при кръщене,какъв подарък на кумоветв

  • 6 642
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 363
Мисля, че се подарява подарък на кръстника. Аз забравих какво подарихме на кръстника на Дияна. Както се разберете. Аз купих всичко необходимо за кръщенето на Дияна. Кръстника купи само кръстчето.  Имах идея какво ще подарим на кръстника, но тогава беше голямо тичане, току виж човека останал без подарък - не помня Simple Smile

аз в началото на май ще съм кръстница, та ще се допитам допълнително до теб
нищо че веднъж вече съм била, но не помня кво беше - бях на 11г.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

доколкото знам, традицията изисква на кръстника да се подари риза.


   PeaceТочно така,по традиция се дава само риза.Всичко останало е измислено в последствие.

# 17
  • Мнения: 982
доколкото знам, традицията изисква на кръстника да се подари риза.
Аз също знам, че такава е традицията.
Защо да не подаря нещо на хората, които кръщават детето ми?Не мисля, че е тъпо.
В нашия случай ги попитахме от какво имат нужда.

# 18
  • Мнения: 1 029
И аз не съм чувала да трябва да се подарява на кумовете... не виждам особена логика в това  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 516
Не бе хора  ooooh!... На кръщелника се купува риза от кръстника. Така е било едно време ,а сега не е риза а просто нови дрехи.... За това ,когато някой ти обърка името, му казваш " Трябва да ми купиш риза Simple Smile ", защото един вид те е прекръстил - дал ти е друго име !!!

Освен това искам да допълня, че подаряването на подарък е доброволен акт, изразяващ благодарност, признателност и т.н. , а не задължение. Ако искаш да го направиш, никакви традиции не могат да те спрат, ако не искаш - също.

# 20
  • Мнения: 8 999
Аз не съм подарявала нищо на кръстниците на децата ми. След кръщенето врътнахме един мощен купон с много гости, ядене и пиене.

# 21
  • Мнения: 4 784
Не съм чувала за подарък на кръстника. Ние на кръстника на Калоян не сме подарявали нищо.

# 22
  • Мнения: 982
Не бе хора  ooooh!... На кръщелника се купува риза от кръстника. Така е било едно време ,а сега не е риза а просто нови дрехи.... За това ,когато някой ти обърка името, му казваш " Трябва да ми купиш риза Simple Smile ", защото един вид те е прекръстил - дал ти е друго име !!!
Има логика в думите ти, но аз съм сигурна, че знам за традицията на кръстника да се подарява риза.Правила го е прабаба ми, баба ми и т. н.
Ние купихме подарък на кръстниците защото така искахме, а не защото трябва!

# 23
  • Станимака
  • Мнения: 123
 Понеже нашите кръстници си имат всичко, им подарихме една красива атилопа-сувенирна пластика, остава за спомен, а на дъщеря им ръчен часовник. Родителите ми са кумуве на 3 семейства и кръстиха 5 деца, като на всяка кръщенка им подаряваха много неща, отделно на мен и брат ми, затова и аз купих на нашите, от уважение.

# 24
  • Мнения: 4 451
И нашите подаръци бяха по-скоро от типът "за спомен". Когато кръщаваха Мария, им подарихме нощна лампа (нямаха си такава) и много красив свещник. При кръщенката на Василена подарихме картина.
И да, така е, това не е традиция, а по желание.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За първи път чувам, че трябва да се подарява нещо на кръстниците. Не съм го правила на къръщенето на сина ми, а и когато съм била кръстница не съм получавала подаръци.

# 26
  • Мнения: 353
Нямах никаква представа,че трябва да им се купува подарък Embarassed

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не сме подарявали.

# 28
  • Мнения: 1 516
Думичката "трябва" е излишна - подаряваш, само ако искаш  Peace

# 29
  • Мнения: 3 376
Сестра ми беше кръстница на малкия и нищо не сме и купували.

Общи условия

Активация на акаунт