Бебето ми яде много - въпрос?

  • 4 416
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте скъпи мами,
дъщеря ми е на 5 седмици и яде прекалено много ( според мен ) изпива по 210, 220 мл. АМ. Опитвам се да и давам водичка малко,но не иска, когато спря да и давам след като изяде 100, 110 мл. започва да плаче,ядосва се и си отваря устата,опитвам се да я преспя,но неиска. Тя яде по 4-ри пъти на ден,защото спи по много. Това нормално ли е? Какво да правя? Моля ако някой е имал подобни ситуации да сподели.
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 569
4 пъти за 12 или 24 часа?
Доста е, ама щом му се яде на бебето...

# 2
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Щом се храни само 4 ри пъти на ден е нормално количествата да са двойни.Нормално се хранят 8 пъти по 110 мл

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Възможно ли е да се наяжда прекалено бързо и затова да не усеща ситост?Това се получава при прекалено бързо изтичане на млякото в устата(с вдигнато вертикално нагоре шише)без да се дава възможност на детето да си поеме въздух.Сигнала за ситост се подава чак след поне 20 минути от началото на храненето,и ако се яде по-бавно се изяждат доста по-малки количества храна.Не знам  дали правилно обяснявам,и дали ме разбрахте.Аз не съм хранила от шише никога,но съм виждала доста майки как си хранят децата с вдигнати шишета и как децата буквално не могат да си поемат въздух.

# 4
  • Мнения: 13
4 пъти за 12 или 24 часа?
Доста е, ама щом му се яде на бебето...
за 24 часа.
Иначе аз си го храня с шише така,че само да си дърпа от него.В никакъв случай не го вдигам както питахте. Просто се чудя да не би да е от това,че спи повечко и пропуска хранения и за това да си го наваксва по този начин?

# 5
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Просто се чудя да не би да е от това,че спи повечко и пропуска хранения и за това да си го наваксва по този начин?

Разбира се,че е заради това.Бебе на 5 седмици не се храни 4 ри пъти само.А щом го прави е нормално да си взима двойно

# 6
  • Мнения: 13
Благодаря ви за отговорите,
сега ми е малко по-спокойно. Аз съм се опитвала да я будя да може да се храни по-повече,но не иска Simple Smile

# 7
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Толкова малки бебета трябва да се хранят най-много на 3 часа, т.е. паузата м/у храненията трябва да е максимум 3 часа. В родилното как успяват да хранят заспали бебета с биберон? Не е нужно бебето да се разбужда напълно, за да му дадеш да яде.
Най-добре се обади на педиатъра си и виж какъв съвет ще ти даде той.

# 8
  • Мнения: 3 157
Защо очаквате всяко дете да е като часовник?Това е супер безсмислено-вие със съседката едно и също количество храна ли приемата като сте на една възраст?Щом му е комфортно на детето,спокойно е,храни се и не плаче защо зорлем ще му разваляте режима и ще го будите за да взеле в някакви измислени норми?

# 9
  • София
  • Мнения: 860
Защо очаквате всяко дете да е като часовник?Това е супер безсмислено-вие със съседката едно и също количество храна ли приемата като сте на една възраст?Щом му е комфортно на детето,спокойно е,храни се и не плаче защо зорлем ще му разваляте режима и ще го будите за да взеле в някакви измислени норми?

И аз така мисля - води се по детето - ако е спокойно и не плаче - повече от нормалното, разбира се, ясно е, че всяко бебе си поплаква, ако пишка и ака достатъчно, ако спи хубаво - значи този режим му е добре. Това го казвам от позицията на имаща второ бебе, с първото едва ли бих била на това мнение  Mr. Green

# 10
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Който и детски специалист да попиташ, никой няма да ти каже, че е ОК новородено бебе да яде по 4 пъти на ден. Crazy

# 11
  • Мнения: 1 196
Синът ми ядеше по 5 пъти на ден и той по много изпиваше...,и нямаше нощно хранене... Ама на 5 седмици,чак 220 не съм давала...
Помъчи се да вкараш само още едно ядене, за да можеш малко да смъкнеш количеството,да не и разшириш стомахчето..

# 12
  • Мнения: 6 766
Количеството не мога да коментирам. На АМ кутиите знам, че има таблица с препоръчителни сумарни количества на денонощие.
Според мен прегладнява и наваксва. Новородените могат да спят и от изтощение. Затова се дава препоръката ако детето не потърси 3 часа храна, да се нахрани. Това ми каза нашия педиатър малката като беше новородена.
Консултирай се с лекаря на детето. Наддава ли нормално?

# 13
  • Мнения: 94
Щом детето спи спокойно и се чувства добре значи всичко е наред! Не му налагай режими, не го буди за да го тъпчеш насила ( за мен това е голяма идиотщина).. Бебето си знае най- добре кога му се яде и колко му се яде.. Всеки организъм е различен! Съветвам те да зарежеш тези бабини идиотщини практикувани главно в България от невежи родители и медицински персонали на болници в които ти обясняват как ако детето не яде на 3 часа ще започне да сваля килограми... Гладно бебе няма как да спи повярвай ми!!!!!! Води се по детето така ще е най-добре за него!

# 14
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Пифи, ти даваш ли си сметка, че състоянието на детето може да се дължи на някой физ. проблем? Това дали детето е ОК няма как ние да определим във форума. Има си педиатри за тази цел.
Невежи родители, невеж персонал?!? Явно ти си сал вежата по нашите ширини. Crazy
Тричасовият интервал не е измислен в България. Даже и консултантите по кърмене препоръчват 7-8 хранения на ден за новородените, а те не се позовават на БГ практики. Да кажем, че детето на авторката има 6 хранения, това ще е добре, но 4 хранения са малко.

Общи условия

Активация на акаунт