Нов грип ли има пак?

  • 2 640
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 030
При нас още не ясно какво е! Започна с дъщеричката ми в петък - много висока температура от раз. Така събота и неделя. В понеделник се нормализира, но от вторник започна едно хриптене. Нищо не се чува на слушалка, гърлото и леко червенее, няма хрема, но се задъхва и диша шумно. След прегледа казаха, че може да е заден ринит. Чакаме утр резултатите от антибиограмата.

Лошото е, че от вчера и батко й е с температура. В момента вдигна 38 и двамата спят. Той пие Оспамокс.
Много коварен вирус. Мислих, че ще се разминем с АБ този път, но уви. Все се притеснявам за дъщеря ми да не развие пневмония от тази, която не се чува на слушалки. Лятото стана така - цяла седмица на стандацилин за температура, кашлица и хрема и накрая на лечението изведнъж 38 и половина. Оказа се пневмония.
В понеделник правихме пълна кръвна картина - резултатите са добри. Ако имаше пневмония щяха да са променени, нали?
При пневмония няма как изследванията да са в норма, утайката в кръвта се повишава.

# 16
  • София
  • Мнения: 492
В понеделник правихме пълна кръвна картина - резултатите са добри. Ако имаше пневмония щяха да са променени, нали?
Не разчитай изцяло  на кръвната картина.  Naughty Защото преди няма и месец бях с двойна пневмония(още се въстановявам) и ми я откриха само със снимка , при условие че кръвната картина ми беше добра(с изключение на утайката, но тя може да се промени и при обикновен вирус...) а и на слушалки не се чуваше и едно хрипче поне за цвят....  Thinking Затова снимка му е майката.... Wink

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 16:57 от kamelita

# 17
  • Мнения: 649
Да има!!! И не мога да се отърва от него вече 2 седмици. Боли ме гърло цели 2 седмици дори днес се чувствам по зле от колкото през останалите 3-4 дни. Какво ли не пия, смуча не помага. Имах и температура, но тя сама си се свали след упоритост от 2 дни. Ужасна работа! ПАЗЕТЕ СЕ!!!

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
При пневмония няма как изследванията да са в норма, утайката в кръвта се повишава.

Аз и в другата тема писах, че при двете прекарани пневмонии на дъщеря ми, кръвните й показатели не бяха особено променени- СУЕ стигна до 11-12, също и левкоцитите, което далеч не са повишени показатели.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 578
И моят син от снощи е с температура. През нощта вдигна 40,2 градуса. Сега няма, но много лошо кашля, сухо, дрезгаво. Вече не знам кой сироп да пием. Педито ни изписва само Проспан, а той е като бонбони, никаква работа не върши. На 4.3 спряхме антобиотика, сега пак е болен  Tired

# 20
  • Мнения: 7 201
И моят син от снощи е с температура. През нощта вдигна 40,2 градуса. Сега няма, но много лошо кашля, сухо, дрезгаво. Вече не знам кой сироп да пием. Педито ни изписва само Проспан, а той е като бонбони, никаква работа не върши. На 4.3 спряхме антобиотика, сега пак е болен  Tired
Съжалявам за детенце! Hug
На Дани за такава кашлица добре му повлия Синекод(за над 3г.възраст е)
Най-вероятно не сте пили подходящия АБ и не е доизлекувано детето..! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт