Какво е менюто на децата ви след 1 годинка?

  • 2 002
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 300
А какво количество храна трябва да изяжда на ден? Може ли някой да каже какъв процент от кои храни трябва да са включени в менюто на едногодипните.

# 16
  • Мнения: 1 217
За обедното хранене мисля,че е около 50-60гр.супа и 250-300гр.пюре,но всичко си е до детенце и е много относително.Ето нашият режим:
7.30-8.00ч.-адаптирано мляко и ако не заспи веднага след това,подхапва от нашата закуска:топли сандвичи,кус-кус,кисело мляко.
10-10.30 и давам някакъв плод,топено сирене на триъгълници-1,2,кремчета,а ако не е гладна направо обядва към 11-11.30,пюре.Понякога,което се случва рядко обядва и към 12-12.30.
Към 13.30-14.00 давам АМ и заспива.За следобедна закуска,предлагам същите неща,както около 10,или пък някакъв домашно приготвен сладкиш+мляко.Вечер,около 19.30 пак заспива с АМ. На кутиите на почти всички адаптирани млека пише,че трябва 1-2хранения поне да са с АМ newsm78 Знам,че много полезни за бебетата са овесените ядки,пресните  плодове и зеленчуци,както и рибата и млечните продукти(кремове,кисели).Познавам и мами,които след навършване на 1год.,дори по-рано дават на децата си само кисело мляко,но незнам дали е редно ooooh! Peace Peace

# 17
  • Мнения: 73
Привет! HugНашият режим е следният:
8.30-9.00:попара;кус-кус;принцеса с кис.мляко;корнфлейкс с АМ
13.00-13.30:50-60мл супа от ДК,200мл от манджата от ДК с 1 сухар и десерт-малко плод
16.30: Данонино;мляко с бисквити;настърган плод
19.00:150-180мл от супата от ДК,без сухар Grinning
21.30-АМ
 Но от вчера сериозно се замислям дали да не махна тази супа в 19.00,а вместо това да не му давам в 16.30 някаква по-солидна следобедна закуска(принцеса,крем с бисквита или нещо подобно),защото мнго малък ми се вижда интервала м/у супата и АМ и може би затова не ми е много спокоен през ноща.
П.П.Мисля,че не ми излиза линийката за възрастта.Моя Гого е на 1 годинка,1 месец и 5 дни Grinning

# 18
  • Мнения: X
Ох, блазе ви какви са ви ящни децата. Моят юнак освен кърма, кисело мляко и плодове, почти нищо друго не иска да хапне. 
Попара отказва категорично, пробвахме частна детска кухня - нищо не пожела да яде от нея; ако го прелъжа да хапне малко каша, се радвам.
Иначе си е в нормата за ръст/тегло (сега е на годинка, ръст 77 см. и тегло 10 кг и 100 гр.)
Притеснявам се да не развие някоя анемия, като не яде месо и зеленчуци.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт