Уви - предавам се, да живее формулата:((

  • 1 478
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Despina

Аз пробвах да се цедя, нещо което до сега не бях правила и след 4-ри часа без да съм кърмила(ходих да ми махат конците от секциото) и след наяждането на бебо успях за 20 мин. цедене да изцедя само 20 мл. Това е доста обезсърчаващо за количеството на кърмата, която произвеждам.


Само да ти кажа, че това изобщо не е показателно колко кърма имаш!
Аз въобще не се справях с цеденето - максимум по 20 мл. успявах да изцедя (не че много съм опитвала!), а в същото време при пробно кърмене се оказваше, че бебка изсуква по 160 мл. от едната гърда! Най-важното е да не се притесняваш!
За храните - аз избягвах бобови храни, газирани напитки, краставици, зеле, кафе. Мони нямаше колики изобщо.

# 16
Здравей и от мен! Ще споделя и моя опит - минах през този ужас, на всичкото отгоре при мен кърменето беше адски болезнено заради рагадите. Давах и Фризолак няколко пъти, не ми се искаше да я оставям да реве от глад, едва ли е престъпление да дадеш малко Фризолак, едва ли ще настъпят необратимите промени. И аз се тюхках, че съм некадърна и не съм успяла - и постепенно нещата се оправиха, спрях добавката, дъщеря ми беше доволна от резултата. Ще се повторя, но при мен много помогнаха нагревките.
А колкото до изцеждането - така и не успях да изкарам повече от 40 мл...а дъщеря ми суче и яде на 4 часа вече. Не се отказвай и не се укорявай, ако се откажеш - ти си най-добрата майка за детето си!
Пожелавам ти успех.

# 17
  • Мнения: 7 106
Цеденето хич не го мисли! Никак не е показателно колко мляко има в гърдата. Всичко става с тренировки  Simple Smile , първите няколко пъти са трудни, после става вече лесно.
chockolina ти е изредила с кои храни да внимаваш, аз бих добавила и прясното мляко - най-много по чаша на ден, ако много ти се пие. Въпреки, че това с храните е спорен въпрос, но лошо няма, поне първият весец се въздържай от дразнещите, после можеш постепенно да ги включваш една по една и сама ще прецениш дали оказват някакво влияние на бебето.
По въпроса с оригването - и моята дъщеря в самото начало много трудно се оригваше, а в същото време получи зверски колики, заради моята глупост да я дохранвам с ад.мляко без да има нужда! Твова, което почти веднага действаше при нас беше, след като съм я подържала права известно време да я сложа да легне за десетина секунди и веднага да я изправя пак. Винаги зе чуваше звучно оригване Wink , пробвай и ти този начин. Ако трябва повтори 1-2 пъти.
Хубаво си решила да изчакаш консултацията, преди да дадеш бутилката. Пиши после какви са резултатите.

# 18
  • Мнения: 830
А , не ! Рано ти е да се отказваш , щом имаш желание да кърмиш !!!! Всичко са ти казали майчетата до тук , от мен само да не се предаваш така рано ! Голямата ми дъщеря имаше колики от 2 -рата нощ в родилното ! Напротив - смята се че честото сукане раздвижва перисталтиката и по-лесно излизат газовите мехури , които раздуват червата и причиняват коликата . Бебето знае какво да прави - води се по него , то показва от какво има нужда ...
А за диетата ти , за всяко дете си е индивидуално . Ще трябва ти да прецениш , по метода на изключването , кое го дразни и кое - не . Но има общо приети списъци с евентуално дразнещи храни , много сме ги обсъждали , може и в библиотеката да ги има . Boo ще ти даде линк Wink Aз лично , каквото и да ядях и да не ядях , коликите си ги имаше и това си беше . Особено с голямата !!!!

# 19
  • Мнения: 3 550
Абе, как може такива работи да говори тоя татко! Как ще си некадърна! Деспина, да не би да сте във фаза на усилен растеж. Има една такава между 7 и 10-тия ден. При нас не се забеляза толкова, но следващата (на 3 седмици) беше кошмарна. Нашият юнак също искаше постоянно да е на гърдата. Дръж го,, не се предавай! Скоро ще си изработи нужното мляко. Успех!

# 20
  • Мнения: 307
Сега си давам сметка 4е и ние сме имали такива моменти...ама аз сам си разсеяна ...и като съм уморена твърде не отдавам зна4ение или по скоро не обръщам внимание на някои неща. И ние сме имали моменти когато Марти се скъсва да су4е...и на мен ми е сетрува напразен оборот ...4е су4е а няма  нищо, или пък 4е постоянно су4е....ама аз го кърмех де...нали и аз си по4ивам през това време ...какво ми пре4и ....Не бързай с адаптираното мляко.  То си е твоя работа де....има си и лесното когато е на формула. В4ера с едни приятели излизахме ....аз се 4удя къде да го кърмя, в тоалетната сядам на мивката ...какви ли не гимнастики....хем тук има семейни стаи им казват за подмяна на памперси и тн...но не навсякъде има стол и не навсякъде ги има тези стаи....така 4е виждам си зора....А те- дават му 6и6ето ....и то само си го държи и су4е. А моя хубусник тепърва го у4а на 6и6е с сок4е и то като му е кеф тогава иска...а тук е жега и трябва  .....така 4е не бързай с формулата по добре....из4акай малко .....но ако му даваш формула....това не зна4и 4е си некадърна майка или тн.....в крайна сметка ти не я забъркваш кърмата ...нали правиш вси4ко възможно да имаш....

# 21
  • Мнения: 203
Despina мила,

всичко, което са ти казали момичетата до сега трябва да те е убедило, че твоя юнак / по надолу ще ти споделя нещо за неговата дата на раждане:)/ се развива добре, че имаш мляко, че си повечко черногледа от хормоните и скорошното раждане, а и таткото да се образова малко, че той е най-важната подкрепа. Искам да добавя следното само: човечето не знае къде се намира още, гушкайте се, обръщайте си внимание и се опитай да не се тревожиш излищно. Та в този ред на мисли то не различава болка от колики и болка от глад, ръцете му се пречкат насреща и то естествено ги лапка - свекърва ми за малко да ме убеди да почна формулата заради това че детето си хапе ръцете и след кърмене. Още нещо: следвай майчиния си инстинкт - нищо не е по-силно и по-вярно от него, не се влияй. Вярвам че ще успеете.

Та за 05.05 Simple Smile  Аз съм родена на тази дата и най-добрата ми приятелка също /имаш правото да не вярваш в знаци на съдбата:)/. Имала съм чувство,че сякаш някой те пази и подкрепя от горе, толкова щастие и късмет съм имала в живота си до сега, дай Боже и за напред и на твоя малък мъж му пожелавам същото. Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Момичета отново ви благодаря за подкрепата, която ми оказвате.
Да се похваля - днес ходихме на консултация. От седмият ден на бебчо, когато го измериха 3,300 кг днес на 13-я си ден е почти 3,600 кг. Значи въпреки всичките ми притеснения и нерви си наддава детето.
Само дето аз с тези опити за цедене успях да си спретна беличка. Лявата ми гърда, която правеше мастит през кърменето на каката, сега отново грее и се опитва да стане на бучки.
Малкото мързелче днес пък нещо не му се сучи и не успява да ми облекчи болката. Дано да ми се разминат буците, ама нещо не ми се вярва.
Ще се старая да продължавам да го кърмя и дано най-после да си изгради нещо като режим, защото така просто си нямам представа  кога ще иска да яде.

# 23
  • Мнения: 3 777
Бравос, видя ли че може, няма да се предаваш.

За буците: Горещ душ - за отпушване на каналите и често сукане от бебо, виж и в библиотеката.

# 24
  • Мнения: 830
Браво , само така !
За буците не знам , не са ми минали през главата .

# 25
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Despina
Ще се старая да продължавам да го кърмя и дано най-после да си изгради нещо като режим, защото така просто си нямам представа  кога ще иска да яде.

Миличка забрави за режима по-добре, не гледай часовници освен ако не правите големи паузи. Остави бебчето да те води и няма да сгрешиш. Wink

Общи условия

Активация на акаунт