От каква възраст мога да кача бебка на самолет?

  • 2 618
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
Виктор пытуваше като стана на 4 месеца. Според тукашната консултация, бебето не  е добре да се изкарва навын, докато не почне да контролира самчко температурата на тялото си, в някой слуай килограмите на бебето сыщо се взимат предвид. За температурата са нужни няколко дена, а кг в някой случай препорычват да стане на 3 кг ( ако се е родило по-рано нарпимерно, и е по-мыничко) преди да излезнат навын. Според мен дали ще е на самолет не е толкова важно. Все пак педиатыр може да каже най-добре. Аз бих изчакала, да се направи пырвата ваксинация (тук е на вторият месец), за да има все пак някаква защита бебето от опасните инфекциозни болести.

# 16
  • Мнения: 1 449

Здраво новородено може да пътува със самолет.
1-2 седмици е разумният срок да се изчака.

От медицинска гледна точка най-сериозният проблем са микробите във въздуха (на летището и от климатичната система в самолета). През първите 1-2 седмици организмът е изключително податлив именно на тях. Промяната в налягането, височината и нивата на кислород могат да накарат бебето да се чувства некомфортно - но няма да му навредят.
Пътуването може да бъде и стресиращо за новородено. За килограмите – препоръките варират от 3 до 5 кг минимално тегло.

В Щатите изискват 1-седмична възраст. БГ Еър нямаха изрично правило.

(Чисто технологично може да е нужно време все пак, за да се подготви документ за самоличност на бебето Wink).

# 17
  • Мнения: 1 269
с малката пьтувахме до италия когато беше на 2 месеца,няма проблеми  Peace

# 18
  • Мнения: 1 049
Попитай самата авиокомпания, с която евентуално ще летите. Предполагам като ви изпишат от болницата и всичко е наред няма проблеми.  Hug

# 19
  • Мнения: 4 784
Когато синът ми беше на 3 месеца пътувахме до Англия със самолет без проблем. Неудобството беше, че в самолета нямаше място за преповиване и когато синът ми се наака трябваше да го сменям на седалката между хората.

# 20
  • Мнения: 1 593
15 часов презокеански полет на 28дни  Peace

ако детето е здраво, проблеми с пътуването няма, родителите трябва най-сетне да го разберат това нещо  Naughty - това трябва да е 30тата тема в рамките на 1 година с този въпрос

# 21
  • Мнения: 343
А в какво пътува новороденото в самолета? Кенгуро, кошница за кола ли (много голяма ми се струва) ?

# 22
  • Мнения: 1 593
А в какво пътува новороденото в самолета? Кенгуро, кошница за кола ли (много голяма ми се струва) ?

ако е без място - на ръце. Кенгуруто те карат да го свалиш по време на полета. Стола за кола се ползва, ако е купено място на детето, не зная как стои въпроса със закрепянето, защото никога не сме купували място.

ето линк към тази тема, която обсъждам паралелно
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275941.20;topicseen

# 23
  • Мнения: 1 269
А в какво пътува новороденото в самолета? Кенгуро, кошница за кола ли (много голяма ми се струва) ?
зависи с коя компания пьтуваш,мога да ти кажа за алиталия,когато не купуваш билет за бебето /плаща се само 10% от стойността на билета +летищни такси/ те слагат на пьрвия ред и ти дават кош,който стои пред теб /и в билета е опоменат като baby basket/.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 16:58 от silvi@

# 24
  • Мнения: 343
Jenna, Silvi, благодаря ви за отговорите  bouquet
Не се знае кога ще ни се наложи, а трябва да сме подготвени Wink

# 25
  • Мнения: 4 784
Да ти споделя и нашия опит с Бг Еър. Срещу билет от 20 паунда София - Лондон, тримесечното ми бебе беше превързано към мен с колани, които ни дадоха от самолета. Нямахме специално място, а очаквахме такова, поне на първата редица или крайно място. Носихме си и столчето, обаче не ни разрешиха да го ползваме, даже не искаха и да ни позволят да го внесем в самолета, защото не сме го чекирали /назнаех, а и когато ни чекираха багажа бяхме там с бебето в кошчето, но никой не ни попита/. Ужасен полет, ужасен студ. Имам приятелка стюардеса и тя ми е казвала, че в Гълф еър, компанията за която летеше, ти предлагат помощничка по време на полет. Не че имах нужда от такава, но все пак...А когато малкия напълни подобаващо памперса, нямаше къде да го преобуя и се наложи на седалките между хората да сменяме наакан памперс. Като слезнахме в Лондон, от студа в самолета, вече имахме хрема.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
О, veni9, това е полет около 3 часа. В Европа не съм попадала на авиокомпания, която да позволява да се взима столчето вътре, даже и да има свободни места, а и първа редица не е гарантирана.
Аз бях в подобна на твоята ситуация като летях Чикаго-Лондон с почти 2 годишната щерка. Не знам защо съм си мислела, че първа редица ми е гарантирана, поне при презокеанските полети, не беше. Така че не лежете на тази кълка, може да предложат, може и да не предложат първа редица и екстри  Peace А като тръгна да повръща малката, защото беше пипнала някакъв вирус в Щатите, бяхме информирани, че салфетки имало в тоалетните, а резервни одеала и възглавници нямало  Crazy Добре, че не бях сама, както обикновено пътувам, а и мъж ми беше с мен, та той чакаше някоя тоалетна да се освободи, за да вземе салфетки. По-кошмарно пътуване не съм имала! От тогава мъж ми оцени какво удоволствие е да пътуваш дори и икономична класа, ако си без деца  Joy

Общи условия

Активация на акаунт