Ами сега какво да правя? Според вас, това дали е вярно?

  • 1 992
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
И рибата е опасна. Не за алергии, но е пълна с живак. Това се отнася за морската риба. Сладководната пък я гледат в рибарници, същи както борйлерите. С антибиотици и хормони Laughing Няма да ядем, това му е майката Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 555
Вярно е за съжаление и това го виждам и по двете си деца  Sad които са а АД, т.е. неустановена алергия клоняща към храните, които се продават в магазините  #2gunfire
Алерголога ни каза, че напрактика трябва да се върнем 100 години назад и сами да отглеждаме храната си и зеленчуци, и месото Shocked 
Храната, като обобщено понятие, е пълна с оцветители, консерванти, АБ и куп други химикали, еми представете си нашия организам с какво е пълен тогава  ooooh!

# 17
  • Мнения: 583
Чета ви и ви се чудя - карайте на фотосинтеза, а ма чакайте, то и въздуха е мръсен, и водата е пълна с какви ли не там пречистващи препарати. Затворете се в изолатори и сигурно ще живеете по дълго.

# 18
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Чета ви и ви се чудя - карайте на фотосинтеза, а ма чакайте, то и въздуха е мръсен, и водата е пълна с какви ли не там пречистващи препарати. Затворете се в изолатори и сигурно ще живеете по дълго.

не е идеята да живеем дълго, а да си опазим дечицата здрави
съжалявам, че нямам снимките и материалите, които гледах на лекцията. Потресена съм. Децата ни плащат за това, че поколението ни е алчно и убиващо!

# 19
  • Мнения: 629
korni6onko, вярно е че на фтосинтеза не става, пък и си права за водата и въздуха. Има обаче случаи, в които НАИСТИНА СЕ НАЛАГА човек да предприеме нещо. Поради съвсем реални здравословни причини. Не може след всяко хапване на пилешко да цъфват разни екземи, обриви, астми и какво ли още не, пък човек да си седи с главата в пясъка. Да трудно е да се храним здравословно, наистина няма как да се елиминират всички мизерийки. Обаче можем поне да понамалим (до колкото това е възможно) нещата, които не ни понасят. Притеснената мама, която наистина реагриа малко пресилено в началото все пак има основание защото в семейството й има проблем с алергиите. Вярно, че с паника нещата не се решават. Но пък тук може да й олекне, да срещне съчуствие и разбиране. А пък и някой съвет или малка хитринка от друга мама в нейния конкретен случай и проблем може и да помогнат. Мисля, че това е и идеята на форума. Или аз нещо бъркам?  newsm78

# 20
  • Мнения: 8 242
Всичко е така за съжаление.. Ама не може всеки да си има дворче и да си отглежда каквото му трябва.. няколко кокошки за яйца.. 2-3 козички  Crazy
Айде стига се шашкайте Simple Smile Драма голяма вече..

# 21
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
всъщност, в нашите родове - моят и на мъжа ми, няма алергии, освен голямата на сестрра ми, която се изрива постоянно и й се люпи кожата. Не могат да разберат от кво е. А пък от шоколад става на плюски цялата - особено по лицето. В нощта преди сватбата ми едвам я спасиха в Бърза Помощ.

Никой от нас не е алергичен, но онзи ден, пред кабинета на личния ни доктор, станах свидетел на невероятна драма. Жена, точно колкото мене, с моите кг, приблизително като мене на външен вид, с бебе като Момчил, дойде и направо се втурна в кабинета. Здрава, права, никога не е имала алергии към нищо. Съвсем здрава. Като мене! И изведнъж почнала да се изрива по ръцете. Само метнала едно палто и изтичала до кабинета с бебето, че била сама у тях. Направо влезе, както си имаше и пациенти вътре. Пет минути по-късно получила нещо като гърч вътре, доктора изтича до аптеката сам, купи й спешно някаква инжекция, сложи и й, извикаха мъжа й от работа, та взе бебето, извикаха Бърза Помощ, сестрата дори каза, че и отваряли устата да и впръснат вода. Бърза Помощ дойдоха веднага, взеха я с носилката, мъжа й дойде аламинутно и той. А доктора се развълнува много. Притесни се човека истински и запали вътре, след като я изкараха нея. Но реагира много добре и я спаси, докато я поеме БП. Представяте ли си?
Това може да се случи на всеки един от нас. Ето, дори на нас - здравите, големите. Камо ли на захранваните бебета.
Затова искам да си опазя ДОКОЛКОТО МОГА цялото си семейство. Всеки член от семейството ми ми е много скъп.

И съм сигурна, че и за вас е така  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 190
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254247.0;topicseen
вижте за хлебната сода

# 23
  • Мнения: 660
Това може да се случи на всеки един от нас. Ето, дори на нас - здравите, големите. Камо ли на захранваните бебета.
Затова искам да си опазя ДОКОЛКОТО МОГА цялото си семейство. Всеки член от семейството ми ми е много скъп.

И съм сигурна, че и за вас е така  Peace

Естествено, че може да се случи на всеки. И разбира се, че всички обичаме семействата си и се тревожим за здравето  на близките. Но според мен постовете тук са малко попресилени и всяват излишна паника. За съжаление всичко, което купуваме от магазините е или с нитрати, или с натъпкано с АБ, или Е-тата са му в повече. Ама какво да направим? Както казва duhi_puhi, не всеки има от къде да взима домашни яйца и месо или зеленчуци.

Изкисвайте зеленчуците преди употреба, изхвърляйте първата вода на пилето и спокойно. Мисля, че нервите и притесненията са не по-малко вредни от самите храни!   Peace

Общи условия

Активация на акаунт