Висока температура-много съм притеснена?

  • 9 444
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много е опасно това рязко сваляне на температурата от 40.1С на 37С.  Naughty

# 16
  • Мнения: 5 393
При сваляне на температура с водния метод водата трябва да е с 1 градус по-малко от самата температура, не повече. Примерно ако Т на детето е 39, водата да е 38 за да не се получава рязко сваляне.

# 17
  • Мнения: 3 929
Според мен трябва да искате да направят снимка на детето - да не би да се е усложнило положението в бронхит или пневмония. И ние така уж бяхме с диагноза ангина, но след като се влоши състоянието му въпреки АБ-то, се оказа, че е направил вече пневмония. А, и кръвни изследвания - задължително.

# 18
  • Мнения: 549
нели,не се ли сети да й сложиш свещичка в дупето много бързо сваля т-рата.Аз така правя.

# 19
  • Мнения: 5 393
Вени- излязоха ли резултатите на Алекс?

# 20
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте.

Днес правихме ренген на гърдичките.Всичко е чисто.
Кръвните изследвания са готови-повишени левкоцити и белтък.
Снощи пак започна да вдига висока температура и започнахме антибиотик.Горкото ми момченце се измъчи от тази температура.
Утре чакам и стерилната урина.
Докторката каза,че  е някаква бактериална инфекция,но аз държа да разбера -къде.Засега не е ясно.Само знам,че някъде в организма нещо работи.
Наистина мисля,че трябва да има ясна диагноза.Иначе само-бактериална инфекция ми звучи много общо,аи съответното лечение ще бъде -общо.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Ами според мен и сегашното ви лечение е общо. Започнали сте АБ преди да излезе антибиограмата. Ако се окаже, че бактерията е резистентна точно на този АБ?! Ще трябва да се сменя...

# 22
  • София
  • Мнения: 384
Ами според мен и сегашното ви лечение е общо. Започнали сте АБ преди да излезе антибиограмата. Ако се окаже, че бактерията е резистентна точно на този АБ?! Ще трябва да се сменя...

Права си,но повече не можех да чакам.Високата температура го изтощи много.
Взехме и резултатите от стерилната урина.Чиста е.Значи няма възпаление на бъбреците или пикочните канали.Дробовете също са чисти.
Може би е някакво възпаление в гърлото,но навътре,защото нищо не се вижда.
Май ще си останем само с догадките и ще се лекуваме общо. Sad

# 23
  • Мнения: 549
А лекарката като го преглежда какво ви казва?

# 24
  • София
  • Мнения: 384
А лекарката като го преглежда какво ви казва?

Само-бактериална инфекция.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да наистина е добре да се знае къде е тази бактериална инфекция. Дано нещата се изяснят и лечението , което е започнато да е правилно!

# 26
  • Мнения: 10
Здравей и двете ми деца бяха близо пет дни с висока температура . Лекарката каза че е вирус и им изписа антибиотици . Нещата станаха по зле , но лекарката настоя да продължим с назначеното лечение . Едва на четвъртия ден забелязах , че на малката устата е цялата в афти , а голямата се оплака че много я боли устата и гърлото . Оказа се ,че е вирус който причинява тези афти или херпангина , те не се лекуват с антибиотик.От антибиотика става по зле . Силно се надявам да не е това , защото е ужасно . Но пиша всичко това за да погледнете хубаво устата на детето , защото лекарката не ги беше видяла афтите .

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Лекарката каза че е вирус и им изписа антибиотици

Браво на нея! То вече и дъщеря ми знае, че вирус с АБ не се лекува. Лекуват се евентуалните последици от вируса.

# 28
  • Мнения: 10
Ами тя затова го изписа антибиотика за евентуални усложнения . Но уви от него стана още по - зле .

# 29
  • Мнения: 822
За това трябва да се правят предварителни изследвания. И на нас искаха да ни изписват Аугументин за евентуалните усложнения, но след като настъпиха се оказа, че той е сред резистентните. Ако бяхме следвали лечението нямаше да сме излекувани, а само допълнително натровени.

Общи условия

Активация на акаунт