Комисията за защита на потребителите-въпрос

  • 1 788
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 854
Дано наистина контролират спазването на предписанията!
Ще проверя  Joy

Честно казано съм учудена. Макар, че все повтарям на всеки да си търси правата, да "сигнализира" за нередности където и когато трябва, не съм голяма оптимистка. Но това определено ми хареса.
Дай боже някога да станем нормална държава, в която наистина някой защитава правата ни.

# 16
  • Мнения: 854
Хехе, сега получих отговор и от Комисията:
Цитат
ДО
Г-ЖА  С......
е-mail: ....
ОТНОСНО: Ваше сигнал, постъпил на електронния адрес на Комисия за защита на потребителите с вх.№Ц-03-1276 от 14.03.2008 г.
Уважаема госпожо  .......,
Във връзка с подадения от Вас сигнал, Ви уведомяваме следното:
Продуките, предмет на Вашия сигнал попадат в приложното поле на Закона за храните, според който: храна е всяко вещество или продукт, който е предназначен или може да бъде използван за консумация от човека, независимо дали е преработен, частично преработен или непреработен. Храни са и напитките, дъвката и всяко вещество, включително и водата след излизането й от водоснабдителните съоръжения при крайния потребител, вложена в храната при нейното производство, приготвяне или обработка, както и бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води. Законът  урежда  изискванията към храните, мерките и условията за осигуряване хигиена на храните и тяхната безопасност, опаковането, етикетирането, представянето, включително рекламирането им; изискванията към всички етапи на производство, преработка и дистрибуция на храни; условията и реда за производство и търговия с храни; правата и задълженията на лицата, които произвеждат или търгуват с храни; правилата за извършване на официален контрол, органите за официален контрол на производството и търговията с храни и др. Предвид това, Вие би следвало да отправите Вашето запитване към компетентния орган Министерство на здравеопазването, или към негова регионална структура – Столична регионална инспекция за опазване и контрол на общественото здраве на адрес: гр. София, ул. „Врана” №20.
С уважение,
Е. Елчинова
Главен директор на ГД “Контрол на пазара”

 Peace

# 17
  • Мнения: 902
да, те отговарят(от комисията), и правят "проверка". Преди половин година така се оплаках от една туристическа фирма и й направиха проверка, след което от фирмата ми се извиниха писмено и обещаха обещетение. НО познай!!!! Дали получих обещетение #2gunfire Ест. пак писах на комисията 2(!)пъти даже, но уви, биха ми шута(че за какво да се занимат с мен, какво като получават заплати благодарение на данъците, които плащам!!!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт