Даването на лекарства. Апокалипсис сега.

  • 2 634
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
И моята дъщеря е на същата възраст и е по абсолютно същият начин. Вчера се опитах да и дам течен вит. С . Сложих и го в чайчето с малко мед, но отпи едва едва и отказа.
И ние прилагаме метода със спринцовката от панадола за всички видове лекарства - дори за витаминните сиропчета, които синът ми пие с удоволствие, но тя - не и не .

# 16
  • Мнения: 982
Аз съм останала с впечатление, че повечето лекарства са сладки.Сироп за кашлица и Панадол съм давала без проблем.
Когато пръскам стеримар, симулирам, че си слагам и на мен, и на някоя играчка.Имам успех.
Наскоро ми се наложи да капя капки в очите, това ми беше невъзможно.Отказах се.

# 17
  • Мнения: 14 133
И при нас често е подобна ситуацията. Харесва да пие само Панадол и Проспан. За всичко останало и аз се превръщам на варварка, за да му ги пръскам, поставям или каквото се налага.  Joy

# 18
  • Мнения: 5 178
Aз знам и ползвам два начина
децата имат инстинкт всичко поставено в лявата буза да се преглъща и така с мерителната спринцовка слагам там и гълта,
но винаги го слагам легнал..Е трябва много да се внимава да не се задави

и втория, в сок домашен малко по-силен като концентрация, слагам му го в шишето и така 30 мин пием АБ ..Само така успях да набутам тъпия Клацид, иначе го гълташе и веднага повръщаше на фонтан

# 19
  • Мнения: 341
Със сиропите няма проблем .Давам му ги с обикновена кафена /2,5 mg/ или чаена /5 mg/, с които и се храни по принцип. Казвам му:"Хайде лекарство...";"Хайде жълто/розово, бяло/ или сладко.../ със съвсем спокоен тон и той ми отговаря :"Добе" и готово.
   Но с капките за нос съвсем не стоят така нещата. Там прибягвам до известна доза насилие...
Това все едно аз съм го писала,при нас положението е същото.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 485
Aз знам и ползвам два начина
децата имат инстинкт всичко поставено в лявата буза да се преглъща и така с мерителната спринцовка слагам там и гълта,
но винаги го слагам легнал..Е трябва много да се внимава да не се задави

Това наистиня действа. Благодаряти. Пак реве и се опъва, но поне не плюе всичко обратно.

Иначе след подробни обяснения, че няма нищо страшно, имаме огромен напредък с меренето на температурата, което също беше ад.

# 21
  • Мнения: 801
На нас докторите ни предписват само чист въздух, инхалация с евкалиптово олио за якичката и капки за нос. Друго и да искаме не получаваме. Сополите първо ги теглим уж на нас с помпата, след това капките лесно ги понася.
Може би лекарствата бих ги давала с напитка.

# 22
  • Мнения: 251
И при нас преди беше голяма борба да дам сироп на каката, скоро открихме начина- хапва една дъвка и докато е още сладка сама си   впръсква сиропа със спринцовката. Така е пила дори антибиотик, което преди беше мисия невъзможна.

# 23
Всичко с времето си!Дъщеря ми в момента е на 5г.и 6м. и вече пие лекарства без проблем,за капки за нос малко се мръщи,капки за очи не ми се е налагало да й капя,хапчета започна да гълта отскоро и все още гълта мънички хапченца.Като по-малка повръщаше сиропи,но основно  Клацид,мисля,че й идваше прекалено сладък.Температура започнах да й я меря преди една година,по-рано беше невъзможно GrinningДеца,как иначе ще побелеем?

# 24
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да не ми се смеете? При нас таткото почва да пристъпва към лъжицата с лекарството, уж иска на него да го дам, и почва боричкане и надпревара с малката, която си мисли, че той наистина ще й го изяде, докато накрая съм набутала каквото трябва в устата й, без да се усети. Когато се усети, вече е късно ... Ама мъжо е голям артист - така го докарва, все едно антибиотикът е най-голямата сладория и наистина той иска да я глътне ...

Общи условия

Активация на акаунт