МКакво ще кажете за такава схема на захранване?

  • 1 255
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Не смятам да отбивам на годинка. За яслата му трябва минимум обедното и следобедното хранене да е заместил.
Аз да го кърмя сутрин, закусва- не закусва там, те в 10 не им дават нищо май... а ако им дават и в 10 и не сме заместили 3 хранения ще го взимам на следобедната закуска и ще се кърмим.
Пък вечер и нощем може да си наваксва с кърма колкото си иска, докато свикне с режима, прояде всичко и т.н.

Честно казано с баткото не съм имала никакви ядове в тази ясла.  След като го захраних , минах първо на детската кухня от яслата, харесваше му, свикна с нея. Направих му и режима като техния. Така че стреса и промените ги сведох до минимум.
Там много бързо дръпна. Той си пиеше от чашка от 6м и ползваше лъжица, но усъвършенстването им и всичко останало- гърне, и т.н. се научи там.

Съвсем различно и много по приятно и безболезнено е за детето да подражава на другите деца  /особено за гърнето и храненето/, отколкото да се опитваш да го караш, прилъгваш, обясняваш...
Освен това около годинката още нямат чувство за време и като им е интересно и не се сещат за тебе- когато ги вземеш за тях е като че е било току-що когато си ги оставила. А и не са още във прилепчивата фаза. А когато тя ги хване, вече си познават лелите /дори по-добре от бабите/ и няма проблем.
Баткото много леко свикна, а беше само на навършени 11 месеца.
Понеже беше най-малкия и вечно усмихнат лелите отначало все си го гушкаха докато свикне с по-големите деца. Направо грейваше като ги види.

# 16
  • Мнения: 378
Може да заместите обедното кърмене малко преди да тръгне на ясла.  Grinning
Аз в началото водех детето от 9.30 до 11.30 - около месец. После доста дълго само до обяд...
Мисля, че може да отделите един месец и да го водите само до обяд, вземайте храната в бурканчета - обяд и следобедна закуска. Така и детето ще свикне с храната, ще запазите и кърменето след обяд по-дълго.   Grinning
 

# 17
  • Мнения: 2 829
А какъв е проблема ако му дават да хапва повече пъти от бройката заместени хранения? Според мен избери си схема на захранване, която на теб ти се струва подходяща. При всички схеми към годинката детето яде всичко. И като наближи времето за ясла просто ще спреш да му даваш да суче през деня и детето само ще започне да хапва повече. В най-лошия случай може да се наложи 1-2 месеца да ходиш в яслата преди или след обеда и да му даваш да суче Grinning
Моето дете е захранено педагогически Започнах да ходя на работа за по 4 часа когато тий беше на 8 месеца. В това време му даваха да яде каквото иска и по колкото иска. Случвало се е да отсъствам повече часове и дребното нямаше никакъв проблем. Само му беше трудно да свикне баба му да го приспива следобед, но за 1-2 седмици свикна. Сега, от 1-2 месеца работя на пълен работен ден, като понякога се прибирам на обед и го приспивам със сукане, друг път не. Малкия е доволен и в двата случая.

# 18
  • Мнения: 941
Оранжево небето   значи аз довъведох продуктите, защото както бях писала тя не ядеше но аз предлагах, и така може би по много малко но тя беше опитала доста неща, но не и количеста а по скоро давам лъжица тя плуе и колкото остане в устата се поглъша, и на този принцип съм въвела повечето неща от кухнята, като разбира се не почнах веднага да давам всичко, а го съобразявах с нещата които е пробвала, но от кухнята ядеше вече цяла порция, и много и се услаждаше,
Сега не изчаквам кой знае колко давам продуктите и в началото по бавно но вече е пробвала малката доста неща и съм скъсила изчакването на реакция в рамките на 3-4дни, и редувам веднъж давам нов плод веднъж нов зеленцук,

Общи условия

Активация на акаунт