храм "Свети Николай Чудотворец" - на ул. "Калоян" в София - срещу единия вход на "Света Петка". Там, където е бил стария "Кореком". Кръстницата избра да е там. Пожела да кръсти и съпруга ми . Тя избра датата - беше делничен ден, 19 май, но съвпадаше с някакво четене за Света Богородица. Каза, че така било хубаво.  Grinning
Отначало се чудех защо е избрала тази малка църквичка - исках да е някоя по-голяма... Не исках да споря - доверих се на нея.
С много, много приятни спомени съм!  Grinning  Церемонията беше дълга, нямаше други посетители в храма, разчупихме накрая и пита, не тръгнахме веднага... Бяхме само семейството, кръстницата и сина и, племенникът ми снимаше (безплатно). Това беше преди три години. Тя плати таксата за тримата (около 90 лв), свещите и всичко друго - кърпи, дрехи, сребърни кръстчета...
Аз трябваше да поръчам само пита и да взема нещо за черпене - бонбони, сладки, също и три китки здравец с червено цвете (карамфил взех), омотани с червен конец (без възел).
Естествено, направихме и подарък, почерпихме се...
Вълнувам се, като си спомня този ден...  На всички желая да е такъв мил спомен!

# 34
  • Мнения: 222
До колкото виждам от публикуваната информация, по-хубаво е детенце да се кръсти в малка църква!

# 35
  • Германия
  • Мнения: 79
Моля за инфо. за кръщаване на Кръстова гора.Телефони или какво е нужно да се носи при самата церемония.

# 36
  • Мнения: 7 201
Моля за инфо. за кръщаване на Кръстова гора.Телефони или какво е нужно да се носи при самата церемония.
Писах ти на лични. Simple Smile Поздрави!  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 049
Много хубава тема! Записвам се да я следя, че като си идваме лятото в София и на мен ми се иска да крьстим малката. Като че ли най-много ми допадна идеята за Семинарията, а ние и без това живеем наблизо..  Hug

# 38
  • Мнения: 30
Моля и аз за нифо. за кръщаване на дете в Кръстова гора!Благодаря предварително!

# 39
  • Мнения: 493
здравейте,

и ние мислихме да правим кръщене в Рилския манастир, но се отказахме.
Сега обмисляме да е в София и сега като Ви чета мисля Семинарията  или Св, Мина  .
Някои да има снимки ще съм ВИ благодарна.
Иначе живот и здраве почерпката сме решили да е градинско парти Simple Smile
в покрайнините на София

# 40
  • космополитно
  • Мнения: 941
Наистина много ценна тема! Тъкмо мислех да пусна подобна някъде, че се настройвам на вълна кръщене!...

Аз бях подготвила разни тематични картички и сувенирчета за гостите, които да им останат за спомен от този скъп за нас ден.
Моля, би ли споделила някои идеи в тази насока?...
И аз съм чувала, че е добре изборът на вяра и кръщенето да са дело на кръщавания, поради, което е препоръчително да става след16 г. Това го знам от мой приятел евангелист и не знам дали не е по  каноните  на тази вяра?
 Аз съм кръстена на 40 дена-според православните канони. Те твърдят и че с кръщенето всеки получава ангел-хранител, който го закриля през целия живот! Ако се случи смърт на некръстен това е пречка да попадне в рая...
 Потърждавам лошите отзиви за Рилския и позитивните за семинарията!

Да попитам нещо, което ме вълнува:има ли някакъв ритуал при каненето на кръстника?

Общи условия

Активация на акаунт