За децата, които ядат много

  • 3 445
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 338
Моят син също си хапва добре-на 4-кратно хранене сме. Мляко, плод или бисквити му давам отделно от 4-те хранения. Има и един рекорд-6 банана за един ден+всички 4 хранения ShockedДоста е енергичен и не ме притеснява апетитът му   chef

# 16
  • София
  • Мнения: 11 708
Дъщеря ми е почти на 2.9 години тежи 12 кг. при ръст 90 см.Хапва си добре,това го признават дори и бабите и.
Когато е била при майка ми като си я вземем майка ми казва,че е вечеряла и да не и давам повече да яде,защото ще и стане лошо.
Е познай като се приберем тя продължава с вечерята и най-важното е че не и се лепи. Изглежда крехка и фина.Но не се спира,когато е в къщи.Препдолагам,че същото е и в яслата.
По същия начин беше и синът ми на нейната възраст.Ядеше порция на възрастен човек и не му се лепеше.Но не се и спираше,като торпила беше.И до сега е слаб,но вече много по-злояд.

# 17
  • Мнения: 9 814
Малкия е на такава възраст, че вече се движи повече от едно детенце на годинка, съответно изразходва повече енергия и яде повече. При моята щерка има периоди на абсолютна диета- т.е. 1-2 бисквити и 1-2 чаши мляко за цял ден. След това се почва едно лудо ядене, граничещо с тъпкане. Гладно детето си не можеш да държиш, поне това е моето мнение. Щом му се яде , да му е сладко, както се казва Wink. Ходете повече, гонете се, играйте. Давай му по-често плодове /но не банани/ и повече вода и чайчета.
 Peace
Е, ние лично не сме за пример като яшни деца- 102 см., 14 кг.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дето се казва, Дай Боже всекиму, такива ящни дечица  Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
дето се казва, Дай Боже всекиму, такива ящни дечица  Grinning
Шани, кой каквото си няма по-хубаво му се вижда Laughing

# 20
  • Мнения: 2 467
Завидях ти   Hug По добре така, отколкото да го гониш с лъжицата.
Моето това ядене го яде за седмица  Sad

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми е на 4 годинки и е 25-26 килограма, висок 120 см (преди 6 месеца)
22 килограма беше още на 2 годинки.Не е дебел но наскоро му наложих ограничения в яденсето след като беше качил 2 кила за месец и нещо.И естествено да забраня на свеки да го храни Stop
Причината беше, че всяка вечер се събуждаше от болки в коленцата . Последваха лекари, изследвания, притеснения , наплашиха ме със сумати диагнози като ревматизъм, артрити разни и тем бодобни.Слава Богу нямаше нищо такова и единственото логично обяснение беше теглото му. След като свали малко от шкембенцето и дупето (по едно време казваше, че му тежало дупето) вече не се оплаквал от болки в краката.
Не е бил на строга диета , просто следях какво яде (по едно време му бях изпуснала края, аз докато спя примерно баба му му маже яко филии с мазнотии  Crossing Arms) ограничих доста сладкото и хляба.Общо взето това е Peace
По едно време имах чувстовто, че стомахчето му се е разширило , постоянно висеше на хладилника и беше ясно, че е от лакомия а не от глад.Сега лека полека започна да си яде по 3-4 пъти на ден.Но най- важното е , че не го болят крачетата.
Той си е едър от бебе (4,300) и си хапва добре от малък

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
дето се казва, Дай Боже всекиму, такива ящни дечица  Grinning

Точно! Направо ти завидях Янтре!(пу, пу да ти е жив и здрав)
Снощи моите и двамата си легнаха нищо не яли - нямам нерви вече. Само дето се чувствам ужасно - ние с мъжът ми си ядем и пием сладко, а децата си лягат гладни(т.е. поне аз така си мисля, те явно не са).
Винаги съм си мислела, колко по-лесно се гледат ядящи деца - слагаш масата, ядене, стават и готово. А при нас са уговорки, гонене, пък избиране на яденето, пък сипвам едно, после сменям, мажа прибори...абе по-добре да си ядат децата и ти да следиш какво и колко от колкото обратното.

# 23
  • Мнения: 494
дето се казва, Дай Боже всекиму, такива ящни дечица  Grinning

Точно! Направо ти завидях Янтре!(пу, пу да ти е жив и здрав)
Снощи моите и двамата си легнаха нищо не яли - нямам нерви вече. Само дето се чувствам ужасно - ние с мъжът ми си ядем и пием сладко, а децата си лягат гладни(т.е. поне аз така си мисля, те явно не са).
Винаги съм си мислела, колко по-лесно се гледат ядящи деца - слагаш масата, ядене, стават и готово. А при нас са уговорки, гонене, пък избиране на яденето, пък сипвам едно, после сменям, мажа прибори...абе по-добре да си ядат децата и ти да следиш какво и колко от колкото обратното.

  Знам ли, не е толкова лесно и обратното. Ела ме питай колко ми е приятно и колко нещастна се чувствам, когато ограничавам дори полезните храни на моите момчета. Защото двойна порция ориз, след което два банана, кофичка кисело мляко с мед и питане за още храна не е количество за дете, не е добре толкова, не е здравословно чак толкова...да не говорим, че пълнеят (по-големия ми син, например)...Така че...зависи...Моите деца не се хранят с боклуци. Не купувам чипс, зрънчовци, вафли и пр...Не пият газирани неща и разни "боядисани води" (т.нар. сокове) и т.н....Тези неща са огромно изключение у нас. Ако някой види менюто ни и разбере как храня децата си, ще каже, че всичко е ок, че е важно, че е здравословна храна и няма "боклуци", ама някой пита ли ме колко ми е приятно да им казвам, че няма да им сипя допълнително, например? И хич и не мислете, че момчетата не се движат (големият ходи на карате, тича, обожава да рита футбол и бяга много). Малкият пък, изобщо не се спира, освен когато спи, но и тогава шава Laughing...Та, така де...Зависи...Всеки с грижите си (би казал страничния наблюдател... Laughing)

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Мдааам. И аз в тази група. На три и половина, 111 см., 20 кг. Не знам какво и колко яде в градината, но вечер яде колкото баща си Shocked Две кюфтета с картофи, краставици и домати, сиренце, малко хляб Wink И на финала като каже "Сега какво ще ме почерпиш Party" - киндер, домашен сладкиш или тортичка, вафлени пурички - абе нещо сладичко, да затапи Crazy Напраааво ми се спират тока като си представя какво ще е в пубертета ooooh! Ама да са живи и здрави де, ще готвим по една тава чушки за обяд и втора за вечеря и това е Mr. Green
Забравих да отбележа, че като движение е нещо средно между мотовилка и джубокс Shocked Има чувството, че не се движи и не бърбори само, ама наистина само, когато спи!

# 25
  • Мнения: 3 211
Засега Иван-Асен не е дебел, 13кг на 85см. Нито слаб, нито дебел.
За бабите си и за доста майки той е дете с апетит за пример и само биха искали такова. Като споделям ми се смеят, обаче аз си се тревожа докъде ще стигне. Crazy
Габи в момента на почти 5 години е 16кг за ръст 117-118см
Аз си мечтая за ящно дете, но пък ако трябва да го подлагам на диета сигурно е по-гадно, отколкото да го мъча да яде нещо. Всеки с проблема си Hug
Според мен това е супер момент да го научиш да яде единствено и само здравословна храна, да опита от всички зеленчуци и месо. Габи почти не яде месо и зеленчуци, просто не обича, но пък поне съм доволна и, че почти не обича "боклуци", е яде ги, но не набляга на тях.

# 26
  • Мнения: 9 052
нека се храни щом яде има нужда, но zа да не стане проблем с теглото купувайте хубава храна, плодове, zеленчуци, сурене , мляко ... иzбягвайте чипсове, снаксове, бисквитки и раzни боклуци ...

# 27
  • Мнения: 2 556
Аз почти никога не предлагам за десерт сладкиши. Хапват плодове и хубавото е, че са свикнали да е така. Когато малката настоява за шоколад, им давам по 1-2 Киндерчета или от Милката, която е опакована на малки парченца вътре.

belinda, и моят беше 19 кг. на 3 години, ама сега е на 7 и половина и е 24, така че има светлина в тунела  Grinning Не че  е спрял да яде, просто си стана слаб и това е.

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Малката ми дъщеря беше така,вечно гладна. Joy Joy Joy
 Не насмогвахме с пюретата.
 След третата година нещата се нормализираха. Peace

# 29
  • Мнения: 3 211
Синът ми е на 4 годинки и е 25-26 килограма, висок 120 см (преди 6 месеца)
22 килограма беше още на 2 годинки.
майчице Shocked много едро момчето ти, да е живо и здраво, вие така високи ли сте?

Общи условия

Активация на акаунт