Биберон или пръст в устата?

  • 8 381
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 523
След като детето слага пръст в устата, по-добре си остави биберона. От пръста по-трудно ще го откажеш. Някои лекари са ми много смешни като започнат да стряскат и занимават майките с глупости от рода - "о, биберон, как може, в никакъв случай", вместо да се съсредоточат върху по-важни неща, като насърчаване на кърменето, по-късно захранване и други полезни теми.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 773
С Дияна предочетох биберона. Щерката използваше залъгалката само за приспиване. На 2г и малко я махнах биберона.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 402
Моя педиатър е категоричен, по-добре биберон от колкото пръст. Биберона винаги можеш да го махнеш, докато пръста е в "услуга" постоянно и отказване няма!!!! Подкрепям го напълно.

# 18
  • Мнения: 645
Биберон.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 891
биберон Peace

# 20
  • Мнения: 752
Биберонът със сигурност по-лесно се отказва и по-малко дефекти прави в устата.

# 21
  • Мнения: 229
Благодаря ви, момичета! Аз също смятах,че бибата е по-добре от пръстче. При всички случаи обаче вместо да слушам само педиатърката , предпочитам да се допитам и до вас.Благодаря  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 897
Предпочитам биберон.Ползвам такъв с ортопедична форма.
Засега сме ограничили ползването му само при заспиване.

# 23
# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Биберон.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Биберон.

# 26
  • Мнения: 4 621
Биберона е по-малкото зло Peace

# 27
  • Мнения: 24 467
Биберон, разбира се, от него отказването е за седмица, а с пръста съм виждала откарване и в училищна възраст, изтъняване и какво ли не. От бибата се оттървахме и двата пъти на година и половина, обаче пръсти не се лапат, децата имат вече с какво да се занимават.

# 28
  • Мнения: 620
И аз ще подкрепя биберона.Синът ми не се научи да цока биберон,така че нямам практика с отказването му.Но братовчедка ми замени бибата с пръста и до 9-10 клас го смучеше нон-стоп.
В следствие на това смукане и се изкриви челюстта,наложи се да носи шини и какви ли още не процедури.Зъбите и се пооправиха,но май винаги ще остане малък спомен от смукането на пръста,така че пази го от това Peace

# 29
  • Мнения: 256
Ние също сме с две зъбчета и ползваме биба няма как и това ще отмине Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт