АБКМ!? Пет месеца с неизчезваща слуз в акото!

  • 3 818
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
здравейте като видях темата адски ви се зарадвах защото и аз се чудя "а сега накъде"Синът ми е на 1г10м и от един месец е с полуразстройство.Изразявам се така защото ходи не повече от3-4 пъти на ден а си хапва стабилно.Проблема е в консистенцията и слузта.Започнахме лечение по стандартния начин с различни видове прахчета и диета но не се получи и след това ходихме при хомеопат-само така го лекувам от 1г. насам.Точно 3дни след това се появиха червени петна предимно по лицето и краката тук там по ръцете.Казаха че е уртикария-излекувахме се пак с хомеопатия но акото му така и не се оправя.Някои беше писал че е възможно да има алергия от моркови-това достоверно ли е защото от 7-8 месеца всеки ден му правя фреш от моркови и нещо друго обикновено ябълки или портокал.Малко се отнесох но ако някой ми помогне със съвет ще бъда доволна.- Laughing

# 16
  • Мнения: 2 211
Да, възможно е. По - горе писах, че детето ми е алергично към моркови и ябълки. Ако се съмняваш за алергия към тези продукти, отстрани целината и крушите от менюто. Подходящи плодове за алергични са костилковите - сливи, череши и вишни. Също боровинки и дренки. Но , разбира се няма гаранция, че няма да реагира на някои от тях - всичко е индивидуално. Портокалът също  може да е виновникът, цитрусите по начало са силен алерген.

Най - добре едно по едно да отстраняваш от менюто и да наблюдаваш.

А аз бих спряла фрешовете изобщо и изчакала сезонните плодове. Едно време на нас през зимата, понеже нямаше друго,  освен ябълки не ни даваха никакъв плод и пак пораснахме. А сега тъпчем децата с екзотични плодове, расли и отглеждани кой знае къде и как и обработвани с купища химикали, за да стигнат до нас във вид годен за продажба. Нещо много задълбах, извинявайте!

# 17
  • Мнения: 1 058
Вики  също е с алергия към моркови. На кръвния тест показа доста висока стойност.

# 18
  • Мнения: 109
Ради на каква възраст трябва да е детето защото зная че като са малки не може да им се правят тестове за алергия.Мерси предварително Laughing

# 19
  • Мнения: 2 211
Ради на каква възраст трябва да е детето защото зная че като са малки не може да им се правят тестове за алергия.Мерси предварително Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268574.0

# 20
  • Мнения: 3 122
Preyala, извинявай за въпроса, но би ли ми казала какви проблеми имаше докато пазеше диета, тъй като аз се чуствам все отпаднала и много често боледувам.

И аз се чувствах отпаднала, боледувах често, а накрая започнаха да се появяват много афти. Понеже бях спряла изцяло млечните продукти взимах калций на хапчета. Оказа се че организмът не го усвоява достатъчно добре, друго си е от храната. И реших да не си съсипвам и моето здраве, защото после няма кой да се грижи за бебето. Лекарите ми казаха, че трябва да съм поне 6 седмици на диета, за да се изчисти организма и кърмата ми от алергенните белтъци. Е точно толкова ми трябваше да се поболея и аз. В последствие когато започнах да захранвам, се оказа че е алергична и към тиква, круши и царевица. Тези неща естествено не ги бях спряла. Алергията към мляко я израсна напълно преди 4-5 месеца.

# 21
  • Мнения: 1 058
Ради на каква възраст трябва да е детето защото зная че като са малки не може да им се правят тестове за алергия.Мерси предварително Laughing
Кръвния тест се прави и на бебета, но според мен не е много показателен.

Общи условия

Активация на акаунт